Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sinoć na nekoj TV "20 stopa od......". dokumentarac u stvari, sjajan film o ženama koje su na pozornici 5 - 6 metara iza zvezde i prateći su vokali. o tome kako su se zaglavile u sopstveni status, o teškom putu ka sopstvenoj karijeri, o njihovim predivnim a skrajnutim glasovima. pratilje rej čarlsa, tine, stinga, springstrina, rolingstonsa. baš sam uživao.

Link to comment

sinoć na nekoj TV "20 stopa od......". dokumentarac u stvari, sjajan film o ženama koje su na pozornici 5 - 6 metara iza zvezde i prateći su vokali. o tome kako su se zaglavile u sopstveni status, o teškom putu ka sopstvenoj karijeri, o njihovim predivnim a skrajnutim glasovima. pratilje rej čarlsa, tine, stinga, springstrina, rolingstonsa. baš sam uživao.

Uh, ovo mi je krajnje bliska i zanimljiva tematika, ovo se mora ovjeriti. Hvala za dojavu. 

Link to comment

ovo sam sinuo sa allmovie. lepo opisano.

 

 

Filmmaker Morgan Neville pays homage to some of the greatest vocalists you've never heard of in this documentary. While the lead singers in rock, pop, and R&B are the ones who get the glory, knowledgeable music fans will tell you the backing vocalists often add the touches that make a performance truly memorable, and though many backup singers have the respect of their peers in the music business, they're all but unknown to the average listener. Twenty Feet From Stardom pays homage to some of these unsung heroes, including Darlene Love (the uncredited lead voice on some ofPhil Spector's most memorable productions of the 1960s), Merry Clayton (who contributed a striking vocal cameo on the Rolling Stones "Gimme Shelter", Lisa Fischer (who has appeared on albums byStingTina Turner, and Aretha Franklin, as well as touring with the Rolling Stones, and the Waters Family (they sang with Michael Jackson on the album Thriller and lent their voices to the films The Lion King and Avatar). The film also includes interviews with such superstars as Bruce SpringsteenStevie Wonder, and Mick Jagger on the role backing vocalists play in music and the music business, while a number of veteran singers share their stories of the ups and downs of their careers. Twenty Feet From Stardom received its world premiere at the 2013 Sundance Film Festival.
Link to comment

sinoć na nekoj TV "20 stopa od......". dokumentarac u stvari, sjajan film o ženama koje su na pozornici 5 - 6 metara iza zvezde i prateći su vokali. o tome kako su se zaglavile u sopstveni status, o teškom putu ka sopstvenoj karijeri, o njihovim predivnim a skrajnutim glasovima. pratilje rej čarlsa, tine, stinga, springstrina, rolingstonsa. baš sam uživao.

 

Hvala za ovo, dopalo mi se.

Link to comment

sinoć na nekoj TV "20 stopa od......". dokumentarac u stvari, sjajan film o ženama koje su na pozornici 5 - 6 metara iza zvezde i prateći su vokali. o tome kako su se zaglavile u sopstveni status, o teškom putu ka sopstvenoj karijeri, o njihovim predivnim a skrajnutim glasovima. pratilje rej čarlsa, tine, stinga, springstrina, rolingstonsa. baš sam uživao.

ukacio i ja malo

skroz dobro

Link to comment

Odgledao "The Martian". Video da je skorovao 93% na paradajzima, a i par prijatelja rekli da je mnogo bolji nego "Interstellar" (to i nije baš neki benčmark) pa sam baš imao očekivanja.

Prvi deo filma odličan. Ne gubi mnogo vremena u postavci, i do nekog 15-tog minuta, ceo sto je postavljen. Fotografija sjajna, prizori Marsa prelepi, Dejmon vrlo dobar u onom što treba da radi. Stvarno pomislih na čas da će Ridli Skot možda da se iskupi za "Prometheusa", a onda... negde od pola filma ovo tako kreće da se survava u lavinu...

Dakle uzeli su zanimljivu priču od preživljavanju u nemogućim uslovima i odličnu pozornicu koja se sastoji od čoveka ostavljenog samog samcatog u kosmosu i uspeli da je kompletno useru sa ljigavim bulšitom koji izbija iz svake pore drugog dela filma. Lopatama tovare patetiku u taj "we leave no man behind" kamion dok gledamo kako se ceo svet uzima za ruke i peva Kumbaya za Damona. U jednom trenutku sam očekivao da ćemo videti prizor neke crkve u Marylandu gde se drži molitva za njega na Marsu, pa quick cut na neku džamiju gde ljudi klanjaju namaz ali sa Damonovom slikom negde diskretno u uglu, i na kraju cut na hramove budista gde kosooki ćelavci šalju pozitivni vajb ka Marsu. Zapravo, i dalje bih se opkladio da je takva scena snimljena ali da je srećom bio jedan iole pametan momak u post produkciji koji je rekao "E, narode, izbacujemo ovo, previše je, jebi ga". Iako će se verovatno naći na nekoj sekciji izbačenih scena na DVD izdanju. I celo uplitanje Kineza u priču, je li moglo biti više očigledno da je u pitanju "E, aj da ubacimo Kinu nekako u sve ovo, radi se o nadnacionalnom, svi smo sa planete Zemlje, kapiraš brate", a ispalo je kao kad stave beskorisnog token crnca koji nema ni veze ni poente u priči, samo da se pokažu kao nerasisti.

