Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

konacno odgledao dune, sto godina nakon procitane knjige. citav film mi u glavi slika jodorowskog kad su ga konacno nagovorili da odgleda film - isprva zaklanja oci rukama jer se plasi da ga je lynch u svemu nadmasio, a kako film odmice pocinje da se smeje shvatajuci o kakvom se zapravo sranju radi. pricao je o tome na onom dokumentarcu, bas mi ostalo u secanju. realno, sve je u pravu.

 

gledao sam i intolerable cruelty, tek na pola filma skapiram da mi je to 1 od preostala tri filma brace coen koje nisam gledao. dobro je bre ovo, stvarno nemaju los film u kolekciji.

 

tangerine dobar, bone tomahawk odlican, avengerse 2 ugasio na pola filma. whedone, brate, dva i po sata za superherojski film? <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Bas tako, bio bi najludji, zajebo bi i lincove kerefeke (mada film uopste nije tako los). Aj da se jos malo pokenjamo po jednoj od najboljih knjiga ikada.

 

Izvinjavam se na rantu ali Dine zasluzuju ozbiljnog reditelja koji ce probati da pretoci masterpiece u masterpiece a ne razne pikaso-frikove koji ce da prave neki svoj sou. Nek uzmu podlogu negde drugde za to.

Edited by Shan Jan
Link to comment

 

 

Izvinjavam se na rantu ali Dine zasluzuju ozbiljnog reditelja koji ce probati da pretoci masterpiece u masterpiece a ne razne pikaso-frikove koji ce da prave neki svoj sou. Nek uzmu podlogu negde drugde za to.

 

+ 1000 i amin i aleluja i ne obra se bostan dok šljive ne popadaju.

 

Jbg, ne se razumem u film, al' meni se čini da bi neko kao što je F. F. Kopola trebalo da režira Dinu, neko ko ume da epiku postigne montažom, kamerom i izvlačenjem onog najboljeg u lumcima.

 

Inače, Linčova Dina ima fenomenalan kasting, scenografiju, kameru, sveukupno, estetika njegove Dine je odlična. Zašto su, onda, toliko brljali u scenariju ostaje, verovatno, jedna od misterija sedme umetnosti.

Link to comment

Sicario je tako govno da mi je zao sto sam ga odgledao do kraja. Kanter strajk 2015. sa Del Torom koji je otelotvorenje Dzejms Bonda i Hitmena. A bas zbog njega sam najvise hteo da gledam film, on mi je u top 5 glumaca danasnjice, tj. ajmo reci neke srednje generacije.

Scene pred izlazak sunca (kad se obavljaju kojekakve mutne radnje) su plus. Ostalo me nije ni dotaklo, verovatno zato sto i ne gledam USA akcije i puskaranja. Hurt Locker je nesto sto mi se poseldnje svidelo iz tog nekog zanra.

 

 

Youth zanimljiv ali nekako imam osecaj da se Sorentino malo pogubio izmedju 2 price. Ima finih i duhovitih detalja, Grande bellezza mi je bila daleko konkretnija. Predeli Svicarske™  :Hail:  Luka Bigaci .

 

 

Treci film bi Anime nere, milsim da ga je Remi ovde preporucio. Odlican, mracan, upecatljiv, surovo realan. Kalabrezi slikani kroz 3 brata kao 3 totalno razlicite strane price - jedan je smireni boss kalkulant, drugi je (i dalje) razjareni bik, a treci pere ruke od svega.

Link to comment

Bone Tomahawk

 

Jbt, sve bi bilo cool da u filmu nema pa skoro pa bukvalno 30 minuta kako lik ide i šepa. Znači počinje scena, on ide, muči se, pa jaukne i padne. Fade out, kreće sledeća scena, kad ono sve isto... Pretarali su ga, nama je bilo smešno. Film je zbog toga na momente dosadan. Od kada su otišli u potragu, do onog klanca, ništa se nije desilo u 45 minuta filma. 

Inače šteta, solidan zaplet, koji je mogao da se realizuje, verujem, mnogo dinamičnije i kvalitetnije. + za realne, nekako traljave, scene borbe, kao i za brutalnost.

Link to comment

Odgledao sam The Big Short, dobar film. Procitao sma knjigu ranije tako da sam znao sta ce se desavati. Zamerka na scenario je sto su samo delimicno, u dve kratke scene, prikazali jedan od glavnih razloga zasto se sve tako desilo. Nazalost mislim da je tu upletena politika da se na tome ne insistira.

 

Prvo na bazenu devojka iz vladine agencije a zatim kada ta ista devojka izlazi ispred hotela u Vegasu a njen ljubavnik iz GS odlazi sa luksuznim dzipom sa vozacem a ona odlazi jeftnim taksijem.

 

 

 

The_Big_Short_teaser_poster.jpg

 

Lik Krisijana Bejla je odlicno odradjen, Bejl je odlicno odglumeo, ali, koliko sam primetio, nije razjasnjeno do kraja zasto se on tako nekonvencionalno ponasa

 

On je autisican, pati od Aspergera, inace on to do 2006 nije znao, sasvim je slucajno to otkrio kada je shvatio da i njegov sin pati od istoga. Do tada je smatrao da je nekako genijalno poseban, to je i glavni razlog zasto je citao one sve brojeve koje niko nije citao na hipotekama. Odlika Aspergera je da covek kada se posveti necemu toliko se fokusira i ulaze u to energije da je nepojmivo obicnom coveku. On je po profesiji lekar koji je sasvim slucajno prikazao neverovatan talenat za berzu na forumima krajem '90ih, od tada je pravio ogroman novac za svoje investitore koji su ga izdali prvom priliko cim su poceli da gube novac, ulaganje u CDS na nekretninama

 

 

Bred Pit se ne pojavljuje mnogo.

Preporucujem svim da odgledaju.

 

Bale kao i obicno, do fanatizma posvecen ulozi ali mora se tu ipak pomenuti Gosling, koji sa prefinjenom lakocom ulazi u karakter prevejenog mahinatora.

Bilo je kritikovano u WSJ da u filmu nije dovoljno istaknuta velika uloga uloga koju je igrala vlada u kolapsu 2008, i da je akcenat previse bacen na real estate market.

Sve u svemu veoma solidan film koji ipak ne dobacuje dalje od reenactmenta kroz pracenje radnje nepovezanih likova kao glavnih aktera.

moglo je to mnogo bolje, steta je sto se jedan David O Russell nije prihvatio ove price.

Edited by 3opge
Link to comment

Bale kao i obicno, do fanatizma posvecen ulozi ali mora se tu ipak pomenuti Gosling, koji sa prefinjenom lakocom ulazi u karakter prevejenog mahinatora.

Bilo je kritikovano u WSJ da u filmu nije dovoljno istaknuta velika uloga uloga koju je igrala vlada u kolapsu 2008, i da je akcenat previse bacen na real estate market.

Sve u svemu veoma solidan film koji ipak ne dobacuje dalje od reenactmenta kroz pracenje radnje nepovezanih likova kao glavnih aktera.

moglo je to mnogo bolje, steta je sto se jedan David O Russell nije prihvatio ove price.

tako i ja mislim, u smislu da ne moze da omane. meni je ovaj film sada na prvom mestu gledanja.

 

hvala za preporuku stolar!

Link to comment

Pogledali juče popodne St. Vincent

 

11190051_ori.jpg

 

Super je, pravi film za ove praznične dane i za dobro raspoloženje - duhovit, zabavan, a otme se i poneka suza. Ništa epohalno, ali prija. Bil Mari, i Suki iz Gilmorovih devojaka, sjajni. Naravno, topla preporuka.   

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...