Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Valentino (1977)

4618514497_6f814d7ece_z.jpg

Imao sam baš velika očekivanja za ovaj biografski film,
o Rudolfu Valentinu, zasnovan po knjizi "Intimate Expose of The Sheik" u režiji Russella (iako sam znao da je i sam Russell rekao da mu je to bila najveća greška)
Mislio sam da sa njegovim autentičnim avangardnim stilom ne može da mi se ne svidi, nažalost baš površno. Na momente bljesnu Russellovi
prepoznatljivi ekstremi i originalnost, ali budalasti estravagantni kostimi ga srozaju na nivo seoskog folklora. U drugom delu kao da se zakucao
da prikaže Valentinovu tvrdoglavost i pokušavajući nespretno da odredi njegovu seksualnost. Daleko od toga da je ovo loš film neki ga svrstavaju u kultne ali meni
ova mešavina fikcije i činjenica je baš traljavo smućkana i prosuta uzalud

Link to comment

Wake in Fright (1971)

 

Do jaja film. Ima uznemirujućih scena (žena mi se malo istraumirala), ali bez patnje nema ni prosvetljenja. Donald Pleasance je odigrao carski, kao i glavni glumac Gary Bond.

Preporučujem!

Odlican, planiram ovih dana da ga repriziram... nece se svideti samo forumasima poput ToniAdamsa
Link to comment

Wake in Fright (1971)

 

Do jaja film. Ima uznemirujućih scena (žena mi se malo istraumirala), ali bez patnje nema ni prosvetljenja. Donald Pleasance je odigrao carski, kao i glavni glumac Gary Bond.

Preporučujem!

+1

prilicno lud film za to doba

Link to comment

+1

prilicno lud film za to doba

U to doba su bili ludji filmovi od ovog, tacnije bi bilo: da je za Australiju prilicno lud film za to doba. Imao je premijeru u Kanu '71 i posle se izgubio i bio na ivici unistena, ali ponovnu premijeru je imao tek 2009 u Torontu, cini mi se zahvaljujuci Skorsezeu...
Link to comment

Naravno da nije o kengurima ali u tom trenutku su oni bili na pragu ugrožene vrste, zbog suludog lova...

 

A production note at the start of the closing credits suggest that these disturbingly confronting images were kept uncut as a deliberate statement against licensed hunting of kangaroos, the survival of which the note claims was at the time 'seriously threatened'.

 

Black Orpheus (1959)

 

U duhu Olimpijskih igara 1 prelep film, snimljen po favelama Brazila, uoči Karnevala i još jedna adaptacija o čuvenoj legendi Orfeja i Euridike.

Sjajna muzika kao i vizuelno prelepa fotografija, puna plesa i egzotičnog šarenila, poput neke bajke. Veoma dobar film, preporuka!

A inače to je i omiljeni film maaame Baraka Obame i ako vas to ne natera da pogledate ovaj film onda ne znam šta će  :fantom:

 

0*9VOH1V2rn4QDq7GD.jpg

Link to comment

to jeste, ono je stvarno jezivo, mada sam uvek kapirao da je poruka vid aktivizma protivu takvih klanica.

 

Napisao si ovo. Ako si se zezao, onda nisam shvatio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...