Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Vaskrs je, pa...

 

13151420_10207898010081118_2083033737489

 

...rekoh da se vratim gledanju nemjuzklala.

 

220px-MissionImpossiblePoster.jpg 220px-Mission_Impossible_II.jpg 220px-Mission_Impossible_III.jpg 220px-Mission_impossible_ghost_protocol.

220px-Mission_Impossible_Rogue_Nation_po

 

U Blagu kapetana Kida (MM VC 9), prevarant Fileas Fato se hvali na sva usta kako je bas on izmislio seldistrakt tejp za film Nemoguca misija. Bilo mi dovoljno da sednem i da se prisetim prva dva dela, i da premijerno pogledam ostale. Crkoh od smeha kad u prvom delu videh alt.trt.mrt. Vratih se u studentske dajal up dane...

 

220px-Deathdefyingacts-poster.jpg

 

Hvala Moci na ukazivanju postojanja ovega filma, taman da upotpunim kolekciju. Iako je potpuno izmisljen (a i sam naziv je apsolutno misliding), film je barem zabavan. Za razliku od prethodnika, jelte.

 

250px-Beowulf_French_poster.jpg 250px-Beowulf2.jpg 220px-Beowolfposter.jpg

 

Mucni Beovulf. 0 od 3. Prvi Beovulf je vise Med Meks, s obzirom da se nalazimo u postapokalipticnoj buducnosti. Drugi, sniman na Islandu je uistinksi pokusaj da prezentuje rani srednji vek, ali ima problema s akcijom (koje ima na preskok, ali je uglavnom nema) i dijalozima (fuck, fuck, fuck na svaka tri minuta). Poslednji je animirani i najgrdji. Iz nekog razloga Nil Gejman je prikazao Beovulfa kao lazova, prevaranta i propalicu, Hrotgara kao podlaca i jebaca svega i svacega (i oca Grendela), Grendelovu majku (Andjelinu Dzoli) golu golcijatu vodenu divu (ili bi trebalo da se radi o monstrumu????), a zmaja kao sina Grendelove majke i Beovulfa. Pride je Beovulf iznenada postao kralj Danaca, namesto da se vratio kuci, itd... Ne znam kakav problem ima Gejman sa klasicnom engleskom literaturom, ali ovo je bila apsolutna perverzija.

Link to comment

25th Hour - Klaker, boza, surutka... lose snimljeno, zero sentiment. Sve je tu, i zahvalna tema i sjajni glumci, dobra riba, bas treba da si majstor. pa da sve to ukantas.

 

5 to 7 - Ista fora, ovo bi cak trebalo na antipreporuke, s tim sto ovde glavne role objektivno i ne mogu da pruze vise. Daleki kadrovi u filmu, u momentima kad se navodno razmenjuju krucijalne misli i osecanja, su epohalni i nikad vidjeni. Sprdacina od filma. jedina misterija je sta su, osim para, ovde trazili Frank Langella i Glenn Close.

Edited by Majo
Link to comment

Dva odlična, Beautiful Girls i Read my Lips

 

http://www.imdb.com/title/tt0115639/

 

http://www.imdb.com/title/tt0274117/

 

Hvala za Read my lips.

Skoro nisam odgledao bolji triler, pogotovu sto mi je Kasel u top 5 glumaca.

 

Meni je merna jedinica za kvalitet broj ponavljnja trzaja tela ili psovki ili izgovorenog upozorenja "aloooo debiilllu ne tamo" ili "glupaco izadji odatle".

Iako ima malih pukotina pred kraj, od mene jaka sedmica skoro osmica.

Link to comment

meni je 25th hour dobar

 

Pogotovo dugi plavi kadar u sinemaskopu, PSH i BP na prozoru pričaju, dok se dole vidi temelj zgrade koja je bila do 911. Pustiš na stranu kogniciju, totalni kič Leejevih namera, boli te uvo za jeftinu simboliku i začudo dobiješ predivnu scenu. Scenu koja paradoksalno gotovo izvanredno problematizuje tradiciju skandinavske drame i uloge diskursa i društva u njoj...

Link to comment

Meni se cini da bih i ja mogao, sa nekim kratkim kursom, da snimim svoju verziju final hours. Ko musaka, red nasilja, red patetike, malo seksa, turis sve da se zapece, zaboravis na rernu i ode sve u propas'.

Link to comment

ne treba ti kurs, pročitaj plaževskog i eridžona i eto te

čak ne moraš eridžona ni da čitaš, 75% knjige su slike

:fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...