Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

haha, niko drugi do zizek. pa da, da je rec o revolucionarnom nasilju bilo bi ono cin iskupljenja, subjektivni izraz revolucionarne posvecenosti, ma bozanska stvar. ovako, skoro pa da mu se ontoloski bljuje.

Link to comment
haha, niko drugi do zizek. pa da, da je rec o revolucionarnom nasilju bilo bi ono cin iskupljenja, subjektivni izraz revolucionarne posvecenosti, ma bozanska stvar. ovako, skoro pa da mu se ontoloski bljuje.
To sam i ja rek'o kad sam pročitao tekst! Žižek postao buržoaski moralista :)Ču - izgubiće duše. Ma cvrc.
Link to comment

Gledao Arga. Dobra režija, par dobrih glumačkih epizoda, ali za oskara realno mogu da konkurišu samo za kostime.Ispravka, nisu ni nominovani..onda ništa.

Edited by bad_lieutenant
Link to comment
kako bi bilo fantasticno kada bi za promenu nesto napisao neko ko je gledao film. ali avaj...
Ma ne, okej, ne pišem ništa za film. Nisam gledao, i ne znam kakav je. Gagorderka je samo lepo ukazala na neke probleme sa Žižekovom pozicijom, koji sa filmom nemaju veze. I u pravu je.Kad pogledam, javljam.
Link to comment

zizekova pozicija je pozicija coveka koji je gledao film. kako god se to sto on pise uklapalo ili ne uklapalo u njegov svetonazor - a mislim da se u ovo kako pise poslednjih godina svakako uklapa u smislu radikalizacije njegove korporativne/etatisticke/militaristicke kritike - ovo sto je napisao je najsuvislije citanje filma koje sam video do sada. film je vrlo gadna i ruzna manipulacija liberalnim javnim mnjenjem i njenim odnosom prema americkoj politici na istoku, otvara mnoga pitanja ali na svako daje vrlo jednoznacan i najgori moguci od svih odgovora. da li je sve opravdano? jeste. da li ce se sve to ponoviti uvek kada bude trebalo? hoce. klouzapovi unistenih lica prebijenih arapa ne sluze da se gledaocu prevrne stomak i izazove gadjenje nego da se on na to navikne kao na nesto sto ce se jos puno puta desavati svuda kada to CIA bude trebalo. "3000 nevinih zrtava" je najponavljanija fraza u filmu i card blanche za sve sto se u njemu vidi.

Edited by gazza1
Link to comment

zizek koristi holokaust zato sto je iritiran time sto se u filmu gotovo hronoloski precizno ponavlja opravdanje za torturu u vidu fraze "3000 nevinih zrtava". to je inace jedini deo njegove kritike koji ne pije vodu. komparacija sa opravdanjem silovanja u ime visih ciljeva je mnogo vise na svom mestu.

Link to comment

ja posle hurt lockera ne zelim vise da gledam njene filmove. a jedina tema o smaknucu bin ladena koja me zanima na filmu je zloupotreba lekarskih uniformi, tj. istraga maskirana kao vakcinacija, prvorazredni ratni zlocin, posle kojeg al kaida rutinski ubija ljude koji pokusavaju da u africi iskorene malariju. ima dovoljno drugih reditelja na svetu a necu ziveti 1.000 godina pa da imam vremena za svakog od njih.shvatite ovo kao licnu opasku, nista vise.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Beast of the Southern Wild - jos jedno Tree of Life. Mastovito i decije iskreno, prelepo snimljeno i da, ova malecka Quvenzhane je neverovatno zrelo odglumila. Personality u svakom kadru, carobno deriste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...