Jump to content

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Ko gledo gledo

 

'Velika sveska', mađarski omaž bliznakinjama iz Šajninga, po knjizi Agote Krištof malopre završena na RTS 2. Jedan od onih filmova posle kojih se ljuljaš sledeća dva dana. 

 

Srećnici su imali priliku da vide Kokanovu inscenaciju u Ateljeu još 2001., ja nisam; ovo je verovatno bolji način da se upoznam sa Agotinom trilogijom koju moram nabaviti živ mrtav.

Link to comment

Agota Kristof

 

Mislim da je prvi deo, tj "Velika sveska" rasprodata, ali je ima po bibliotekama, ja sam iz Gradske (BG) sve uzela

 

Dodato:

mađarski omaž bliznakinjama iz Šajninga

:D citam i razmisljam "kakve sad bliznakinje iz Šangaja, ne cek Šajning, koje je to uopste mesto?!" :D

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Agota Kristof

 

Mislim da je prvi deo, tj "Velika sveska" rasprodata, ali je ima po bibliotekama, ja sam iz Gradske (BG) sve uzela

 

Dodato:

:D citam i razmisljam "kakve sad bliznakinje iz Šangaja, ne cek Šajning, koje je to uopste mesto?!" :D

 

:rolf:  Može i Шајнинг

 

p.s. Proveravao na sajtu Paidea, izgleda da je stvarno rasprodata

Link to comment

Race_2016_film_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt3499096/

 

U rukama boljih scenarista/reditelja, biografski film o Jesse Owensu bi verovatno bio jedan od kandidata za Oskara. Race to svakako nije, ali je sasvim pristojna straightforward prica, sa uverljivim glavnim glumcem. Scene sa Olimpijskih igara u Berlinu su dobro snimljene i predstavljaju najbolji deo filma..

Link to comment

Ko gledo gledo

 

'Velika sveska', mađarski omaž bliznakinjama iz Šajninga, po knjizi Agote Krištof malopre završena na RTS 2. Jedan od onih filmova posle kojih se ljuljaš sledeća dva dana. 

 

Srećnici su imali priliku da vide Kokanovu inscenaciju u Ateljeu još 2001., ja nisam; ovo je verovatno bolji način da se upoznam sa Agotinom trilogijom koju moram nabaviti živ mrtav.

 

meni se knjige jako dopale.

ako ti nije problem da citas elektronsku verziju, cimaj na pm.

Link to comment

Mnogo slabiji, k'o nebo i zemlja, potpuno nepotreban nastavak, pitam se kako su samo prevarili Boormana da to radi pod stare dane.

Link to comment

Ko gledo gledo

 

'Velika sveska', mađarski omaž bliznakinjama iz Šajninga, po knjizi Agote Krištof malopre završena na RTS 2. Jedan od onih filmova posle kojih se ljuljaš sledeća dva dana. 

 

Srećnici su imali priliku da vide Kokanovu inscenaciju u Ateljeu još 2001., ja nisam; ovo je verovatno bolji način da se upoznam sa Agotinom trilogijom koju moram nabaviti živ mrtav.

prvo čitala (i kupila sebi na poklon trilogiju), pa gledala predstavu - ako se dobro sećam, ni blizu jak utisak kao onaj čitalački. a taj je bio veoma snažan.

svejedno, odlično podsećanje, sad ću da potražim film, a onda obnovim pisano štivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...