Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

gledao dope. smisljeno i izbaceno u idealnom momentu kada old school rap i 90's ulaze u modu, ali nije to ispalo dobro. te crne komedije imaju neke hermeticne i bespotrebno surove momente kao njegov boravak u kuci sa lily i sve sto ide kasnije. 

 

sa druge strane defiance je odlican film

Link to comment

banner-far-from-the-madding-crowd.jpg

 

Žali bože dobrijeh reditelja i glumaca na ovu limunadu. Drugi Vinterbergov pokušaj da se ugura na veliku scenu gde su veliki honorari sigurno će biti uspešniji od prvog, ali je ovo podjednako jadno kao i kada je već jednom ranije hteo da se ubaci u Holivud. Mislim da je on reditelj kod koga su najfrapantnije razlike između njegovih danskih (domaćih) i holivudsko/bibisijevskih ostvarenja. Mada ovo više vuče na Holmark, ako ćemo pravo.

Original sam voleo kad sam bio klinac, mada gledajući sad ovo, moguće da bi mi i original bio bezveze. Interesantno je da su i kod Šlezingera i kod Vinterberga Gabrijela Oaka igrali top glumci svoga vremena - Alan Bejts i Matijas Skonaerts.

Film je dobar da ga preporučite baki i deki za gledanje.

Link to comment

margin call 2011 http://www.imdb.com/title/tt1615147/

 

odlican film. rezija, dijalozi, smislenost... zadivljujuce je da je neko pravilno skapirao finsijski meltdown iz '08 i napravio odlicnu drametinu od toga.

 

Тај филм није приказао  шта се десило. То је приказивање накарадности банкара у касној фази пуцања некретнина, пре свега се мисли на Голдман Сакс, чувен по узимању позиције супротно клијената. Филм који треба да прикаже шта се  десило, ако буду пратили књигу, је Big Short, који треба да изађе негде око Божића. Иначе баш ме занима како ће наши превести наслов.

Link to comment

Ima u Margin Call jedan dobar momenat, a to je kada sazove trejdere i saopšti im da mogu da odu odmah ili da ostanu i rasprodaju ono sve što imaju na bilansu. Trejder koji jednom slaže da prodaje zbog likvidnosti, znajući da nešto vredi puno manje, gubi svoje peers koje moraš da imaš da bi mogao da kupuješ i prodaješ velike blokove i završava karijeru.

Link to comment

Тај филм није приказао шта се десило. То је приказивање накарадности банкара у касној фази пуцања некретнина, пре свега се мисли на Голдман Сакс, чувен по узимању позиције супротно клијената. Филм који треба да прикаже шта се десило, ако буду пратили књигу, је Big Short, који треба да изађе негде око Божића. Иначе баш ме занима како ће наши превести наслов.

Cak ni ne mislim da se to desilo, tj da je neko uspeo da se izvuce kao oni, pa ni GS, koji los glas bije zbog drugacijih dilova (mozda gresim, ne mogu sve ispratiti) link1 link2 link3 link4. oni ulaze unapred znajuci sta ce se dogoditi u celoj prici.

Btw tuld je namesteno da zvuci kao fuld, CEO lehmana.

Mislio sam samo da je pravilno skapiran mehanizam nastanka krize.

 

Inace provlaci se par tema. Beskrupoloznost u otpustanju, dileme da li da zavrnu kupce, sa 'this is it', pas koga jedino zale u filmu...

 

Stvarno odlican film. Veceras cu gledati A Most Violent Year istog lika

Edited by Ravanelli
Link to comment

Chandor je jak na osećaju za dramu, ali je vrlo problematična njegova sposobnost kreiranja likova i replika, koje mu se previše oslanjaju na praksu pomoidnog diskursa. I u tom debitantskom filmu, za koji sam uprkos svemu ipak navijao da mu donese Oskara za scenario, ima previše odviše jeftinih demonstracija vežbe zasnovanih na ideji profesionalnog diskursa i ideološke pozicije koja iz njega proizilazi i na kojoj se grade likovi. I A Most Violent Year ponovo je prilično jak po pitanju osećaja za stvaranje radnje, ali pati još i više od navedenih nedostataka. Koliko su u njegovom debiju oni bili na rubu karikature i nosili i pomalo nehotične ironije pomoidnih crta, pogotovo kroz interpretaciju bardova glume, ovde je sve prožela veća ozbiljnost, koja je odviše lako prešla u naivnost i patetiku...

Link to comment

Stoji ovo što kažeš za oba filma, s tim što Margin Call bar tematski izaziva interes i sasvim je neobičan u svom nemoralističkom pogledu kojim tranžira problem. A Most Violent Year je mnogo slabiji i glavni lik je nekakav kontroverzni biznismen ni na nebu ni na zemlji, gde nije baš najjasnije zbog čega bi mi trebalo da budemo uz njega. Moram da priznam da me je prosto nervirao čitav film, što je jedina emocija koja mi je ostala od njega.

Link to comment

On se pridrzava dobrih poslovnih obicaja.

Po delimicno raspadnutom eksterijeru malo me podsetilo na filmove snimane krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih

Link to comment

MV5BMTUzOTk3MDc5Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwODUy

http://www.imdb.com/title/tt0332605/

 

volim ruske filmove, ali ne mogu cesto da ih gledam. emotivno iscrpljuju.

zasnovano po istinitoj prici, kada je psihijatrijska ustanova negde u prvom cecenskom ratu napustena od osoblja i pacijenti su ostali sami. zauzimaju je Ceceni(u filmu)

glavna junakinja je sirotica zaljubljena u Brajana Adamsa i misli da mu je verenica, potom se zaljubljuje u jednog od Cecena. Ruski i Cecenski zapovednik se borili zajedno u Avganistanu.

Unutra ludaci, napolju se "normalni" sakate i ubijaju.

 

Ovo je drugi ruski film koji sam gledao o cecenskom ratu(prvi je kavkasti zarobljenik, takodje odlican), i da Ceceni uopste nisu prikazani kao bezumni divljaci. Stavise, za izvesnim simpatijama i postovanjem. Razumevanjem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...