Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Star Wars epizoda 7 aka-  episode 4+6  fan service rehash.

Ne znam kako ovo da ocenim vec sam ga gledao dok se zvalo A New Hope i Return of the Jedi.

Bio je bolji film, bolje reziran manje dosadan sa interesantnimi i pretecim negativcima.

Sto je najcudnije specijalni efekti iz 83. su delovali nekako bolje i skuplje, ovaj film pored toga sto je nesto izmedju rimejka i nastavka i sto je dosadan deluje nekako jeftino ko da pravljen za TV.

Luk ima lepu frzuru i izgleda najbolje od trojke, Harison je i dalje Han a Keri Fisher zvuci ko da je popushila duvansku industriju to je sve sto treba da znate.

 

A New Hope je baš sjajno režiran :lol:

Link to comment

A New Hope je baš sjajno režiran :lol:

 

Pa kad razmislim mozda si u pravu ali ovo je 100% identican film koji se pretvara da je nastavak pa ti vidi sta je gore.

Tad je bio bar nesto novo i tehnoloski impresivno za to vreme.

+ ovo nema onu dobru stvar koju je imao samo prvi film a to je Lukasova inicijalna ideja da snimi film o velikom ratu posmatranom iz perspektive deteta- 2 droida

To je tek posle preraslo u mexicku sapunicu.

Edited by frn1782
Link to comment

Sicario - real life horror movie.

Neki ćemo na posao da nosimo časopis, a neki termalnu IC kameru i pancir. 

Veoma zahtevna uloga za Blantovu, 

što je dodatno ,,otežao" Benisio sa svojim ,,pakovanjem sakoa u sportsku torbu".

Možda je ipak preveliki fokus na sablažnjavanju Blantove metodama CIA,

kao da je tu došla kroz neku razmenu pandura sa Norveškom. 

Muzika u filmu je velika majstorija.

Link to comment

sin city: a dame to kill for

 

sta sam kojkurac ovo gledao? kakve veze sa stripom ovo ima?

kolko god obozavao stripove i prvi deo filma, ovo je jako, jako lose.

steta.

 

 

odsad gledam samo one simoviceve filmove o slovackim ratarima u poljskoj za vreme nemacke okupacije.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Sicario najbolji film ove godine. Scene puskaranja su toliko dobre da sam mislio da je film rezirao Majkl Man, fotografija i muzika isto vrhunske.

Jedini problem je pokusaj americkog akcenta od strane Blantove dok je Benisio ponovo pokidao. 

Link to comment

meni Sikario onako.  :fantom:

 

Ide mi na krivak onaj Brolin pa to ti je. Još kad sam ga video u japankama, mogao sam televizor zubima da pregrizem.

Bluntova, osim širenja očiju u neverici ne služi ama baš ničemu. Onaj njen partner još manje, mada mu odajem počast jer je uspeo da preživi do kraja filma iako je crnac. 

 

Najgori momenti filma (pored svake scene sa Brolinom) su mi njena zgržavanja OMG CIA muči zatvorenike, OMG CIA radi u Americi, OMG CIA saradjuje sa narko kartelima - ko da je s Marsa pala. 

 

Plus standardno imbecilni zapleti. (mrzi me da objašnjavam pošto me mrzi da stavljam u spojler, a i ne bi skroz da se pretvorim u Vinija :D ).

 

Falila mi je jedna scena surovog silovanja Bluntove od strane Mexikanaca, ili još bolje surovog silovanja Brolina i Bluntove  džinovskim dildoima od strane Mexikanaca, da bi bio zadovoljan.

 

Benisio je izdominirao iako mu je uloga bila onako, američki glupava - ceo film je imao zadatak da gleda kroz trepavice i izgleda opasno u belom odelu. Al i to je majstorski izveo. 

 

PS jedino mi dobra fora drndanje sa stereotipovima -  Delte izgledaju ko Vikinzi iz Mad Maxa, CIA službenici ko standardne psihopate (lik sa naočarima koji se neobjašnjivo gubi na pola filma), a Rendžeri ko omatoreli kauboji sa onim brčinama i šeširima. :D

Edited by steins
Link to comment

Neverovatno koliko su ukusi raziliciti.

 

Ja se slazem potpuno sa steins-om. Sicario me je bas razocarao. Najsmjesnija mi je scena na kraju sa vodjom kartela. Ta citava scena mi je smanjila ocenu filma bar za 2 ocene. Od mene 5/10.

 

Victoria mi je isto nekako preduga. Svaka cast na tome kako je snimljen ali mene je smorio dobro. Film bi bio mnogo efektniji da je kraci nekih 40 min. 5/10 i za njega.

Link to comment

Meni sikario interesantna akcijetina sa dobrom kamerom, montazom i pratecim tanatom...bas dobro producirano. Interesantna voznja i ne zelis da stane krljanje.

U scenariju se otislo predaleko na kraju, ali dotle je uz manje ispade ok i stvarno je trebalo sve ono izmastati.

Klinac i cale su imho nepotrebni.

Ima par glupih momenata tipa kada na kraju dijaz sa rupom u vratu vozi do kapije. Jako nelogicno.

Osim toga ne znam sta je benisio odglumeo dobro? Ne vidim da je uloga zahtevala neko emotivno ulaganje od njega, osim da glumi jos jednog u nizu od milion kul ubica

Edited by Ravanelli
Link to comment

gledao ovaj domuentarac o amy. nemam pojma koliko su montiranjem izmenili realnost, ali izgleda kao savršeno objašnjena priča o padu

 

 

 

 

a gledao i novog rokija. jebiga sucker sam za rokija. ova scena ispod kada je roki na hemoterapiji a klinac apolo krida trenira pored njega vredi sve. inače, sve je spremno za 8. deo

 

ChotvJI.jpg

 

 

 

 

 

 

gledao i spy who came in from the cold. veliko razočaranje. prvi film martina rita koji mi se nije svideo. užasno spor i pregažen. ne znam da li je i tada bio dobar.

 

 

Nisi morao bas da ga spojlujes :(

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...