Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Odgledao everesta, napeto i zanimljivo, pogotovu imajući u vidu da je posle filmsko istraživanje na temu autentičnosti dokazalo da su skoro sva dešavanja iz filma odgovarajuća stvarima koje su se stvarno desile. 

 

Za ljubitelje tematike odgledati dokumentarce The Summit kao i Touching The Void, pogotovu ovaj drugi.

Link to comment

Bone Tomahawk, nista specijalno. Dijalozi su mi ok, na momente izuzetno duhoviti, snimljeno je odlicno (pogotovu scene secenja&kasapljenja) ali film je daleko od toga da padam u nesvest koliko je dobar.

 

Moto "Keep walking" mi se svidja/asocira zbog/na Johnniea

Link to comment

gledao ranije kad se na kraju raznosi bombom, a ono dvoje dolaze do ogradjenog podrucja prezivelih

jucer na nekoj tv gledao kako predaje onu zensku i ostaju svi zivi, i kraj filma je kad njih troje izlaze iz grada (mislim da je tu jos jedna scena nova, klinac se igra u bazenu sa ribama)

Link to comment

то када се разнесе је ваљда како је оригинално замишљено (и донекле слично књизи), али није имало добар пријем код тест публике  :isuse:  па је замењен са овим када преживе сво троје, а оригинални је био у оквиру бонус ствари на двд-у, али вероватно је неко налепио то на остатак филма, па га тако дистрибуира

 

едит: у суштини сам назив треба да симболизира да је он бабарога за мутанте, биће из легенди, са овим "хепи енд" завршетком ни назив филма нема неки смисао

 

едит2: пардон, обрнуо сам, где сви преживе је оригинални који није добро прошао код публике

Edited by Dionysos
Link to comment

"Ja sam legenda" je valjda rečenica koju glavni lik izgovara dok čeka egzekuciju, meni je to najbolji dio romana, svako ko mijenja to da je on posljednji čovjek na svijetu i da se njegovom smrću gasi ljudska vrsta je promašio poentu romana i treba da umre u najgorim mukama.

Edited by James Marshall
Link to comment

Kod Metisona on shvata da je za, kako ih pisac zove, 'vampire' upravo on postao bice iz legende koga ce se buduce generacije plasiti.

U filmu je prvo trebalo da ide verzija gde on vrati ribu glavnom zombiju (hepi end), ali test publika nije shvatila takav kraj. Zvanicni kraj filma je da on digne u vazduh sebe i njih, a zenska i dete odlaze i na kraju nadju koloniju prezivelih ljudi. Naravno, ta verzija je najgluplja, ali cak ni ova extended verzija ne moze da se poredi sa genijalnoscu poente knjige.

Link to comment

... ali test publika nije shvatila takav kraj. 

toliko o tome...

 

treba to da primene i na slikarstvo npr...

pokažeš sliku, pa ako ne razmeju...premalaš još dve-tri verzije.

 

...ziceraši oni najobičniji.

Link to comment

toliko o tome...

 

treba to da primene i na slikarstvo npr...

pokažeš sliku, pa ako ne razmeju...premalaš još dve-tri verzije.

 

...ziceraši oni najobičniji.

U sklopu akcije 'no retard left behind' :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...