Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

ja ga isto juce odgledo.

retko jednostavan, iskren i topao film. gluma prosto savrsena. nema slabu tacku.

 

sem sto je tezak dojaja.

 

da bih se razonodio, pogledao trollhunter. ima ga u ginisovoj knjizi rekorada kao najdosadniji film za razbribrigu ikad :fantom:

I ja ga planiram Darina ovih dana :)

 

Nego stvarno ti je Trollhunter bio dosadan? Ja se secam da sam bas uzivala i da me je fino uvukao u misteriju, bilo je dosta momenata u kojima sam se kao blesava smejala, a sve vreme je bio osecaj kao da gledam neki ~NatGeo dokumentarac, delom verovatno zato sto nije imao momente prepada ugurane na silu.

I sve vreme sam bila ubedjena da nista natprirodno necemo ni videti pa me je onda posteno iznenadilo :D

 

Link to comment

joj, jeste, mozda zato sto mi je mnogo licio na blur vesticu i kloverfild i rec, pa sam verovatno ocekivao slican adrenalinski rolerkoster.

nije mi skroz los, al sam uhvatio sebe da gledam neke recepte za mikrovalnu na kompu dok je isao film :(

 

i da, nasao sam samo verziju sa engleskom sinhronizacijom, i to me je bas nerviralo.

Edited by ToniAdams
Link to comment

ja ga isto juce odgledo.

retko jednostavan, iskren i topao film. gluma prosto savrsena. nema slabu tacku.

dopao ti se jel pise gay na omotu.

Link to comment

Un moment d'égarement  - pitka, duhovita prica. atmosfera, kako to samo Francuzi znaju i Cassel i Cluzet dovoljna garancija za zabavu. Preporucujem za sledeci vikend.

 

Irrational Man -  Joaquin Phoenix potpuno zalutao u film, koji i nije trebalo ni snimiti, btw. Sve je nekako na silu uradjeno, jedino sto je od Woody Allena ostalo, je Emma Stone.

Link to comment

jao, pa super za ovu francusku preporuku, gledace se!

a ja odgledala za vikend mon roi, odlican :-) psiholoska drama sa sjajnim i kaselom i emanuel! a bas im nije bio lak glumacki zadatak, zapravo, rezultat filma je zavisio od toga da li ce uspeti da budu dovoljno ubedljivi, i da uspesno predstave odnos glavnih junaka i odbrane likove koje glume! a to im je bas poslo za rukom!

 

odgledala sam i mary and martha sa hilari svonk. sta znam, nije los a meni bio zanimljiv zbog pejzaza, africke price i problematike sa malarijom, jer sam imala blisko iskustvo sa tim dok je moj sin boravio u kamerunu... hilari slatka a teta vera /brenda blethyn/ odlicna!

 

a inace i ja pocela da gledam trumana, medjutim, s obzirom na moj /vrlo slican/ slucaj, nisam ga odgledala :-(

Link to comment

 

 

Irrational ManJoaquin Phoenix potpuno zalutao u film, koji i nije trebalo ni snimiti, btw. Sve je nekako na silu uradjeno, jedino sto je od Woody Allena ostalo, je Emma Stone.

 

Sto mislis tako?

Link to comment

Un moment d'égarement  - pitka, duhovita prica. atmosfera, kako to samo Francuzi znaju i Cassel i Cluzet dovoljna garancija za zabavu. Preporucujem za sledeci vikend.

 

 

Malo je preteran humor, što mu tođe francuski trejdmark. Međutim, vrlo je zabavno, što za tu vrstu filma ima mnogo kredita.

 

 

 

a ja odgledala za vikend mon roi, odlican :-) psiholoska drama sa sjajnim i kaselom i emanuel! a bas im nije bio lak glumacki zadatak, zapravo, rezultat filma je zavisio od toga da li ce uspeti da budu dovoljno ubedljivi, i da uspesno predstave odnos glavnih junaka i odbrane likove koje glume! a to im je bas poslo za rukom!

 

 

Pa jeste, rekoh i ja, vrlo je solidan... I mislim da onog lika što igra Cassel teško da bi neko drugi mogao tako dobro da predstavi. Vrag je on jedan.

 

Da dodam još od francuskih i reč-dve za Brand New Testament - zabavan je i ima zaista pišične momente (posebno Catherine Deneuve u vezi sa gorilom), ali je generalno dosta samo nabacano (ima prikaz filma na sajtu Lupiga na srpskom, dosta se slažem).

Link to comment

Sto mislis tako?

Joaquin Phoenix je temperamentan, ekspresivan glumac. Mislim da mu gluma po Woody Allen sablonu ne odgovara. Vise je bila opaska na los film, nego na njega kao glumca.

 

Malo je preteran humor, što mu tođe francuski trejdmark. Međutim, vrlo je zabavno, što za tu vrstu filma ima mnogo kredita.

Dok god humor nije primitivan (kao u najnovijim americkim komedijama) moze da bude preteran, koliko hoce, jos ako ima frnacuski opusten smek, voila!

Link to comment

slobodno preskoci,gubljenje vemena

 

Meni najviše liči na neku sliku moderne™ umetnosti; svakog blam da kaže da ne zna kakva se umetnost tu nalazi (egzisencijalistički eskapizam u zasranoj wc šolji npr).

 

 

Eks makina po drugi puta; sjajan.

Link to comment

irrational_man_ver2_xlg-448x640.jpg

 

 

Nista spektakularno, kao i vecina njegovih novijiih ostvarenja.

Sve dok se nije pojavio lap top u kadru, po kostimografiji i scenografiji, delovalo je da je radnja filma u kasnim sedamdesetim godinama, ovo moze biti sjajan prirucnik za hipstere.

Hoakin dobar u ulozi pogubljenog i pomalo izduvanog profesora, Ema Stoun odigrala odlicno malu napaljenu mediokritetsku studentkinju koja se kao po svakom kliseu zaljubljuje u starijeg profesora.

 

Parker Pouzi :wub:

U ovom filmu smo naucili da je vreme u Nju Ingland koledzu gde Ema studira uvek dovoljno lepo i toplo da Ema moze komotno da obuce laganu haljinicu koja ce joj istaknuti duge i vitke noge. Toplo na pocetku semestra, toplo na kraju kad se polazu ispiti, milina jedna, a svuda naokolo listopadno drvece. Matori Vudi je postao opasan dirty old man, ni u jednom momentu nije dozvolio Emi da obuce bilo sta sto nije 15 cm iznad kolena.

Link to comment

U ovom filmu smo naucili da je vreme u Nju Ingland koledzu gde Ema studira uvek dovoljno lepo i toplo da Ema moze komotno da obuce laganu haljinicu koja ce joj istaknuti duge i vitke noge. Toplo na pocetku semestra, toplo na kraju kad se polazu ispiti, milina jedna, a svuda naokolo listopadno drvece. Matori Vudi je postao opasan dirty old man, ni u jednom momentu nije dozvolio Emi da obuce bilo sta sto nije 15 cm iznad kolena.

Meni to nije smetalo u filmu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...