Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

lopov briljira po ubedljivosti i karakterizaciji. mozda nismo gledali isti film :D

to je taj. no. možda grešim. k'o što rekoh, probaću ponovo.

Link to comment

To mu već dođe neki kao nastavak*. Zapravo je smešten u "univerzum" filma cloverfield, mada uglavnom nema nikakvih dotičnih tačaka, ćak ni po žanru. Ali ako nisi original gledao možda ti bude zanimljivo, mada je po meni ovo dosta bolji film. I da naglasim da cloverfield uopšte ne mora da se gleda pre ovog, ako nekog to muči.

 

*ako ćemo precizno život je počelo kao, kažu odličan, scenario za "običan" triler, pa je to kupio jj i nakalemio malo cloverfielda. Ispalo je iznenađujuće pristojno sve.

 

 

edit - ali da, inače najavljuju još filmova u tom "univerzumu"

Edited by Ruxin
Link to comment

Pa dobro, gledao sam ranije cloverfield (svideo mi se) ali sam mislio da je ovaj 10 cloverfield rediteljski debi Dan Trachtenberga, barem što se tiče dugometražnih filmova.

Link to comment

Aha, to jes...oprosti, prema postu sam se mogao zakuniti da si nisi gledao original nego slučajno nabasao na ovaj pa sam krenuo detaljno :D

Edited by Ruxin
Link to comment

To mu već dođe neki kao nastavak*. Zapravo je smešten u "univerzum" filma cloverfield, mada uglavnom nema nikakvih dotičnih tačaka, ćak ni po žanru. Ali ako nisi original gledao možda ti bude zanimljivo, mada je po meni ovo dosta bolji film. I da naglasim da cloverfield uopšte ne mora da se gleda pre ovog, ako nekog to muči.

 

*ako ćemo precizno život je počelo kao, kažu odličan, scenario za "običan" triler, pa je to kupio jj i nakalemio malo cloverfielda. Ispalo je iznenađujuće pristojno sve.

 

 

edit - ali da, inače najavljuju još filmova u tom "univerzumu"

:D

Link to comment

220px-Caravaggio_poster.jpg 250px-Caravaggio_%282007_film%29.jpg

 

Rece Alfi u Karavadjovom kodu da postoje najmanje dva filma o Karavadju. Zapravo ih ima tri, a prvi, Musolinijev, inspirativnog naziva Karavadjo, prokleto skrabalo, iz 1941, ne uspeh da iskopam igde na netu. Prokleti fasisti! Engleski film iz '86. je umobolan. Aj sto je prilicno slobodna verzija Karavadjovog zivota, nego more, cemu onolike reference na XX vek? Sta traze sijalice, motori, sakoi, pisaca masina, kalkulator, smokinzi itd u ovom filmu? Oce reziser nesto da kaze obicnom pucanstvu? E pa, napusi se ti pucanstvu neoprana kurca, govedo naduveno! Srecom, poslednji, RAIjev tv film je pravi biser! Jes da traje 3 ipo sata, ali se vopste to ne oseti, proleti ocas! Iz moje perspektive, sasvim korektna rekonstrukcija zitija Karavadjovog. Preporuka!

 

220px-The_Manchurian_Candidate_1962_movi 220px-The_Manchurian_Candidate_poster.jp

 

Ne znam da li sam ranije gledao originalnog Kandidata, mozda jesam, mozdsa nisam, stari se, lapi se, jbga, ali da budem na sigurnom pogledah sad i originalnu i rimejk verziju. Sto se originala tice, nisam mogao da verujem koliko je ocajan film, u rangu Bulajicevih budalastih sranja, te ja s ponosom predlazem Mandzurijanca za Slavicu i Srebrnog Zatu Bivojinovica koji Stuke obara 1 metkom iz M24™. Rimejk, s druge strane, je daleko bolje odradjen, i mnogo vise gledljiv.

Link to comment

 

 

Ne znam da li sam ranije gledao originalnog Kandidata, mozda jesam, mozdsa nisam, stari se, lapi se, jbga, ali da budem na sigurnom pogledah sad i originalnu i rimejk verziju. Sto se originala tice, nisam mogao da verujem koliko je ocajan film, u rangu Bulajicevih budalastih sranja, te ja s ponosom predlazem Mandzurijanca za Slavicu i Srebrnog Zatu Bivojinovica koji Stuke obara 1 metkom iz M24™. Rimejk, s druge strane, je daleko bolje odradjen, i mnogo vise gledljiv.

 

Meni stara verzija dosta bolja. 

I zanimljivija za pratiti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...