Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 A ni ostali se nisu ubijali od entuzijazma.)

 

Potpuno je besmisleno ubijati se od entuzijazma ovde, kada te niko ne zarezuje kada to i uradis. Prave komunikacije nema, samo se kako ko kada zapljune, a ako stavi nesto vise od "+1", onda ga zapamte po losoj preporuci.  Cast izuzecima, naravno.

Link to comment

Potpuno je besmisleno ubijati se od entuzijazma ovde, kada te niko ne zarezuje kada to i uradis.

Pa, to nije tacno. Recimo, ja zarezujem sta neki pisu (pa i ti). Naravno, ne znaci da to uvek prokomentarisem.

 

Tolike filmove, pa i Drajv (dvaput!), gledao sam samo zbog entuzijasticnog pisanja ovde.

Link to comment

Indy, došlo je do nesporazuma, I*m with the pilots je replicirala svome potpisu "новый Вендерс, ням ням", dok je citat tebe samo stavila kao svojevrsni moto svoje kontemplacije o besmislu entuzijazma povodom novih Vendersa.

 

Klasičan primer kontra posta, ali i problema komunikacije ovde, čega se dotakao i post...

Link to comment

Slažemo se da je Coherence prevara. Ali je opet gledljiva prevara, ima i gore od toga. Jebiga, greši čovek. Žao mi je što sam vas navukao, znam da je vaše vreme izuzetno skupo, da je život prekratak za loše filmove...

 

Ja se trudim da obrazložim šta mi se svidelo u filmu, nije ovo tviter pa da trućamo šta smo jeli, kako smo kenjali, koji smo film gledali u 140 karaktera. Imam potrebu da se istovarim ovde, šta ću :D Dakle u fekalnoj sam fazi, znači treba gledati Nemački film...

Od Hanekea : Das Weisse Band. Ovo je jedna socijalna studija malog mesta od strane Hanekea.

Vrhunski film vrhunskog rediteljskog ludaka. Haneke je mama i tata i baba i deda. Gledajte sve od Hanekea, pa i ono što ne valja!

Zašto valja? Odlični šaušpileri iz pozorišta, kasting bolestan (prošao je kroz 2-3000 glumaca da bi dobio LICA koja mu trebaju, kad imaš njušku koja govori sama od sebe onda ni nema potrebe za glumom, samo ga staviš i on - postoji, mrdne malo obrvama, gluma filigranska, neprozirna),  glumci koji glume obrvama i licima, tipična Hanekeovština, otvoren i nagovešten kraj, mistika, saspens, horor sitnih duša u malom mestu! Haneke se uglavnom bavio porodicom i dekonstrukciom buržoaske porodice, individualizmom itd. štatijaznam...

 Pošto je kraj otvoren morao sam da guglam šta i kako se desilo, a Haneke, kao tipični švapski sadista uteruje dug kurac sumnju, direktno u nekom intervjuu kaže: neću da zatvorim priču i kažem zašto se i šta događa, nabadajte sami po mraku i stvarajte sami svoje poente.

Uglavnom dobio je dobre kritike, a kako i ne bi kad je Haneke mudo.

Link to comment

I da obrazložim malo, dakle školski pismeni zadatak:

 

Zašto mi se svideo Ljudožder vegetarijanac?

 

Zato što je brutalan do bola i zato što govori o škakljivim temama, o moralnosti, zdravstvenom sistemu u Hrvatskoj (pa posredno i u Srbiji), o psihopatologiji i o abortusu.

Govori o psihopatama među nama, o moralnom patuljku od doktora, da ne kažem lekara, koji radi to što radi i što je najgore - prolazi potpuno nekažnjen. Uvek me je fascinirao hepiend, i jako sam bio u bedaku što ga nije bilo. Ali ovo je realan film, a nije realno da se ovakvi zločinci baš uvek kazne...

 

Uveren sam da u svojoj okolini imam takvih, 40godišnjih neoženjenih profesionalaca, psihopata prve A kategorije koji idu malo u teretanicu i vrše seksualno predatorstvo u slobodno vreme.

Pa takav jedan je upravo sada na vlasti...

Link to comment

zašto je prevara?

molim elaboraciju.

 

Zato što je površan i zaboravljiv.

I ono najbitnije: jeftin. Sve odiše nekom jeftinoćom i socijalnim filmmejkingom. Efekti ne postoje, sve je nagovešteno, kamera mutna i mračna, nema impakta™.  Ja sam apsolutno zaboravo šta se u tom filmu dešava, nije me ni interesovalno ZAŠTO se događaju stvari koje se događaju. Prosto - eto, došla kometa, otvorila se zemlja, ljudi uzeli pa poludeli, oh wow. Draži ali ne deliveruje. Ne mogu to elaborirati, to je element horora, suspensa, ta kulminacija mora biti smislena i ne sme se tek tako graditi ceo film da bi se raspršila.

Edited by Utvara
Link to comment

Tehnički gledano, tvoje pitanje je nametalo non sequitur, baš kao što su i njegove premise nametale non sequitur, baš kao što su i Indy (iako on to ne zna) i ostali u pravu da je poslednja stranica osuđenja na non sequitur, kao na svojevrsnih 15 postova samoće od smisla...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...