Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

so what?

eno ga ajant ima poseban topic sa filmovima koji su snimljeni iz tendecije "hajde da zgrnemo pare... mnogo para".

 

Prosto, filmovi koji umreze radnju ali bez ikakvog smisla ili motivacije, jednako su nezadovoljavajuci kao i njihova suprotnost - filmovi sa tezom - gde se radnja usiljeno gura u glavnu tezu.

 

So what? nije prikladno pitanje jer se moze postaviti apsolutno na svaki iskaz i argument.

 

To sto postoji tendencija "hadje da zgrnemo pare", ne govori apsolutno nista o kvalitetu filma te nije relevantno za raspravu.

Link to comment

Nije to moj topic niti je smisao u tome, zapravo topic i nema smisla ukoliko misliš na taj topic.

 

Ali, priznajem Budji da je iskomunicirao probleme koje je uočio kao da je lično prevodilac Mourinho na klupi Robsonove Barcelone...

 

Ne znam da li ovo kompliment ili ne kada dolazi od tako vrsnog komunikatora.

Link to comment

Prosto, filmovi koji umreze radnju ali bez ikakvog smisla ili motivacije, jednako su nezadovoljavajuci kao i njihova suprotnost - filmovi sa tezom - gde se radnja usiljeno gura u glavnu tezu.

 

So what? nije prikladno pitanje jer se moze postaviti apsolutno na svaki iskaz i argument.

 

To sto postoji tendencija "hadje da zgrnemo pare", ne govori apsolutno nista o kvalitetu filma te nije relevantno za raspravu.

OK to bi bio dokaz da je film loš ali ne i da je prevara.

prevara je kad ti neko nešto obeća pa te ispali.

 

ovo je mali nepretenciozan indie film sa time space continuum pričom.

kao takav meni je bio sasvim solidan.

 

dok ti je Lost, koji uz to ne znam kakvu vezu ima sa ovim filmom, jedno nekoherentno (pun intended) smeće koju je skrpio jedan od najvećih prevaranata ikada.

Link to comment

ja danas tri komada odgledo

 

Panic Room - propustio ga svojevremeno. Kraj je bulja. Ostalo valja. Plus mi ide na pimpeka Džodi Foster sa njenim grimasam.

 

Danny Collins - kakvo sranje od filma. Utrpali odrtavelog Al Pacina u film i misle da imaju BB. Možda bi ovaj mogao da razmisli da se penzioniše. Posle Two for the money nije pošten film snimio. Uglavnom, film je osmišljen ko da ga je Boris Bizetić pisao - ima svega, romanse /sa gram manje odrtavelom Anet Bening/, RnRa, rejuniona, terminalne bolesti, ...ma svega....

 

Ricki and the Flash - još jedna, nešto manja, bulja od filma. Meril Strip overaktuje, Kevin Klajn i ne zna šta radi tamo, ...jedini ko vredi u filmu je Rik Springfild :Hail: koji je i u Kalifornikaciji pokorio...i činjenica da je muzika tačno odsvirana i otpevana u scenama. 

Link to comment

pawn sacrifice...prica o bobi fisheru. prijatno osvezenje, napetost sta ce se sledece desiti. liev shreiber kao spaski odlican :) a kako slatko prica ruski omg! rodjeni ruscic :)

 

inace izbegavam filmove sa spajdermenom tobijem ali sta je tu. skoro pa uverljev. 

 

a da...i duhovit na momente :)

 

Dobar film. Ocekivano konvencionalan pristup temi Zwicka, ali zanatski dobro upakovano, plus za pohvalu sto je vodio racuna o autenticnosti.

 

Ni ja ne volim nesto Maguiera, ne lici na Fischera, ali je odlicno izneo ulogu. Lievu legla uloga Spaskog samo tako..

Link to comment

Mislio sam figurativno, ti si izgleda to shvatio bukvalno. Drugačije misliš što je odlično zbog plularizma...

Ti nisi nista shvatio. Probacemo sutra ponovo, "po danu".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Joj, pa to je onaj Michael Dougherty što je radio užasne X-Mene, pa još goreg Supermana. Potpuno sam ga izgubio iz vida, znači sada je već pomalo i reditelj. Vidim sad da Dan Harris valjda nije bio te sreće da poput njega otkrije tu umetničku/šaljivu/genijalnu/tinejđersku notu, pa u međuvremenu ima samo jednog Van Damma...

Link to comment

Bolje idi baci na češalj jedan novi kanadski film, pa zagrebi njime dušu angažovanu i estetsku. Noćas će opet prostaci kititi holivudske pevaljke, dok ti se iskusni opažaji podlivaju u očima. Budi sublimacija fermentisanih kultura.

Link to comment

This Is Where I Leave You (2014)

priča o opičenoj porodici. par funny momenata, filmu nedostaje mnogo šarma pa ni dragi mi Adam Driver nije blistao u njemu.

Sunshine (2007)

dobra priča: Our Sun is dying me je kupilo na samom početku. dobar casting, atmosfera i izgled filma odlični, svideo mi se i horor momenat al na kraju se sve to sjebe. kraj je vizuelno loš, ritam i atmosfera se pogube i tako oslabe ukupni utisak. mada i pored toga sam sasvim zadovoljan dobijenom vožnjom

 

Link to comment

pričalo se na forumu pa me je ponukalo da pogledam ljudožder vegetarijanac ne znajući ništa o filmu, reditelju sem onoga što sam ovde pročitao. film je prilično šokantan više zbog priče i odlične glume, dok je sve ostalo manje više ispod nekog očekivanog nivoa. linearni likovi, dramaturški ulazi likova jednostavni. kamera, montaža, svetlo studentsko naturalni, ali je zadivljujuće da priča drži pažnju tokom celog filma. neuobičajno bez pozitivnog lika u filmu. 

 

za preporuku

 

 

tragično je koliko ovde fali autor(a) da se pozabavi sličnim društvenim anomalijama sa mudima koje ima branko šmit

 

A5t8hA6.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...