Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nisam ni ja shvatio hajp oko Bone Tomahawka ali mi je otvorio apetit prema kvalitetnim vesternima te sam tih dana odgledao nekoliko old skul vrhunskih primjeraka.

Interesantan za oko i fantastično dosadan

Link to comment

sinoć na RTS 2, ken loučov "the angel's share".  dopalo mi se kako jedna mučna socijalna priča može da bude pitko urađena. i ponovo isto pitanje. odakle britaniji toliko odličnih glumaca. 

 

Za večeras, fiksirao sam na RTSu 2 još jedan loučov film no, vidim ide norveški "pionir". pogledaću.

Link to comment

i ponovo isto pitanje. odakle britaniji toliko odličnih glumaca. 

 

Sudeći po nagradama koje dobija Helen Mirren, uvoze ih iz Rusije...

Link to comment

swimmingwithsharks.gif

 

http://www.imdb.com/title/tt0114594/

 

Odlican

 

Al ima i zanimljivu pricu u pozadini. Lik koji je napisao i rezirao ovaj film nikada vise nije radio na tom nivou i pored odlicnog debitantskog filma

 

http://www.imdb.com/name/nm0398986/?ref_=tt_ov_dr

 

 

Kazu da je lik Badija baziran po Dzoelu Silveru kojem se to nikako nije svidelo pa je palo you'll never work in this town again

 

http://www.imdb.com/name/nm0005428/

 

Neko rece na imdb da je i sam Huang radio za Silvera pa je verovatno prosao ko muceni Gaj u filmu

 

 

 

 

edit:

 

http://www.wearemoviegeeks.com/2009/09/throwback-thursday-swimming-with-sharks/

 

 

As the story goes, writer/director George Huang once held a position not unlike that of Guy’s, working for Columbia Pictures. The Buddy Ackerman character was apparently inspired by real-life producer Joel Silver, for whom Huang once worked. In Robert Rodriguez’s memoir REBEL WITHOUT A CREW, he recounts how he and George Huang met. After sharing some of his movie ideas with Rodriguez, the director told Huang he should just go out and make them. Huang quit his job and pursued making SWIMMING WITH SHARKS.

 

Edited by katamaran
Link to comment

 

Za večeras, fiksirao sam na RTSu 2 još jedan loučov film no, vidim ide norveški "pionir". pogledaću.

 

Nije los Pioneer, ali je mogao biti bolji. Podvodne scene su odlicno snimljene, fotografija, kamera, muzika... sve je dobro, samo je storytelling zakazao kod Skjoldbjerga.

Link to comment

helen miren je rodjena u londonu

 

Ako ti je to jedina ironija koju si primetio u mom postu, mogao si slobodno da je zadržiš za sebe. Recimo, na nivou pomisli: on to sigurno ionako zna, a ipak je napisao to što je napisao...

 

 

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015)

 

Ono što se videlo da je priličan problem u dramatizaciji u prvom filmu, sada je najviše došlo do izražaja. Na kraju, ipak je ispalo da je finale najdosadniji film. Serijal se završava, rekao bih, slično kao što sam već napisao da je poslednji film prošao i na blagajnama:

  

Kako stvari stoje, this is the way the hunger games end, not with a bang but a whimper.

Link to comment

 

Ako ti je to jedina ironija koju si primetio u mom postu, mogao si slobodno da je zadržiš za sebe. Recimo, na nivou pomisli: on to sigurno ionako zna, a ipak je napisao to što je napisao...

 

 

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (2015)

 

Ono što se videlo da je priličan problem u dramatizaciji u prvom filmu, sada je najviše došlo do izražaja. Na kraju, ipak je ispalo da je finale najdosadniji film. Serijal se završava, rekao bih, slično kao što sam već napisao da je poslednji film prošao i na blagajnama:

  

+1

Link to comment
 

 
Ako ti je to jedina ironija koju si primetio u mom postu, mogao si slobodno da je zadržiš za sebe. Recimo, na nivou pomisli: on to sigurno ionako zna, a ipak je napisao to što je napisao...
 

pretpostavljam da sam ja "on". naravno dami je dostupan ovaj podatak sa IMDBa

 

 

Dame Helen Mirren was born in Queen Charlotte's Hospital in West London. Her mother, Kathleen Alexandrina Eva Matilda (Rogers), was from a working-class English family, and her father, Vasiliy Petrovich Mironov, was a Russian-born civil servant, from Kuryanovo, whose own father was a diplomat. 

ali helen miren mi nije bila ni na kraj pameti iako spada u taj fantastični rasad britanskih glumaca. mislio sam na sve one još s početka mog gledanja filmova, na one koji su igrali u crno-belim filmovima s početka šezdesetih do danas a koji nisu stekli slavu onakvu kakvu imaju holivudske zvezde. i kako gledam koji britanski film, isplivavaju nova, meni nepoznata imena.

 

ja tvoje postove, ajante, manje više ne razumem pa nisam ni ova dva vezana za moje viđenje loučove glumačke postave.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...