Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Mene je "Velika lepota" prosto oduvala, secam se da sam imala zelju da odmah odem na sledecu projekciju, sto bih i uradila da je bilo :), dok mi je "Youth" (samo) valjan. Fali mi nesto u celini, iako su delovi odlicni. Naravno da je kamera sjajna, ali su kadrovi mnogo vise svrs u Rimu. Takodje sam ocekivala mnogo vise od glavne kompozicije "Simple Songs #3" oko koje se vrti deo radnje u filmu...ali je pored nje bilo drugih divnih melodija, poput "Just". Sigurno se radi o tome da sam posle "Lepote" htela ponovo nesto takvo, a novo, da mi pruzi isti takav osecaj tokom i posle gledanja filma, sto je nemoguce - treba mozda pristupiti filmu hladnije glave ili hladnijeg srca. Videcu kada mi malo odlezi..

 

Da ne bude zabune, preporucujem gledanje - dostojanstveno u bioskopu, sigurno ce doci i do nas sa malim kasnjenjem.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Zanimljiva je tema ta slabost Youth u odnosu na La grande bellezza. Čini mi se da je osnovni problem u onom subplotu sa Harvey Keitelom, gde se otišlo u nekakav pomalo tragičarski ton, koji nekako ne priliči svemu što je Sorentino do tada radio u oba filma, koji više počivaju na nekakvoj egzistencijalističkoj kontemplativnosti, nego na tragičnom viđenju života.Onda sa pričom oko Harveyevog lika krene druga dinamika, počne nešto sudbonosno da se dešava i posle toga povratka na staro nema jer to je kao da pokušavaš da jedeš miso supu posle dobro začinjenog čilija i jednostavno onda više ne možeš da uloviš onaj zen osećaj i blagost miso supe. :)

Inače Youth mi je, najveći deo filma bio jako zabavan i intrigantan i uživao sam, bez obzira na slabosti u drugom delu. Opet to spada negde u sam vrh ovogodišnje, relativno slabe produkcije, svakako mnogo slabije od 2014. Mada ima još filmova iz 2015. koji će se gledati, o-ho-ho.

Link to comment

 

Inače Youth mi je, najveći deo filma bio jako zabavan i intrigantan i uživao sam, bez obzira na slabosti u drugom delu.

 

da. drugi deo je zaista primetno slabiji, kao nekakvo posustajanje.

 

inače kao kuriozitet, mala maserka mi celo vreme bila nekako em intrigantna, em poznata. posle pročitao špicu. lepa rola za "naše" čeljade.

Link to comment

da. drugi deo je zaista primetno slabiji, kao nekakvo posustajanje.

 

inače kao kuriozitet, mala maserka mi celo vreme bila nekako em intrigantna, em poznata. posle pročitao špicu. lepa rola za "naše" čeljade.

Slazem se. Takodje za maserku (koja je meni jedini lik koji nosi nekakvu mladost u sebi), sve vreme sam imala utisak da mi je poznata, ali posle kada sam pogledala njene uloge zakljucim da je ipak prvi put vidim. Sporedna uloga ali efektna. I mnogo simpaticnija od Misice.

 

1955385.jpg

 

 

@Kobni

Moje poredjenje sa "Lepotom" je iz jednostavnog razloga: drugi film koji gledam od istog rezisera, u razmaku od godinu dana, dok mi je prvi jos uvek svez u glavi, slikama i mislima.

 

Inace, onaj spot u sred filma je smehotres!

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Odgledao Carnage (2011). Sasvim dobar, Taman dobro napravljeno da traje manje od 100 minuta. Interakcija između 4 sasvim korektno razvijena lika, uz učestalo razbijanje i formiranje preklapajućih saveza u konfliktu.

 

Da li je bilo pokušaja da se napravi predstava?

Link to comment

Nestroy-Theatreprize u Cirihu, Laurence Olivier Award for Best New Comedy u Londonu, Best Play at the 2009 Tony Awards u Njujorku, i tako dalje...

 

Naravno, njen raniji komad je igran u Ateljeu 212...

 

Bilo kako bilo, bolje gledaj narednog Polanskog, zeznutiji je...

 

edit: La Vénus à la fourrure...

Edited by Ajant23
Link to comment

Nego da nastavimo mi civili.

 

Marsovac, odičan, sans zadnjih desetak minuta, Iron man priča i rutina su malkice pokvarili ukupni utisak, ali i dalje jako visoka ocena, film drži pažnju i zanimljiv je.

 

Most špijuna, malo sporiji ali skroz prihvatljiv, doduše malo se gleda u sat u nekom trenutku ali prođe to. Ok filmić.

 

Sada sam povezao na šta me ponajviče asocira The Hateful Eight, Točkovi.

Link to comment

The man from U.N.C.L.E - nekako me nije odradio. Previše nekako... Detinjast.

 

Scicario - filmčina. Praćenje onog konvoja na početku je zanimljivije i kvalitetnije odrađeno od svih "ludačkih i napetih" trka koje sam ikad gledao a koje moraju da se zapate u svakom filmu. Kadrovi su spektakularni, uopšte, kamera i fotografija - apsolutna perverzija. Benisio ćaća, mada su i ostali dobri. Film mi ima kao neki poludokumentarni šmek, pogotovu prva polovina, baš me uvukao i odradio. Jaka osmica.

Edited by Mil@n
Link to comment

Odgledao Carnage (2011). Sasvim dobar, Taman dobro napravljeno da traje manje od 100 minuta. Interakcija između 4 sasvim korektno razvijena lika, uz učestalo razbijanje i formiranje preklapajućih saveza u konfliktu.

 

Da li je bilo pokušaja da se napravi predstava?

I meni se dopao film.

 

Mislim da je prosle godine igrana predstava u Ateljeu pod nazivom Bog masakra. Kanio sam se da je pogledam, ali na kraju nisam. Ne znam da li je jos uvek izvode.

Link to comment

Odgledao sam The Big Short, dobar film. Procitao sma knjigu ranije tako da sam znao sta ce se desavati. Zamerka na scenario je sto su samo delimicno, u dve kratke scene, prikazali jedan od glavnih razloga zasto se sve tako desilo. Nazalost mislim da je tu upletena politika da se na tome ne insistira.

 

Prvo na bazenu devojka iz vladine agencije a zatim kada ta ista devojka izlazi ispred hotela u Vegasu a njen ljubavnik iz GS odlazi sa luksuznim dzipom sa vozacem a ona odlazi jeftnim taksijem.

 

 

 

The_Big_Short_teaser_poster.jpg

 

Lik Krisijana Bejla je odlicno odradjen, Bejl je odlicno odglumeo, ali, koliko sam primetio, nije razjasnjeno do kraja zasto se on tako nekonvencionalno ponasa

 

On je autisican, pati od Aspergera, inace on to do 2006 nije znao, sasvim je slucajno to otkrio kada je shvatio da i njegov sin pati od istoga. Do tada je smatrao da je nekako genijalno poseban, to je i glavni razlog zasto je citao one sve brojeve koje niko nije citao na hipotekama. Odlika Aspergera je da covek kada se posveti necemu toliko se fokusira i ulaze u to energije da je nepojmivo obicnom coveku. On je po profesiji lekar koji je sasvim slucajno prikazao neverovatan talenat za berzu na forumima krajem '90ih, od tada je pravio ogroman novac za svoje investitore koji su ga izdali prvom priliko cim su poceli da gube novac, ulaganje u CDS na nekretninama

 

 

Bred Pit se ne pojavljuje mnogo.

Preporucujem svim da odgledaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...