Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

gledao neko neon demon?

  

Gledo ja. Super je, nemoj gledati.

  

-2

 

sranje je, gledaj obavezno

+2

ova zapazanja do jaja idu uz ovaj film...

 

Evo pokusacu da ti priblizim moja zapazanja, i ako ti kazem da bih ga ponovio u kratkom roku onda ti je sve jasno.

Premisa je jednostavna a govori o narcosoidnim osobama u svetu modelinga ( valjda se tako kaze)

odnosno; dog eat dog prici koja je mogla za pola sata biti kraca i koja je u drugom delu interpretacija reditelja...

Vizuelno je zanimljiv i praznik za oci a i muzika je super a ako mozes pogledaj ga u bioskopu, jer je bas uzivancija.

Link to comment

daklem,  kakao sam obećao - zvizdan:

 

šteta, lako se moglo desiti da ovo bude odličan film ama isti je zanemoćao u poslednjoj trećini te, stoga, biva nešto malo ispod ocene dobar.

ka visokoj oceni vukao je odličan ritam prve dve priče, solidan rediteljski štos da isti glumci u različitim pričama glume različite likove, sasvim pristojna dramaturgija i režija, uglavnom korektna gluma, dobra fotografija...

s druge strane, utisak je pomalo kvaren često neartikulisanim dijalozima (nema veze sa lokalnim žargonom, prosto neartikulisano), nejasnim izborom izvesnih muzičkih tema (početak druge priče pesmom Tereze Kesovije), napadnom a, opet, ne sasvim izdiferenciranom metaforom kupanja kao pročišćenja  i sličnim sitnicama. stvar je, međutim, obimnije uprskana trećom pričom. naime, spori ritam koji je sasvim dobro funkcionisao u prve dve trećine filma, sada, najednom, nije više radio, prosto je, iz minuta u minut, postajalo dosadno. Matanić je to, naravno, i sam video pa je pokušao da se izvuče promenom ritma, umetanjem neubedljivih festivalskih bahanalija ali - nije štimalo. glavna kvaka je, čini se, u dramaturškom rešenju ovog dela filma koje je površno i neuverljivo.

sumasumarum, od tri priče koje sačinjavaju ovaj film, prva je dobra, druga izvrsna a treća je - u odnosu na ostale dve - razočarenje.

kad se podvuče crta: 6.75/10

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...