Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sinoc montevideo, bog te video. uzivala :)

 

zasto se ne pravi vise takvih filmova?! verovatno sam i manje pristrasna obzirom da nikog iz te mladje generacije ne znam i prvi put ih vidim. sve fudbalere i devojke sam sada videla prvi put.

 

sergej zivotinja sjajan :) mnogo mu je zabavna uloga a ne zna se koja je lepsa od devojaka: da li rosa ili valerija

 

par zamerki: malo paterican, dug, lecic (strasno antipatican) i glavni glumac koji kao da je tokom filma bio uradjen ko zmaj pa ni jedan ozbiljniji facial expression da da.

Link to comment

81XIqDhuqzL._SX342_.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0075675/

 

Nedavno se pojavila Blu-ray verzija (digitalni transfer nadgledao sam Wenders, tako da je uradjen kako treba), pa taman prilika da se overi ponovo. Jos bolji utisak nego na prvo gledanje. Ganz odlicno nosi film kao glavni lik, Hopper daje uverljivu interpretaciju Ripleyja**, a sjajna fotografija i muzika omogucavaju Wendersu da kreira zavodljivu atmosferu. Definitivno spada u top 3 njegova filma.

 

Mala zanimljvost: Bruno Ganc je radio mesec dana u prodavnici ramova da bi se sto bolje spremio za ulogu, dok je Hoper stalno nesto improvizovao.

**Sama spisateljica je bila zadovoljna; isprva joj se film nije svideo, da bi posle prave projekcije promenila misljenje i rekla kako je Venders uhvatio samu srz likova, pogotovo Riplija.

 

Link to comment

Ne cudi me ni za Ganza, ni za Hoppera, nekako se uklapa u predstavu o njima. U nekom od intervjua Hopper je rekao da je bukvalno samo nekoliko dana po zavrsetku snimanja Apokalipse, dosao u Hamburg, osisao se, stavio kaubojski sesir i to je to. Ready to shoot, man! :D

 

Nadjoh i ovaj klip. Dobar tribute.

 

Link to comment

Pogledao sam; "Executive Action" iz 1973 god. Film režiran skoro u dokumentarnom stilu o ubistvu američkog predsednika Kenedija.

U režiji Davida Milera po scenariju Daltona Trumba i Mark Lanea. Za razliku od većine ostalih snimljenih filmova ove tematike ovaj

mnogo direktnije govori o zaveri više ljudi a zanimljivo da nam priča priču iz perspektive zaverenika. Glavna premisa je da je ubistvo

naručeno kao rezultat zavere biznismena i političara koji su smatrali da je predsednik otišao predaleko sa svojom politikom i da je

Harvi Li Osvald, namešten bez neke krivice u svemu tome. Imao je dva velika holivudska imena; Lankastera kao i Robert Ryana

(njegov poslednji film) ali i veoma skroman budžet i dosta kontraverzi sa prikazivanjem i nepravedno je skrajnut. Vredi pogledati...

Link to comment

odgledao     trumbo-a.

 

malo mi je previsoka ocena na imdb-u, ja bih recimo išao do 6.8.

imam utisak da je realnost bila mnogo dramatičnija nego što je u ovom filmu predočena mada, ruku na srce, pointovvju jeste skoncentrisan na Trumboa pa dozvoljavam da je izvesna "mekoća" u pristupu sasvim namerna.

bilo kako bilo, preporuka.

Link to comment

La leggenda di Kaspar Hauser (Davide Manuli, 2012)

 

 

Pa :lol:  :ziga:  Da citiram prijatelja (NGboo Art), kvalitetno segacenje u spoju "deadpan dramedije, tehno-vesterna i apstraktne misterije". Drukcije ispitivanje misterije zivota u odnosu na Hercoga, u kome se Kaspar uci biti dobrim DJ-em, uz muziku sastava Vitalic i instrukcije serifa ostrva, Vinsenta Gala. (Koji je takodje doprineo jednom pesmom, kako ne bi)

 

Ne zna se ko je bio umorniji od nas dve sinoc, u vozu sam zakljucala vise puta, ali vec posle nekoliko minuta sam se osetila probudjenom (plesni okrsaj serifa i njegovog dobavljaca droge ne moze a da coveku ne stavi osmeh na lice), da bi nas do kraja film totalno osvezio. Film je isao u okviru programa kada izgleda posetioci daju predloge za filmove, te je steta sto je devojka koja je predlozila i htela da da uvod u film, bila bolesna, ali i ovako je bio dobar provod. Pri izlasku, drugarica taman rece da se oseca kao da je na nekim drogama, da bi nas maltene zaskocila jedna ~baka, koja je delovala uznemireno onim sto je videla. Kada je na posletku rekla, "ovo nije film...ovo je muzicki film!", jedva nekako uspeh da zadrzim smeh.

 

Beach got sand, Kaspar! Don't put the speakers on the sand!

 

Evo i dalje ne mogu da skinem kez sa lica zbog serifovih pokreta :ph34r:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...