Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

jer mogu da se banuju ovi sto bacaju spojl? Son bin prezivi, vota fak?

 

Ma, umire u sledećem delu jer je u ovom otrovan sporodejstvujućim otrovom.

Link to comment

/Spojleri

 

Marsovac je lagani crowdpleaser koji vredno radi da zaradi svoj crowdpleasing. Videlo se iz aviona kako će da završi, a i bilo bi skroz besmisleno je ikako drugačije bilo. Priča o istrajanju, 1 ljuckoj žrtvi u ime napretka, ujedinjenju zaradih viših ciljeva...koja bi tačno poenta bila tužnog kraja, koji je ako se ne varam ovde prizivan? Naravno u zavisnoti od toga koliko izaberete da budete cinični ima tu da se nađe dosta bljuzge, patetike i kolutanja očima ali ništa više nego u apolu 13 recimo, i ništa preko čega ne mogu da pređem ako ostatak paketa zadovoljava. Za moje pare film jako uspešan u svemu što je naumio.

Sad ako to nije nečija šolja čaja ok, to je druga priča, ali vi ovde uglavnom prizivate neki drugi film, nekakav gritty hard sf ili šta već, a marsovac nikad nije ni planirao da se bavi takvim stvarima.

Link to comment

/Spojleri

Marsovac je lagani crowdpleaser koji vredno radi da zaradi svoj crowdpleasing. Videlo se iz aviona kako će da završi, a i bilo bi skroz besmisleno je ikako drugačije bilo. Priča o istrajanju, 1 ljuckoj žrtvi u ime napretka, ujedinjenju zaradih viših ciljeva...koja bi tačno poenta bila tužnog kraja, koji je ako se ne varam ovde prizivan? Naravno u zavisnoti od toga koliko izaberete da budete cinični ima tu da se nađe dosta bljuzge, patetike i kolutanja očima ali ništa više nego u apolu 13 recimo, i ništa preko čega ne mogu da pređem ako ostatak paketa zadovoljava. Za moje pare film jako uspešan u svemu što je naumio.

Sad ako to nije nečija šolja čaja ok, to je druga priča, ali vi ovde uglavnom prizivate neki drugi film, nekakav gritty hard sf ili šta već, a marsovac nikad nije ni planirao da se bavi takvim stvarima.

jel ima riba i kakve su?
Link to comment

marsovac je ok zabava za oči i uši. doduše danas mi je trebalo minut dva da se setim da sam ga sinoć gledao. dobio sam tačno ono šta sam očekivao sjajnu formu sa šupljim sadržajem. meni dosta.

6.5/10

Link to comment

Ti imaš očigledno problem sa svemirskim filmovima koji nisu Star Wars. I ljubomoran si što Šon Boun ima film u kojem nije poginuo.

 

 

Na kraju ćeš još izjaviti da je bez veze onaj deo kad su skinuli špic rakete i stavili čaršaf preko i onda se Dejmonu slošilo kad se taj čaršaf malo provetrio u njegovom pravcu.

 

 

 

 

Pazi kad mi to nije ni zasmetalo. Mislim, suspension of disbelief je svakako nestao daleko iza nas u retrovizoru još kada su došli na ideju "Ajde da okrenemo ceo svemirski brod da napravi još jedan krug do Marsa", tako da me suva mehanika tipa cerada preko modula pa u kosmos i navigacija rupom na svemirskom odelu nije ni doticala toliko. Tu sam već samo čekao da se film završi.

 

 

/Spojleri

 

Marsovac je lagani crowdpleaser koji vredno radi da zaradi svoj crowdpleasing. Videlo se iz aviona kako će da završi, a i bilo bi skroz besmisleno je ikako drugačije bilo. Priča o istrajanju, 1 ljuckoj žrtvi u ime napretka, ujedinjenju zaradih viših ciljeva...koja bi tačno poenta bila tužnog kraja, koji je ako se ne varam ovde prizivan? Naravno u zavisnoti od toga koliko izaberete da budete cinični ima tu da se nađe dosta bljuzge, patetike i kolutanja očima ali ništa više nego u apolu 13 recimo, i ništa preko čega ne mogu da pređem ako ostatak paketa zadovoljava. Za moje pare film jako uspešan u svemu što je naumio.

Sad ako to nije nečija šolja čaja ok, to je druga priča, ali vi ovde uglavnom prizivate neki drugi film, nekakav gritty hard sf ili šta već, a marsovac nikad nije ni planirao da se bavi takvim stvarima.

 

 

Ja uopšte ne prizivam tužan kraj, tokom celog prvog dela filma navijao sam da se izvuče, jakako. Samo mi dobrano išlo na nerve koliko su sve to ušećerili i zavili u šareni papir, na trenutke sam mislio da gledam nešto od Rolanda Emmericha i kad će samo US predsednik da održi vatreni govor od kojeg će da se naježe svi, kao u "Independence Day". Nego ono, bilo bi možda lepo da se tokom jako dobre ideje (čovek ostavljen u kosmosu) stvori i neki konflikt u celom filmu, između njega i posade, između same posade, između ljudi u NASI jakako, konflikt u njemu samom, da bar malo poludi ili popusti sa živcima, ma bilo šta, samo da ne bude sve tako slatko, savršeno i perfektno da se svi samo prijateljski podbadaju, i da cela planeta zemlja drži ruke zajedno i suzi suze nad astronautom. Onaj deo pri kraju gde Astronautkinja Nebitnog Imena u odsudnom momentu poljubi po prvi put Astronauta Nebitnog Imena moment pred eksplozije e da bi u poslednje dve scene filma videli njih dvoje u bolnici kako njišu novorođenu bebu (dodajte mi lavor) je ono što mi je išlo na živce tokom cela dva sata, ceo film je u tom fazonu.

 

Link to comment

Pametnije ti da slušaš srkija nego ppp :fantom:

 

Edit - @marvin /spojleri za marsovca, pišem sa fona, praštajte

 

Nisam mislio na tebe, neko se ranije žalio na činjenicu da je kraj od srećne vrste, što mi je bilo skroz čudno. Što se tiče ostalog priznaću ti za poljubac da su preterali, a punim trgovima i mahanju zastavicama sam se radovao od početka filma. Jer sam takav čovek :D

A jedini konflikt u filmu je između čoveka i prirode, ni sa tim nemam neki problem. Bolje nego da su kalelimili nekog zlog baju u nasi koji odbija da ga spase jer puno košta, ili šta već

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...