Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Son of Saul (2015)

 

Evo jednog genijalnog, ali jako uznemirujuceg, sto naravno ocekujete od filma o Holokaustu. Ipak, ovo je atmosferom najtezi fim koji sam verovatno gledala, jer ne postoji nijedan momenat kada se spusti prag, ili priviknete na atmosferu. Oci su mi zasuzile i zeludac me bukvalno zaboleo u prvom minutu filma, i tako je ostalo do kraja. Intenzitet valjda naglasava i kamera, glavni glumac i njegovo stradanje koje su u fokusu, fizicki u kadru, ceo film. Mucno odlican.

 

http://www.rottentomatoes.com/m/son_of_saul/

 

(Nominacija za best foreign language movie)

 

 
Link to comment

Zbog ovog amerikanskog ,,The secret in their eyes" završio sam sa rimejxima za naredne tri reinkarnacije.

 

Pusta pamet tek na pola filma primetila da mi je naslov nekako poznat  :isuse: .

Link to comment

Pogledao sa klincima: “Vreme je za grudvanje” 3D Odabrali smo nasumično i prijatno se iznenadih :) 
To je rimejk mog omiljenog filma iz detinjstva; "Pas koji je zaustavio rat" (La guerre des tuques (1984)
Predivna priča o klincima i njihovom ratu sa grudvama tokom zimskog raspusta,

koja ima veoma tužne momente a delimično inspirisan romanom;  "Dečaci Pavlove ulice".

 

Kao i film i ovaj animirani rimejk ima sve ono što poseduje i film, zabavu, pouku o opasnostima i posledicama rata, važnost prijateljstva i slatka ljubavna priča začinjena jednim poljupcem. Sve to krasi lepa slika snežne zimske idile...

Ono što mi se ne sviđa su flešbekovi jednog od junaka i slike sahrane njegovog oca ubijenog u ratu. Ide sve to lepo uz priču ali nekako mi je suvišno za mlađu decu kao i kraj koji može biti neprijatan i koji može naterati suze na oči osetljivijoj deci. Tako da recimo ciljna grupa ovog crtaća bi trebalo biti 9+

Edited by zakintos
Link to comment

spotlight ispade pristojan film, par nekih propusta, ali drzi vodu sve. samo nisam sigurna da je zanimljiv ljudima koji nisu novinari ili se ne loze na to izuzetno cenjeno zanimanje.

Link to comment

spotlight ispade pristojan film, par nekih propusta, ali drzi vodu sve. samo nisam sigurna da je zanimljiv ljudima koji nisu novinari ili se ne loze na to izuzetno cenjeno zanimanje.

 

moglo je to dosta bolje mada tesko bez velikih odstupanja od faktografske tacnosti.

secam se tacno tih naslova iz Boston Globea.

zahvaljujuci opstoj rasprodaji crkava koja je nastupila da bi mnogobrojni jebaci dece u dupence platili odstete SPC je kupila gotsku crkvu u Cambridgeu. 

samo mi nije jasno zasto je tu RMA nominovana.

Link to comment

meni se dopalo to što od novinara nisu napravili heroje već su prikazani njihova inertnost i rutinerska samodovoljnost koje ruši dolazak urednika autsajdera sa ozbiljnim ambicijama.

Link to comment

bas sam razmisljala kako bi moglo da bude bolje, a da ne ode u holivudizaciju ili ono u sta se pretvorio sorkinov newsroom. najvise mi je kao peta sezona the wire koju vecina najmanje voli, a vrlo verovatno je najbolja.

 

mada je meni ovako skoro pa savrseno, bez iole patetike, suvo, pipavo i kopacko kao sto i jeste tzv istrazivacko novinarstvo, divno je sto nema nikavih mrsomudjenja sa njihovim (novinarskim) privatnim zivotima sto bih ocekivala od holivuda - sem ono malo sa rma i nanom. nekako mi je super starinski sve, i kako je snimljeno, montirano i rezirano, scenario je prosto prica, ogoljena i ledena i samo onih par divnih scena novinarskih popizda daje dramaticnost koju nosi pritisak, pa odlaganje, pa rizik da neko ne mazne pricu. i hrabro je, jebes ga, sve one unpc replike na racun barona, pa cela ta lazna highbrow bostonska satro aristokratija.

 

ne znam za rma, meni ona bas i nije nesto nigde, ko neka new age maria bello ali bez izraza. keaton je fantastican, a ja ga bas i ne volim. ruffalo je isto odlican, i stanley tucci. u stvari svi su glumci bas bas okej, nista preglumljavanje, nista smiranje, odavno nisam gledala nesto gde se toliko kockica slozilo.

 

@avram

 

ne bih ja bas rekla inertnost i rutinerska samodovoljnost. u ovakav tim ulaze samo zverke, robinson je verovatno jedan od najboljih novinara severne amerike i fantasticna je scena kada keaton shvata da je on zakopao pricu kad je bilo vreme, i ona je bez patetike i lupanja glavom u zid. "spotlight" redakcije su bas takve, rudarske i rutinerske, a moraju da budu samodovoljne jer su preskupe i vecina redakcija ih je ionako vec zatvorila. okej, mozemo da nagadjamo da li bi se pokrenula prica da nije dosao autsajder urednik, ali bi je neka "spotlight" redakcija sigurno iskopala kad-tad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...