Dinamika filma zakiva. Moramo da napravimo ep od 2.5 sata je li, sve ispod 2 sata je za pičke, ajmo onda da nam svaki plan slavno propadne i da dižemo tenziju sve dotle dok nam krešendo ne bude toliko sulud da izazovemo eksploziju na svemirskom brodu ne bi li ga usporili, i da Damon mora da probuši svoje odelo ne bi li sam usmerio sebe kroz otvoren prostor prema spasenju. Isuse. I čim ga je Dobra Komandantkinja zgrabila, žrtvujući sebe u kosmosu, svi na Zemlji su počeli da tapšu, aplaudiraju, skiče, pa čak i cold-hearted bitch od PR-ke cele NASE koja je u filmu samo da zakera i da bude ona koju ćemo mrzeti jer su joj TV rejtinzi važniji od ljudskog života odmah tu brizne u plač, dirnuta do srži. Eto tako nas Ridli Skot tapše po ramenu dok suzimo, i šapuće nam na uvo da ovakve situacije izvlače ljudskost iz svih nas. Fuck. You.

I ko je, pobogu, radio kasting za ovo? Jeff Daniels, simpatično cinično zakeralo, je šef NASE koji je nit-tamo nit-vamo? Sean Bean, majko sveta, ako je ikad bio loše upotrebljen, to je ovde. Sean Bean je jebeni baja koji svojim temperamentom ili pesnicama i mačevima rešava stvari™, pravi haos oko sebe kao Prljavi Hari dok ne istera svoje, on je ovde šef leta koji je zadužen za... dramatičnu komunikaciju sa posadom?! Fuck yeah. I cela posada leta, jebo te, koliko su mogli naći veću gomilu simpatičnih, mladih, prelepih, duhovitih, požrtvovanih, plastičnih ljudi koje bi Isus svakako uzeo za apostole da je ovde danas.


Ljudima nije jasno što mi se svideo "Gravity" koji je suludo bacio kroz prozor sve zakone fizike, čak i one koji još nisu ni otkriveni, ali meni je "Gravity" film koji se ne uzima zaozbiljno, isključiš mozak i tera dobro, crtać od sat i po. Ova gomila patetike mu nije do kolena. Userem se pri pomisli šta bi imali da je Ridli snimao "Blade Runner" u XXI veku, a ne u srećnim osamdesetima.

Mada, da, i ovakav kljakav je bolji od "Interstellara" za 6 koplja.
 

Link to comment

Ljudima nije jasno što mi se svideo "Gravity" koji je suludo bacio kroz prozor sve zakone fizike, čak i one koji još nisu ni otkriveni, ali meni je "Gravity" film koji se ne uzima zaozbiljno, isključiš mozak i tera dobro, crtać od sat i po. Ova gomila patetike mu nije do kolena. 

 

 

мало улепшаваш историју

 

gravity-tether.jpg

Link to comment
I ko je, pobogu, radio kasting za ovo? Jeff Daniels, simpatično cinično zakeralo, je šef NASE koji je nit-tamo nit-vamo? Sean Bean, majko sveta, ako je ikad bio loše upotrebljen, to je ovde. Sean Bean je jebeni baja koji svojim temperamentom ili pesnicama i mačevima rešava stvari™, pravi haos oko sebe kao Prljavi Hari dok ne istera svoje, on je ovde šef leta koji je zadužen za... dramatičnu komunikaciju sa posadom?! Fuck yeah. I cela posada leta, jebo te, koliko su mogli naći veću gomilu simpatičnih, mladih, prelepih, duhovitih, požrtvovanih, plastičnih ljudi koje bi Isus svakako uzeo za apostole da je ovde danas.

 

 

zaboravio se Jessicu koja je u stanju da sjebe svaki film glumom koja emanira autoritet i ozbiljnost jedne sfinge.

Link to comment

Gledao:

 

Sicario - vrlo dobar film, ne mogu da kažem da je odličan. Očekivao sam više scena i sa one strane (kartelske). Priča ubedljiva, slaba razrada karaktera Emili Blant, dosta plitko što se mene tiče.

Intern - de Niro standardan, on i da ne glumi napravi par onih svojih faca i osmeha i eto ti filma. En Hetavej mi je izgledala kao tinejdžerka koja samo što ne zaplače, što se na kraju i desilo... Onako, za filmić uveče sa devojkom/ženom...

 

Big short, Tarantina i Revenant namerno neću sad da kupim, čekam 1080p

Bone Tomahawk i Heist  kupljeni, spremni, samo vremena...

Link to comment

 

 

Odgledao "The Martian". Video da je skorovao 93% na paradajzima, a i par prijatelja rekli da je mnogo bolji nego "Interstellar" (to i nije baš neki benčmark) pa sam baš imao očekivanja.

 

...

 

Ti imaš očigledno problem sa svemirskim filmovima koji nisu Star Wars. I ljubomoran si što Šon Boun ima film u kojem nije poginuo.

 

 

Na kraju ćeš još izjaviti da je bez veze onaj deo kad su skinuli špic rakete i stavili čaršaf preko i onda se Dejmonu slošilo kad se taj čaršaf malo provetrio u njegovom pravcu.

 

 

Link to comment

mi gledali Mad Maxa sad i bogte al su se istripovali,meni se svidelo..super kostimi i akcija..dobar!

dobar detalj sa onim muzicarima na kamionima i onaj gari sa gitarom je odlican  :lolol:

Link to comment

Ti imaš očigledno problem sa svemirskim filmovima koji nisu Star Wars. I ljubomoran si što Šon Boun ima film u kojem nije poginuo.

 

 

Na kraju ćeš još izjaviti da je bez veze onaj deo kad su skinuli špic rakete i stavili čaršaf preko i onda se Dejmonu slošilo kad se taj čaršaf malo provetrio u njegovom pravcu.

 

 

jer mogu da se banuju ovi sto bacaju spojl? Son bin prezivi, vota fak?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...