Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nemački film/serija Generation War. Drugi svetski, jel. Svidža mi se, solidna gluma, dobro snimljeno, puno pucačine, a ni priča nije loša. 

pa, napiši lepo nemački naslov "Unsere Mütter, unsere Väter" da znam odmah, da ne IMDBišem.

 

izvanredan trodelni film/serija, meni je ranije ovde preporučen. nema niti jedne zamerke ni po kojoj osnovi. moja ocena je 10/10

 

EDIT: maločas sam završio sa gledanjem "Frontere". solidan film. ilegalni prelasci meksikanaca u teksas. aktuelno. 7/10

Edited by djordje geprat
Link to comment

Simpa je osećaj posle gledanja Cop Car. Stvarno potseća na neke filmove iz sedamdesetih, osamdesetih. I ako zaista u filmu nema ništa što neću zaboraviti, nekako osvaja jednostavnošću i gotovo naivnom doslednošću. Posle sam čitao neke komentare, kao, dal' su klinci retardirani, da li je to realno, itd. Pa, ukratko, klinci su takvi kakvi su, ali to je sprovedeno dosledno od početka do kraja. Pri tom je ideja prilično originalna, ne sećam se baš nekog sličnog plota. Elem, može skroz.

Link to comment

Ma da ok, mada ne znam baš za to "stripovski" - meni je tu baš dobro što je izbegnut onaj fazon bebe iz Tomija i Džerija koja ide i nesvesno pravi probleme. Sve je kauzalno dovoljno ubedljivo u toj stilizaciji, bila ona stripovska ili ne, a film pleni jednostavnošću.

 

edip - i da dodam - film je, čini mi se, i dublji nego što to u prvi mah izgleda, taj momenat da klinci traže good guy-a, a njega, u stvari, nema je dovoljno interesantan i ovovremenski.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Naravno, svesno su izbegnuti klisei iz Sam u kuci, ovo i nije bozicni film. Ovde su klinci stavljeni u kako-tako realnu pricu o prezivljavanju.

 

Kad sam rekao stripovski, vise sam na umu imao nesto poput Mirka i Slavka. Naravno drugaciji je kontekst, ali sustina je decaci vs bad guys.

 

Tu je posebno znacajan taj momenat straha od brzine kod jednog od njih i kako ce se pokazati na kraju (da ne spoilerisemo). 

Link to comment

The Green Inferno http://www.imdb.com/title/tt2403021/?ref_=wl_li_i

 

kecina, tolko je lose da sam morao da ga pogledam celog, vrhunac- oni ih zarobili, stavili u kavez i jedu svaki dan po jednog, jedna cura se tolko uplasila pa prerezala sebi grlo. I tako mrtva ona da ideju ostalima kako da pobegnu. Seti se jedan da ima paketic gandze u dzepu pa oni stapom ugurali taj paket mrtvoj devojci u grlo., a domoroci ce se kad je budu pekli naduvati i to ce stvoriti uslove za beg, i tako i bi, naduvalo se celo selo, njihovi cuvari, zene i stoka, jebeno neverovatno.

Link to comment

 

kecina, tolko je lose da sam morao da ga pogledam celog, vrhunac- oni ih zarobili, stavili u kavez i jedu svaki dan po jednog, jedna cura se tolko uplasila pa prerezala sebi grlo. I tako mrtva ona da ideju ostalima kako da pobegnu. Seti se jedan da ima paketic gandze u dzepu pa oni stapom ugurali taj paket mrtvoj devojci u grlo., a domoroci ce se kad je budu pekli naduvati i to ce stvoriti uslove za beg, i tako i bi, naduvalo se celo selo, njihovi cuvari, zene i stoka, jebeno neverovatno.

 

realno, ideja je do jaja. pa još dala rezultat!

moram to gledati.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...