Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

pa pogledaj sad odma nastavak, pa ces vidis sta je dobra akcija :fantom:

aha

zaboravio sam ga brže nego tvoj spojler za film koji sam isto zaboravio kako se zove :fantom:

Link to comment

Odgledao "The Martian". Video da je skorovao 93% na paradajzima, a i par prijatelja rekli da je mnogo bolji nego "Interstellar" (to i nije baš neki benčmark) pa sam baš imao očekivanja.

 

Prvi deo filma odličan. Ne gubi mnogo vremena u postavci, i do nekog 15-tog minuta, ceo sto je postavljen. Fotografija sjajna, prizori Marsa prelepi, Dejmon vrlo dobar u onom što treba da radi. Stvarno pomislih na čas da će Ridli Skot možda da se iskupi za "Prometheusa", a onda... negde od pola filma ovo tako kreće da se survava u lavinu...

 

 

Dakle uzeli su zanimljivu priču od preživljavanju u nemogućim uslovima i odličnu pozornicu koja se sastoji od čoveka ostavljenog samog samcatog u kosmosu i uspeli da je kompletno useru sa ljigavim bulšitom koji izbija iz svake pore drugog dela filma. Lopatama tovare patetiku u taj "we leave no man behind" kamion dok gledamo kako se ceo svet uzima za ruke i peva Kumbaya za Damona. U jednom trenutku sam očekivao da ćemo videti prizor neke crkve u Marylandu gde se drži molitva za njega na Marsu, pa quick cut na neku džamiju gde ljudi klanjaju namaz ali sa Damonovom slikom negde diskretno u uglu, i na kraju cut na hramove budista gde kosooki ćelavci šalju pozitivni vajb ka Marsu. Zapravo, i dalje bih se opkladio da je takva scena snimljena ali da je srećom bio jedan iole pametan momak u post produkciji koji je rekao "E, narode, izbacujemo ovo, previše je, jebi ga". Iako će se verovatno naći na nekoj sekciji izbačenih scena na DVD izdanju. I celo uplitanje Kineza u priču, je li moglo biti više očigledno da je u pitanju "E, aj da ubacimo Kinu nekako u sve ovo, radi se o nadnacionalnom, svi smo sa planete Zemlje, kapiraš brate", a ispalo je kao kad stave beskorisnog token crnca koji nema ni veze ni poente u priči, samo da se pokažu kao nerasisti.

 

Dinamika filma zakiva. Moramo da napravimo ep od 2.5 sata je li, sve ispod 2 sata je za pičke, ajmo onda da nam svaki plan slavno propadne i da dižemo tenziju sve dotle dok nam krešendo ne bude toliko sulud da izazovemo eksploziju na svemirskom brodu ne bi li ga usporili, i da Damon mora da probuši svoje odelo ne bi li sam usmerio sebe kroz otvoren prostor prema spasenju. Isuse. I čim ga je Dobra Komandantkinja zgrabila, žrtvujući sebe u kosmosu, svi na Zemlji su počeli da tapšu, aplaudiraju, skiče, pa čak i cold-hearted bitch od PR-ke cele NASE koja je u filmu samo da zakera i da bude ona koju ćemo mrzeti jer su joj TV rejtinzi važniji od ljudskog života odmah tu brizne u plač, dirnuta do srži. Eto tako nas Ridli Skot tapše po ramenu dok suzimo, i šapuće nam na uvo da ovakve situacije izvlače ljudskost iz svih nas. Fuck. You.

 

I ko je, pobogu, radio kasting za ovo? Jeff Daniels, simpatično cinično zakeralo, je šef NASE koji je nit-tamo nit-vamo? Sean Bean, majko sveta, ako je ikad bio loše upotrebljen, to je ovde. Sean Bean je jebeni baja koji svojim temperamentom ili pesnicama i mačevima rešava stvari™, pravi haos oko sebe kao Prljavi Hari dok ne istera svoje, on je ovde šef leta koji je zadužen za... dramatičnu komunikaciju sa posadom?! Fuck yeah. I cela posada leta, jebo te, koliko su mogli naći veću gomilu simpatičnih, mladih, prelepih, duhovitih, požrtvovanih, plastičnih ljudi koje bi Isus svakako uzeo za apostole da je ovde danas.

 

Ljudima nije jasno što mi se svideo "Gravity" koji je suludo bacio kroz prozor sve zakone fizike, čak i one koji još nisu ni otkriveni, ali meni je "Gravity" film koji se ne uzima zaozbiljno, isključiš mozak i tera dobro, crtać od sat i po. Ova gomila patetike mu nije do kolena. Userem se pri pomisli šta bi imali da je Ridli snimao "Blade Runner" u XXI veku, a ne u srećnim osamdesetima.

 

Mada, da, i ovakav kljakav je bolji od "Interstellara" za 6 koplja.

 

word

Link to comment

Zalosne price o mladim cudovistima:

 

Golem_1920_Poster.jpg 220px-Frankenstein_poster_1931.jpg 215px-Pictureofdoriangray.jpg 225px-TheElephantManposter.jpg

 

Jedino vredno je bilo podsetiti se ovih klasika (ili u slucaju Golema, gledati po prvi put), ali dozivljaj je nesto sasvim drugo... Luckasti filmovi, i osim Dorijana Greja, niti jedan nije ostavio neki utisak na mene, cak ni umnogome izvikani Covek slon. Moze biti da sam sa godinama postao cinicnije djubre, sta znam...

 

220px-The_Incredible_Hulk_poster.jpg

 

Kao i svaki drugi Marvelov karakter, i Neverovatni Hulk je za umobolne, retardirane i bubuljicave tinejzdere koji se pale na gluposti na nti stepen. Ovome u imbecilnosti samo Zagor moze da parira, ali on srecom jos nije doziveo premijeru na velikom platnu (ako ne racnamo one turske divljake).

 

220px-Ameliaposter09.jpg

 

Fantastican biopic o Ameliji Erhart! Preslatka Hilari Svank je ovde maetsralna, a i zenskinje ce vozdisati za sjajnim Riardom Girom u ulozi Dzordza Patnama. Film prati prilicno verno zivot AE, a ja sam i nesto novo naucio, na primer da je bila u dugoj vezi sa Dzinom Vidalom (sto je i njegov sin natuknuo). Do sad sam mislio samo da je radila s njim na vaspostavljanju cuvene TWA. Preporuka. 

Steta sto nisam nasao Flight for freedom, prvi film o Ameliji iz 1943, i tv film iz 1976, cisto uporede radi.

 

220px-Solomonshebalc7.jpeg The_Queen_of_Sheba_%281952_film%29.jpg

 

Mucena Bilkis. Dva filma (od cetiri snimljena), koje sam gledao, nisu joj ni do kolena, uzasno lose i proizvoljne adaptacije, koje se vise osvrcu na Solomona i porodicu no na kraljicu od Sabe. U prvom filmu Jul Briner i Lolobridjida su ocajni, a ceo istorijski spektakl je sve samo ne spektakl. Od talijana pak se mnogo nije ni ocekivalo. Ne znam kakva je verzija sa Hejl Beri, nigde nisam uspeo da nadjem, a onaj nemi iz 1921. nisam ni trazio, bio sam smozden... Ko zna, mozda neki drugi put.

 

220px-Maciste_in_King_Solomon%27s_Mines.

 

I da zavrsimo sa Rudnicima kralja Solomona, evo i Maciste, tatko na Terminator. Oh, horora! Da li ja tripujem, ili su ovi umobolni filmovi svojevremeno isli nedeljom popodne na TVB1?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...