Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

meni to bio filmcina, jedan od prvih koje sam snimio na vhs sa tevejca. ako ne i prvi. bas me zanima kako je ostario.

 

Sasvim dobro, bas sam ga skoro ponovo odgledao. Jedan od boljih Schraderovih radova..

Link to comment

od tih prvih schraderovih režija najsrdačnije preporučam njegov debi Blue Collar, bolje je od svega ostalog.

 

+1

 

Ja sinoć na nekom pinku gledao Prime Cut. Nije baš kao filmovi sa one liste, nije toliko dobar, ali može da se pogleda. Lee Marvin pozitivac, a Gene Hackman igra moguće najgadniji lik u karijeri. Za Tonija ima scena kad motokultivator rastura automobil u paramparčad.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

+1

 

Ja sinoć na nekom pinku gledao Prime Cut. Nije baš kao filmovi sa one liste, nije toliko dobar, ali može da se pogleda. Lee Marvin pozitivac, a Gene Hackman igra moguće najgadniji lik u karijeri. Za Tonija ima scena kad motokultivator rastura automobil u paramparčad.

 

Uz Unforgiven, Hackman verovatno i jeste tu najgadniji.

 

A dobar je Prime Cut. Ima dosta dobrih scena, ne samo ta sa kombajnom..

Link to comment

Ovo je stvarno već pomalo gorko. Nakon apsurdnih hvalospeva mediokritetskom Trumbu, sada kreću Schrader, Michael Ritchie i ekipa. Naravno, sve sa spiskom pomno selektiranih motiva. Jad i beda...

 

edit: i glumac Warrena Beattyja kao obavezni negativac...

Edited by Ajant23
Link to comment

Hackman je posle oskara za Unforgiven, tokom 90-tih odigrao dosta izrazito negativnih uloga - The Quick and the Dead (lik dosta sličan onom iz Unforgiven), Extreme Measures (doktor koji ubija pacijente radi trgovinom organima) i Absolute Power (možda i najnegativniji američki predsednik viđen na velikom platnu), zatim umjereno negativnih - Crimson Tide (kruti kapetan podmornice) i Runaway Jury (ljigavi advokat) , ali i onih koje su se na kraju ispostavile kao ne tako negativne - The Chamber, Under Suspicion i naročito dobra ona u The Firm.

Zanimljivo je da se Hackman povukao nakon tačno 100 uloga, bar prema imdb-u.

 

Ovo je stvarno već pomalo gorko. Nakon apsurdnih hvalospeva mediokritetskom Trumbu, sada kreću Schrader, Michael Ritchie i ekipa. Naravno, sve sa spiskom pomno selektiranih motiva. Jad i beda...

 

 

 

Može se reći da je Trumbo mediokritetski, svakako se ne može nazvati remek-djelom sedme umjetnosti. , sa Međutim, ovo je jedna od najzabavnijih drama koje sam gledao u poslednjih par godina, a naročito kad se uzmu u obzir biografske drame (uz recimo, Big Eyes ili nešto drugačiji The Rush).

U svakom slučaju mi spada u najbolje filmove 2016-te godine.

Jedan je od boljih filmova koji se bave Holivudom i nekim njegovim protagonistima. Jedini takav film kojeg se trenutno mogu sjetiti, a da je definitivno bolji od ovog je Ed Wood.

Ovo je jedan od filmova za koje mi je žao što ga nisam gledao u bioskopu. Recimo, vjerujem da bi u sceni sa bejzbol palicom reakcije publike bile burne. Međutim, čujem da je film dosta podbacio u bioskopima u SAD.

Link to comment

Duci, ako nisi dosad gledao, skini obavezno i Joe sa Peterom Boyelom..

upravo sam pomislio na "Joe" kada sam otišao na link ka hardkor. joe je za mene remekdelo. gledao sam ga davno, početkom sedamdesetih, posle pre neku godinu kada je završio na disku. debi suzan sarandon, piter bojl maestralan

Link to comment

Može se reći da je Trumbo mediokritetski, svakako se ne može nazvati remek-djelom sedme umjetnosti. , sa Međutim, ovo je jedna od najzabavnijih drama koje sam gledao u poslednjih par godina, a naročito kad se uzmu u obzir biografske drame (uz recimo, Big Eyes ili nešto drugačiji The Rush).

U svakom slučaju mi spada u najbolje filmove 2016-te godine.

Jedan je od boljih filmova koji se bave Holivudom i nekim njegovim protagonistima. Jedini takav film kojeg se trenutno mogu sjetiti, a da je definitivno bolji od ovog je Ed Wood.

Ovo je jedan od filmova za koje mi je žao što ga nisam gledao u bioskopu. Recimo, vjerujem da bi u sceni sa bejzbol palicom reakcije publike bile burne. Međutim, čujem da je film dosta podbacio u bioskopima u SAD.

 

Naravno da se može reći da je mediokritetski zato što i jeste. Lično me čudi da toliko podržavaš ovaj polupamfletski polupropagandni film gde pritom pronosiš i jeftinu polusocrealističku foru o reakciji tobožnje publike na bejzbol palicu...

Link to comment

Hackman je posle oskara za Unforgiven, tokom 90-tih odigrao dosta izrazito negativnih uloga - The Quick and the Dead (lik dosta sličan onom iz Unforgiven), Extreme Measures (doktor koji ubija pacijente radi trgovinom organima) i Absolute Power (možda i najnegativniji američki predsednik viđen na velikom platnu), zatim umjereno negativnih - Crimson Tide (kruti kapetan podmornice) i Runaway Jury (ljigavi advokat) , ali i onih koje su se na kraju ispostavile kao ne tako negativne - The Chamber, Under Suspicion i naročito dobra ona u The Firm.

Zanimljivo je da se Hackman povukao nakon tačno 100 uloga, bar prema imdb-u.

Hackman nije los, meni barem, i kad se opusti, ono pogledas, zaboravis, mozes i ponovo, zabava ne gine: Company Business

Link to comment

@namenski

 

Ti tada nisi bio na forumu, topic je u arhivi i verovatno nisi u toku. Priča o "negativcu "Hackmanu, kao "Beattyjevom glumcu", o Paulu Schraderu, Michaelu Ritchieju i ekipi, kao i priča o beskonačnoj važnosti B produkcije pri čemu se minorizuje baštinjenje tradicije film noira, to su debelim delom priče o američkim sedamdesetim i mnogo toga drugog...

 

Ukratko, ima mozgova koji misle da politika treba da određuje kritički sud i da kritika pripada politici i etici, sve skupa sa ostalim programskim i diskursivnim terorima. Jednom rečju, kulturna politika i slične gluposti pelcovane od kritike...

Edited by Ajant23
Link to comment

Odgledao par naslova iz jugoslovenskog kataloga

 

Biciklisti (1970)

Ima par zanimljivih momenata Jirzi Mencl i hod po zici, par scena iz kafane i solidni kostimi, ali ipak ovo je poluamaterski film

 

Moja luda glava (1971)

Ovo je super zabava, Bata se nenormalno zajebava i ima jedna super sajko scena, bas kao u najboljim giallo filmovima

 

Crno seme (1971)

Slicnosti sa Golim Otokom su neumoljive, iako ovo nije ta prica, Paja Vujisic je i na suvo predominatan u ulozi surovog potporucnika

 

Lilika (1970)

Milica je naravno pokidala, a svi oko nje su beskrajno dosadni, Plesa pogotovu

 

Maestro i Margarita (1972)

Ovo je pretencionzno sranje i nemam pojma koja je fora sa medjunarodnim kastingom, ali svakako nije uspelo. Film vade Bata i Paja

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...