Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

victoria(2015)

 

vidim da ovde na forumu nešto i nije prošla, no to me neće sprečiti da ga ocenim sa 9/10.

 

berlin, jedna noć, jedan kadar i bezbroj pogrešnih odluka

 

negde me atmosferom podsetio na la haine, verovatno zbog junaka istih godina i bezizlazne situacije u kojoj su. fantastični likovi, odlična gluma i muzika, a priča ide taman tim tempom kakvim treba da ide bez sporih i suvišnih delova. sad što smo naviknuti na rez, akciju, rez, eksploziju, rez, reakciju drugi je par rukavica. za neke radnje je prosto potrebno vreme, čak i banalni prevoz od tačke a do tačke b ovde u real time-u nije dosadan jer je podvučen odličnim dijalozima koji vode priču.

sama činjenica da film i priča traju skoro 140 minuta i to bez ijednog jedinog reza(ni skrivenog kao u the rope ili birdman-u) ovom filmu daju još jedan OGROMAN plus.

 

remek delo

topla preporuka

:)

 

Meni je prvi utisak bio da me je film dosta umorio, bas zato sto je tako sve bilo u jednom dahu i sve vreme blizu protagonista. Prvi deo filma je bio u fazonu vec vidjenog i po meni je mogao da traje krace (i time nam ustedi i bol u dupetima i doplatu karte) iako mi je jasno da je cilj bio da se upoznamo sa likovima, ali me je posle prijatno iznenadio razvojem situacije i dinamikom. Gluma je bas dobra, kako mlade Spanjolke Laje Koste, tako i njenog partnera u filmu Frederika Laa koji nosi nekakav ~ulicni sarm. Ostaje pitanje sa pocetka filma, sta je nju nagnalo da se pridruzi likovima koji u startu ne mirisu na dobro, da li usamljenost koja se osetila na njenom licu ili nesto trece (mozda nebitno)..

 

Preporucujem ti jedan jednostavno lep film istog rezisera, "Ein Freund von mir", koji je meni jako drag i licno bolji od "Viktorije". Jedno od najprijatnijih iznenadjenja koje sam dozivela poslednjih nekoliko godina.

Link to comment

tangerine dobar. malo praznija prva polovina filma gde dosadu prekraćuje sa brzom montažom i onda kreće ozbiljan rolerkoster

 

počeo i mistress america, prekinuo posle 20 minuta

Edited by Ravanelli
Link to comment

victoria(2015)

 

vidim da ovde na forumu nešto i nije prošla, no to me neće sprečiti da ga ocenim sa 9/10.

 

berlin, jedna noć, jedan kadar i bezbroj pogrešnih odluka

 

negde me atmosferom podsetio na la haine, verovatno zbog junaka istih godina i bezizlazne situacije u kojoj su. fantastični likovi, odlična gluma i muzika, a priča ide taman tim tempom kakvim treba da ide bez sporih i suvišnih delova. sad što smo naviknuti na rez, akciju, rez, eksploziju, rez, reakciju drugi je par rukavica. za neke radnje je prosto potrebno vreme, čak i banalni prevoz od tačke a do tačke b ovde u real time-u nije dosadan jer je podvučen odličnim dijalozima koji vode priču.

sama činjenica da film i priča traju skoro 140 minuta i to bez ijednog jedinog reza(ni skrivenog kao u the rope ili birdman-u) ovom filmu daju još jedan OGROMAN plus.

 

remek delo

topla preporuka

:)

Bas lepo ispricano. Plus, licno mi je jedna od jacih antireklama za kriminal na flimu koje sam videla u poslednje vreme. 

Link to comment

 

 

počeo i mistress america, prekinuo posle 20 minuta

 

Mi bas bili sinoc na "Mistress America", pojma nismo imali sta gledamo i super se iznenadili i dobro ismejali do kraja filma. (Sve vise praktikujem odlaske na filmove bez predznanja, definitivno je bolji osecaj, cak i kada ispadne da je film bezveze) Meni bio skroz dobar, mada je od onih za koje ne mogu tacno reci sta mi se sve svidja, ovde je taj neki pomalo neobicni humor definitivno dobro legao. (Isto kao sto mi je humor u "Broadway Therapy" sjajno legao, slicni su donekle)

Glumci su mi svi nepoznati (sem jedne male sporedne uloge, brat glavne cure u "Orange is the new black") ali dobro rade svoj posao, pogotovo dve "uskoro" sestre. Prica postane pogotovo zanimljiva kada se njih dve spoje.

 

Ova scena :lol:

150812_MOV_MistressAmerica.jpg.CROP.prom

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

everst

jedan od zanimljivijih rialitija koji sam pogledao je o onim penjačima na everest, i to je bio jedini razlog zbog kog sam pogledao film. klasični novo holivudski film, nije loš za ubijanje vremena.

ništa spektakularno

6.5/10

 

camp x ray

doživeo ga kao pranje od skandaloznog odnosa prema zatvorenicima(pritvorenicima) u gvanatanamu. psihološka drama sa nedostatcima drame.

6.5/10

 

everest bolji

Link to comment

everst

jedan od zanimljivijih rialitija koji sam pogledao je o onim penjačima na everest, i to je bio jedini razlog zbog kog sam pogledao film. klasični novo holivudski film, nije loš za ubijanje vremena.

ništa spektakularno

6.5/10

 

camp x ray

doživeo ga kao pranje od skandaloznog odnosa prema zatvorenicima(pritvorenicima) u gvanatanamu. psihološka drama sa nedostatcima drame.

6.5/10

 

everest bolji

gde je tu pranje, postovani gospodine? Edited by 3opge
Link to comment

gde je tu pranje, sta bre pricas?

slusaj, kada se dodje ovde prvo se kaze 'dobar dan, kako ste?' 

 

to dranje, bre zemunsko klosarenje, uputi tvojim ortacima. ti kao moderator ovih diskusija mogao bi bar da naucis da se lepo ophodis prema ljudima. 

 

 

"sta bre pricas" tvojim klosarima.... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...