Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

dobro utroseno vreme na The Dressmaker, iscasene i vrlo lepo snimljene daske koje zivot znace usred Ozi pustinje.

 

I ja ga pogledah sinoc na preporuku drugara. Malo su ga razvukli ali sve u svemu nije hrdjavo.

Keva je opasna njuska.

Link to comment

Ja nastavio sa mm mazohizmom.

 

220px-Movie_national_treasure.JPG 220px-Book_of_secrets_post.jpg

 

Ova dva filma se non stop vrte na teveu, i oba sam gledao na komadice. Tek sad sam seo i odgledao od pocetka do kraja. Iluminati, Olmeci u Dakoti... :lolol: Zabava do dzadza.

 

220px-Lara_Croft_film.jpg Lara_Croft_Tomb_Raider_-_The_Cradle_of_L

 

Prvu Laru sam gledao jos u Srbiji, pa se sad podsetih, drugu nisam, i kamo srece da je tako i ostalo. O Boze, koliko je Andjelina netalentovana...

 

250px-Affiche_Librarian_Quest_for_the_Sp 250px-The_Librarian-_Return_to_King_Solo 250px-DVD_cover_of_The_Librarian-_Curse_

 

Ali se bar zabavih sa Bibliotekarom. Ova Gradska biblioteka ko baza Drugde, u svakoj instalaciji otkrivamo novo odeljenje, ko Marti u letnjim specijalima kad poseti Krisa Tauera :naughty: Treci deo najlosiji.

 

Link to comment

Idemo dalje...

 

o_the-legend-of-sleepy-hollow-dvd-jeff-g 220px-Sleepy_hollow_ver2.jpg

 

Niti Dzef Goldblum u skoro vernom prikazu novele Vasingtona Irvinga niti stelar kast poput Dzonija Depa, Kristine Rici, Mirande Ricardson i inih u modernoj i skoro pa neprepoznatljivoj verziji iste, nisu me zadovoljili. Jbga, od govana pita ne biva, pa nema ni drame (u prvom slucaju), niti horora (u drugom). Bice da su bezglavi jahaci koji su uterivali stravu u kosti mladima i starima ipak stvar (davne) proslosti...

 

220px-Terror_Island_%281920%29_-_Ad_1.jp 220px-Harry_Houdini_in_%22The_Man_From_B 220px-Haldane_of_the_Secret_Service_post

 

Donekle je bilo zanimljivo gledati ove neme filmove, ako nizasto a ono bar da se prisetimo Njujorka iz dvadesetih. Sami fimovi su, naravno plitki, crno beli (ne samo zbog boje), rasisticki... Ali ima nekog smeka. U Terror Islandu, Hudini je cuveni pronalazac, i konstruktor bogznakave podmornice, s kojom uspeva da u Juznim morima dodje do dragulja potpoljenih pred ostrvom ljudozdera a ispred zlih belaca koji takodje iskaju blago. U Men from beyond, Hudinija pronalaze negde blizu Severnog pola, zamrznutog u santi leda u kojoj je proveo vise od veka. Kad se odledio, Hudini, gle cuda, ugleda svoju ljubu vernu na dan njenog vencanja (ko na filmu!),  i pocne da vileni, pa zaradi besplatan smestaj o trosku drzave u Harlecu (ili Arkamu...) No, koja to brava moze da zaustavi naseg madjionicara, nijedna, naravno, on bezi, spasava djevu od kandzi zlog doktora, a kako se djeva pokazala cukununukom njegove prve ljubavi (nije bas jasno kako je mogla da bude cukununuka, kad je cukunbaba crkla na otvorenom moru 1820, na tom cuvenom putovanju, ali ajde, da ne cepidlacimo), te su njih dvoje ziveli srecno i dugovecno. A u Haldane of the secret service, vidimo ga kao spijuna koji juri po belom svetu bandu falsifikatora. Svakako najlosiji od sva tri filma. Nego, ima li stagod zanimljivo na posteru za ovaj film? :s_c:

Jedino nisam uspeo da iscupam na netu The grim game, njegov prvi dugometrazni. Tek je nedavno iskopan i restauiran, i koliko sam video prikazivan na nekim festivalima. Ah, nista, ostaje mi da cekam. Pridruzuje se Vatusiju...

 

220px-Houdini.jpg 250px-TheGreatHoudinis.jpg

 

Dva biopica, dva potpuno razlicita filma! Prvi, sa sjajnim Tonijem Kertisom, je mnogo bolji, iako je biografija Hudinija ovde skoro pa u svemu izmisljena. Hudini nije upoznao Bes na frik souu, nikad nije imao nemackog pomocnika, nije umro zbog davljenja na sceni u vodenoj komori, svekrva i snaha (to se tako kaze?) su ovde predstavljene idilicno, a nije se skinuo go u Skotland Jardu (iako jeste)... Drugi film je daleko biografski tacniji, medjutim ovde je akcenat bio stavljen na majku, po mom utisku veoma preterano. Na svakom cosku se pominje taj odnos zidovsko-katolicki, i mrznja koju je svekrva (?) imala prema snahi (?), jer nije zidovka. Mislom, ono, skapirali smo, nije moralo da se podvlaci zutim kroz ceo film...

 

BrigadoonPoster.JPG

 

Uzas. Strava. Horor. Ne postoji recnik toliko bogat recima koji bi mogao da opise ovo govno od mjuzikla, gde umobolnici skakucu 2 sata okolo, dive se suncanom danu i cvrkutu ptica. I svi gledaju da se udaju/ozene, ko da je glodanje qrza jedini smisao zivota ovih skotskih pajtonovaca iz XVIII veka. Ah, da, fora sa Brigadunom, je sto se pojavljuje na jedan dan u svakih 100 godina, jerbo se selski jeromonah pre 200 godina (ili dva dana, zavisi kako ko gleda na stvari), dosetio da zastiti svoju parohiju od vestica i drugijeh zala sto dolaze sa strane, i ponudio Gospodu Bogu sebe kao zrtvu, a zauzvrat da voznese nase malo misto tamo gde treba, osim za taj 1 dan u 100 godina, kad se mestani bude iz sna i skakucu ko veverice.

 

Odoh da se samoubijem.

Link to comment

pa.. ubijte me, gospodo hororaši. mgm-ovi mjuzikli su mamojebački, gene kelly je bog otac!

 

njujorker, imaš i Death Defying Acts iz 2007. gde hudinija igra guy pearce, a ljubu mu igra catherine zeta-jones. tu je još i timothy spall. nije baš neki, al eto, možda da kompletiraš...

Link to comment

pametno.

nista licno, al ja bih svakako pobio sve koji snimaju ili gledaju mjuzikle.

e! meni producenti jedna od jačih stvari koje sam gledao poslednjih godina.

čak mi zanimljivo ići u pozorište da gledam mjuzikle.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...