Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

to su ubice i svedoci, alan pakule, parallax view...

vise se ne usudjujem da gledam filmove 70-ih,pogotovu te angazovne,

Mada je uglavnom ceo mainstream bio takav, koliko se secam.

Mozda gresim,

evo sad vidim da je parallax 1974 a Josey Weels 1976

Relativno nedavno sam negde nabasao na MASH,i uzasnuo se, bilo negledljivo.

Sad se plasim da krenem u proveru, pa su mi komentari o filmovima iz tog perioda nenormamalno

zanimljivi

 

Ali mi Long Goodbye ostaje u prvih 10.

Link to comment

Svi ti filmovi su odlični i dan danas, kao i nekad. A Parallax View je čak i bolji.

 

Meni je Parallax View jedan od slabijih među filmovima na kojima je Beatty radio u to doba, ali je odličan. Slabiji mi je naprosto zato što mi je sve što je Beatty tada radio odlično.

 

Kriterijumi su mi visoki kada je on u pitanju. Najzad, to je glumac koji je u to doba, između ostalog odbio, ulogu Majkla Korleonea u Kumu, glavne uloge u Buču Sandensu i Kesidi KiduŽaoci i Velikom Gecbiju i tako dalje. Sjajno je birao projekte u to doba. Snažno je osećao da se kloni onih koji idu smerom daljim od pravih sedamdesetih i prema onome što će doći kada se Novi Holivud ustoliči. Smešno je koliko je konstanto Robert Redford kupio sve što Bejti odbije i na kraju je posle svega i osnovao smeće od Sandensa, kao poslednji ekser u kovčeg u kome su sahranjena vrednija vremena američkog filma...

Edited by Ajant23
Link to comment

Parallax View je kao dobro vino, zato što su u međuvremenu i teorije zavere i paranoja postale značajnije za naše živote.

 

Bitara je rulao sedamdesetih, živa istina.

Link to comment

MASH,i uzasnuo se, bilo negledljivo.

 

 

+1 Pogledao ga prošle godine, najmanje zanimljiv Altman.

 

 

Možda da pravimo individualne liste najboljih filmova sedamdesetih?

Odlična ideja, otvaraj temu...

 

 

 

 

 i osnovao smeće od Sandensa, kao poslednji ekser u kovčeg u kome su sahranjena vrednija vremena američkog filma...

Zašto tako? Kamo sreće da ima više takvih festivala  :mad:

Link to comment

bila serija Rubicon, jako dobra, to me podsetilo na Parllax,

a od Pacule mi Klute favorit, i stidim se da priznam da sam u to vreme gledao Sterille Coockoo dva puta zbog Lize Minelli,

zaboravio sam kako su ga preveli kod nas...

Link to comment

The Parallax View sam prošlog mjeseca gledao prvi put.

U pitanju je veoma dobar triler, odlično režiran i sa nekoliko zaista upećatljivih scena.

Link to comment

Upravo završio

 

Requiem for a heavyweight 1962

 

Matori borac kome je muhamed ali zapečatio karijeru mora da odluči šta dalje, pokušava da pronađe šta je dobro za njega dok njegov menadžer igra suprotno od toga

Odličan film, preporučivam svakome

Odličan film.

 

Još jedan mnogo dobar 24/7, a ima veze isto sa boksom. Nisam moga da nađem titl ni na engleskom, teško mi ponekad da pratim britance, tako

da mi dve-tri fore iz filma ostale nedorečene. Al sve u svemu preporuka, super zabava.

 

http://www.imdb.com/title/tt0120391/

Link to comment

Skoro sam pogledao sjajan autobio boksera Roki Graciana; Somebody Up There Likes Me (1956)

Fenomenalna fotografija i jedna od boljih uloga Pol Njumena, preporuka...

Link to comment

Midnight special
 
Nekako old skul, pomalo i spilbergovski, sf/triler. Meni baš prijao, progutao sam ga lagano, mada cenim da neće svima.
Kako god, što se mene tiče definitivno nam fali malo više ovakvih stvari. Moraću da se vratim i overim od početka ovog nikolsa, reklo bi se da zna šta radi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...