Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

inside out je uvod dece u psihoanalitiku. stvarno odlican.

 

 

inace sam gledao joy i legend. dva udava od filma. jedva sam ih zavrsio. neverovatno mi je da je david o. uzeo onaj scenario. besmisleno, nije imao potrebe da se snima.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Steve Jobs

 

Pfff, pojedine scene i dijalozi super, glumci odlicni, ali kao celina film deluje nekako redundantno™. Film je prilicno ambiciozno zamisljen sa zeljom da se prikaze razvoj lik(ov)a u tri scene vremeski odvojene 4, odnosno 10 godina. Cak i da prihvatimo potpunu emotivnu povezanost tih trenutaka uprkos velikim vremenskim razmacima, tanko je sve to, Jobs se menja pred nama suvise lako, na dati znak, falilo mi je jos mesa tu. 

 

Bas me zanima kako bi ovo izgledalo da je Fincer radio, kao sto je prvobitno bilo zamisljeno, tj. da li bi on uspeo da nadogradi nedostatke. 

Link to comment

Odgledao sam The Big Short, dobar film. Procitao sma knjigu ranije tako da sam znao sta ce se desavati. Zamerka na scenario je sto su samo delimicno, u dve kratke scene, prikazali jedan od glavnih razloga zasto se sve tako desilo. Nazalost mislim da je tu upletena politika da se na tome ne insistira.

 

Prvo na bazenu devojka iz vladine agencije a zatim kada ta ista devojka izlazi ispred hotela u Vegasu a njen ljubavnik iz GS odlazi sa luksuznim dzipom sa vozacem a ona odlazi jeftnim taksijem.

 

 

 

The_Big_Short_teaser_poster.jpg

 

Lik Krisijana Bejla je odlicno odradjen, Bejl je odlicno odglumeo, ali, koliko sam primetio, nije razjasnjeno do kraja zasto se on tako nekonvencionalno ponasa

 

On je autisican, pati od Aspergera, inace on to do 2006 nije znao, sasvim je slucajno to otkrio kada je shvatio da i njegov sin pati od istoga. Do tada je smatrao da je nekako genijalno poseban, to je i glavni razlog zasto je citao one sve brojeve koje niko nije citao na hipotekama. Odlika Aspergera je da covek kada se posveti necemu toliko se fokusira i ulaze u to energije da je nepojmivo obicnom coveku. On je po profesiji lekar koji je sasvim slucajno prikazao neverovatan talenat za berzu na forumima krajem '90ih, od tada je pravio ogroman novac za svoje investitore koji su ga izdali prvom priliko cim su poceli da gube novac, ulaganje u CDS na nekretninama

 

 

Bred Pit se ne pojavljuje mnogo.

Preporucujem svim da odgledaju.

 

dobar je bejl tu. a svidja mi se i "in the land of blind, one-eyed man is king" momenat u razradi njegovog lika.

Link to comment

dobar je bejl tu. a svidja mi se i "in the land of blind, one-eyed man is king" momenat u razradi njegovog lika.

 

To sa njegovim ocima je ludo skroz. Ne znam da li su mu stavili neko socivo ili je CGI u pitanju, ali je uspelo. Ne znam da li Michael Burry stvarno nema jedno oko, ne mogu da nadjem taj podatak na brzinu. Radio je kao neurohirurg pre nego sto je poceo da se bavi ovim cime se sad bavi. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Jel ima neko da objasni u cemu se tacni sastoji magija dejvida O rasela? Jel se lozite na to O? Stvarno ne kapiram, covek ima jedan solidan film, a ovde se hajpuje ko da je izmislio reziju

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...