Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

...Kako vam ne dosadi da svako malo krenete sa jednim te istim redaljkama o filmovima brace Koen..?

Link to comment

...Kako vam ne dosadi da svako malo krenete sa jednim te istim redaljkama o filmovima brace Koen..?

 

nas ne košta da pravimo smeće k'o što košta braćale :fantom:

Link to comment

Da li si svestan da su dosadno/zabavno subjektivne kategorije?

Naravno. Nikada nisam ni pokušao nametati svoje lično mišljenje kao apsolutnu istinu.

Ali smatram i  da nije neophodno u svaki post stavljati ,,moje lično mišljenje je...''

Link to comment

sinoć sam obnovio utisak o 40 godina starom saurinom filmu "Cria Cuervos". Kaoi onda, izvanredan film u svakom pogledu. ko ga ne zna, neka a potraži, pogleda i sačuva za neko kasnije ponovno gledanje.

Link to comment

Par britanskih klasika:

 

Get Carter (1971)

 

Kejn je u top formi i odlično se cirkuliše u neo-noar miljeu: sive zgrade, vrcave prostitutke, secikese i ostali magloviti likovi, međutim, kao što kaže pesma pretty boys dont surrvive up north. 

 

If... (1968)

 

Olliver Tvist je na faksu i poluničeanski diže revoluciju u internatu. Na trenutke veoma zabavno, avangardno i probijajuće.

 

Georgy Girl (1966)

 

Kitchen silk realism u svojoj suštini. Šarlota Rempling kao nadobudna i opskurna bičarka koja ruši društvene konvencije. Humor na solidnom nivou.

 

Stormy Monday (1988)

 

Sting je naravno neponovljivo loš, film generalno ljigav, utisak popravljaju krakovski fri džez zajebanti

Link to comment

Spy, komedijica, nasmejah se par puta, zabavno za onoga ko nije previše kritičan

big fat greek wedding 2, meni super, mislim da mi je pola zabave bilo u tome što koleginice sa kojima sam gledala nisu razumevale momente poput postavljanja hekleraja po kaučima i slično (btw scary koliko smo slični sa Grcima, sve sve al miljenca)

Link to comment

Par britanskih klasika:

 

Get Carter (1971)

 

Kejn je u top formi i odlično se cirkuliše u neo-noar miljeu: sive zgrade, vrcave prostitutke, secikese i ostali magloviti likovi, međutim, kao što kaže pesma pretty boys dont surrvive up north. 

 

If... (1968)

 

Olliver Tvist je na faksu i poluničeanski diže revoluciju u internatu. Na trenutke veoma zabavno, avangardno i probijajuće.

 

Georgy Girl (1966)

 

Kitchen silk realism u svojoj suštini. Šarlota Rempling kao nadobudna i opskurna bičarka koja ruši društvene konvencije. Humor na solidnom nivou.

 

Stormy Monday (1988)

 

Sting je naravno neponovljivo loš, film generalno ljigav, utisak popravljaju krakovski fri džez zajebanti

 

 

Meni Sting bio dobar u 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Grotesque_(film)

 

I film je dobar.

Link to comment

Gledao high rise....talentovan je ben wheatley, ali nisam baš siguran da ovo skroz radi.

Da l' uvek moraš sve da pokvariš, Ruxin.

Taman krenule preporuke "starih" filmova a ti preporučuješ sumnjive talente  :fantom:

Link to comment

Nisam baš siguran da sam preporučivao :)

 

Ali bez brige, nostalgia filter je otprilike jedina konstanta ovog pdf-a, nećeš se baš nešto načekati dok opet ne dođu u žizu ti što ih "više ne prave"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...