Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Preporucujem Trois souvenirs de ma jeunesse (2015) (My Golden Days). Gledao sam jos buljuk francuskih, ali samo ovaj me je zaista ocarao. (Dheepan je bio dobar, stavise vrlo aktuelan, ali nece se svideti mnogima, zbog ne bas realisticnog nasilja.)

Link to comment

Rock the Kasbah

Prvo sam se pitao što niko ne prevodi ovaj film, a onda sam shvatio - zato što je bulja. Bulja sa odličnim OSTom al ipak bulja. Nit radnje nit priče nit glume - ništa.

 

 

Jedino Kejt Hadson. :heart:

Link to comment

Preporucujem Trois souvenirs de ma jeunesse (2015) (My Golden Days). Gledao sam jos buljuk francuskih, ali samo ovaj me je zaista ocarao. (Dheepan je bio dobar, stavise vrlo aktuelan, ali nece se svideti mnogima, zbog ne bas realisticnog nasilja.)

Pravo da ti kažem uopšte mi se nije dopala selekcija koju sam video kada si je postavio na onom Razno topicu, mada nisam gledao većinu tih filmova. Ali, po tvojim pozitivnim reakcijama kapiram što se najviše forsiraju ti meni mahom manje zanimljivi i slabiji francuski filmovi. Ko će mu ga znati, ljudi valjda vole odsustvo kvalitetne drame i prisustvo aktuelnih tema, imigranata, geopolitike, jeftinih moralnih naglabanja i sentimentalno zakržljaljih melodrama po rasnom, klasnom i nacionalnom ključu...

 

 

Meni je to isto gotivan film, specifičan reditelj...

Link to comment

27283169_BarneyThomson_PA.jpg?partner=al

 

http://www.imdb.com/title/tt2552394/

 

Rediteljski debi Carlylea. Sjajna crnohumorna prica sa galerijom uvrnutih likova. Svi glumci odlicni, ali Emma Thompson krade sou u svakoj sceni. Nikada je nisam video u ovakvoj ulozi, apsolutno je fantasticna..

 

Dobra zafrkancija, Ema Tompsona sjajna, pogotovu ona scena na otpadu. A glas Rej Vinstona bih mogao slusuati do sutra.

Na momente mi se cinilo kao da gledam neku domacu komediju u kojoj upadas iz sranjeta u novo jos vece sranje.

Link to comment

Da, ta scena na otpadu je urnebesna. Vracao sam je 3-4 puta.

 

Mogli su i neki dubl sa njenog snimanja da ubace u odjavnu spicu..

Link to comment

fini filmici za zaobici

 

the hateful eight

 

 

nije mi jasno kako mogu mimi i onaj slatki xx da budu najnaivniji likovi u divljini. kao da su otvorili juce a ne da su pretovarili razne namernike tokom minimum dzeksonovih 2.5+ godina. ozbiljan propust.

 

 

bridge of spies

 

 

toma ima osecaj za filing i neustrasivo hoda po snegu.. + hajde da se jos jedared utvrdi formula optimalne sekvence kadrova, boja i zvukova koja ce prouzrokovati nekakve emocije kod gledalaca.. a nisu na primer prikazali sta je sve od spijunske opreme pronadjeno kod abela u sobi... bilo bi zanimljivije i od why worry, would it help ponovljeno sest puta

 

Link to comment

sinoć sam dobio "The Theory of Everything", film o stivenu houkingu. skoro ništa o radu a ništa o privatnom životu nisam znao pa mi je ovaj odličan film bio potpuna novost. usput, i sjajno odigrana uloga houkinga.

Link to comment

sinoć sam dobio "The Theory of Everything", film o stivenu houkingu. skoro ništa o radu a ništa o privatnom životu nisam znao pa mi je ovaj odličan film bio potpuna novost. usput, i sjajno odigrana uloga houkinga.

iskreno mislim da je tu fokus suviše bačen na dosta bizaran seksualan odnos njega i žene... i još par učesnika tog višeugla.

 

drugi biopic, koji takođe ima blesav fokus je ovaj što je sorkin napisao o stiv džobsu. tu je recimo veoma površno petljano o njegovom odnosu sa ćerkom. iznenađujuće prazan film. sorkinu oduzeti neko vreme pravo da se bavi scenarijima.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...