Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nisam gledao njegove prethodne, pa ne bih znao reći.

 

Promašio sam skroz, nisam mislio na prethodni, nego na Sin nombre (posle koga je snimio još dva filma), koji je ok film, mada sam ga lako zaboravio - ni prvi ni poslednji o teškom životu u favelama, klincima koji pljačkaju i ubijaju. Može da se pogleda, a i ne mora. :)

Snimio je posle Jane Eyre, to nema šanse da gledam.

Link to comment

Je li bolji od prethodnog Fukunaginog filma i koliko?

 

Milion puta bolji  :D

 

Ne znam kako se to meri, a i nisam gledao Jane Eyre, jer me ne zanima tematika.

 

Sin Nombre mi bio vrlo dobar. A BONN je remek delo..

 

edit: Kucali istovremeno..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

@Kobni

Slozimo se jednom godisnje. Zadnji put oko Under the skin.

 

Znaci da smo ispucali normu za ovu godinu.  :D

 

Istina, malopre sam gledao Love & Mercy, tu se ne slažemo baš. :) Užasno mi nedostaju biografski filmovi o rock muzičarima koji ne bi bili toliko blagi kakve snimaju u poslednje vreme (CBGB, recimo). Ovo je bolje od CBGB-a, ali ne dovoljno. Paul Dano je, međutim, genijalan, ali, što se mene tiče, ništa drugo u filmu ga ne prati, naročito scenario, koji je toliko strejt i toliko štur u anegdotama. Suviše middle of the road za mene.

Link to comment

U kom smislu blagi? Da se portretisu suvise "umiveno"? 

 

Sto se tice Wilsona, nisam toliko pratio njegovu karijeru pa nisam znao za mnoge detalje iz zivota sto su prikazani u filmu. Vidim da je sam rekao da je film prilicno faktografski tacan. 

 

I da, ne slazemo se oko scenarija. Klasicna biografska prica bi uobicajeno hronoloski redjala dogadjaje iz necijeg zivota. Ovako su u Love & Mercy kombinovana dva bitna perioda iz Wilsonovog zivota. Dva paralelna narativa uspesno uklopljena, po meni..

Link to comment

U kom smislu blagi? Da se portretisu suvise "umiveno"? 

 

Sto se tice Wilsona, nisam toliko pratio njegovu karijeru pa nisam znao za mnoge detalje iz zivota sto su prikazani u filmu. Vidim da je sam rekao da je film prilicno faktografski tacan. 

 

I da, ne slazemo se oko scenarija. Klasicna biografska prica bi uobicajeno hronoloski redjala dogadjaje iz necijeg zivota. Ovako su u Love & Mercy kombinovana dva bitna perioda iz Wilsonovog zivota. Dva paralelna narativa uspesno uklopljena, po meni..

 

Ma ne, to je ok dramaturški, ali scene same po sebi nisu previše interesantne, Odnosi među braćom jedva da postoje, odnos sa ocem je prikazan previše rudimentarno, posle prve scene sve je jasno, dalje se samo ponavlja. Ništa mi nije zaista potresno. Umiveno je verovatno dobra reč. Ja bih hteo nešto kao Syd and Nancy, ili kao Bird, na primer. :)

 

Fali mi još psihodelije koja ne bi bila samo u zvučnim efektima, a život Briana Wilsona daje mnogo potencijala za to. Nema rokenrola, nekako bih tako rekao. Giamattija obožavam, ali on je meni loša podela, jer je glumac previše benignog šarma za tu ulogu. Dano, što zbog talenta, što zbog svog neglumačkog izgleda uvek prebacuje rampu (scena u bazenu, gde same Danove oči izazivaju jezu), a sve ostalo ostaje negde u konfekcijskom senzibilitetu. Tako mi se čini. :)

Link to comment

Da, pa nema rokenrola, to je tacno. Rediteljev fokus nije na tome, ali meni to ne smeta..

 

A procitao negde da je Wilson bas pohvalio Giamattija. U fazonu nije mu prijalo da gleda scene s njim, jer je tako dobro skinuo doktora, da je imao utisak da opet prolazi kroz njegovu torturu..

Link to comment

Promašio sam skroz, nisam mislio na prethodni, nego na Sin nombre (posle koga je snimio još dva filma), koji je ok film, mada sam ga lako zaboravio - ni prvi ni poslednji o teškom životu u favelama, klincima koji pljačkaju i ubijaju. Može da se pogleda, a i ne mora. :)

Snimio je posle Jane Eyre, to nema šanse da gledam.

meni njegova džejn ejr super. i sin nombre mi baš ostao u dobrom sećanju. 

Link to comment

Beasts_of_No_Nation_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1365050/

 

Filmcina!

 

Dokumentaristicki autenticno preneto ratno ludilo i sve strahote koje se desavaju u takvom okruzenju. Na momente i mucno za gledanje, ali nema jeftinih sok scena. Neke stvari upravo zbog toga svesno izbegnute da budu prikazane eksplicitno, ali dovoljno nagovestene.

 

Po nacinu na koji je snimljen, vidi se uticaj Soderberga. Osim za scenario/reziju, kapa dole Fukunagi i za izvrsnu fotografiju.. Elba dominira u svakoj sceni, klinac-debitant isto sjajan.

 

Neizbezna su poredjenja sa Apokalipsom, naravno. Ovaj film definitivno zasluzuje da se svrsta medju najbolja ratna ostvarenja..  

 

odlican! vrlo zajeban :/

 

"I saw terrible things...and I did terrible things.

So if I'm talking to you, it will make me sad...

and it will make you, too, sad.

In this life...

I just want to be happy in this life.

If I'm telling this to you...you will think that...I am some sort of beast...

or devil.

I am all of these things...

but I also having mother...

father...

brother and sister once.

They loved me."

Link to comment

Juče mi se gledale neke nove izmišljotine pa pogledao prvo maz ranera, svaka čast ko to pravi, glupavo u tri lepe, svrbelo me šta je na kraju pa sam preskakao pomalo i video sam kraj, al ga ništa nisam razumeo. Posle njega pustio park iz jure ovaj zadnji, to je bilo nešto bolje. Kontam ja kakvi su to filmovi al što mora tolko maloumnosti da ima to već ne kontam al nema veze što sam tražio to sam dobio

Link to comment

Beasts_of_No_Nation_poster.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt1365050/

 

Filmcina!

 

Dokumentaristicki autenticno preneto ratno ludilo i sve strahote koje se desavaju u takvom okruzenju. Na momente i mucno za gledanje, ali nema jeftinih sok scena. Neke stvari upravo zbog toga svesno izbegnute da budu prikazane eksplicitno, ali dovoljno nagovestene.

 

Po nacinu na koji je snimljen, vidi se uticaj Soderberga. Osim za scenario/reziju, kapa dole Fukunagi i za izvrsnu fotografiju.. Elba dominira u svakoj sceni, klinac-debitant isto sjajan.

 

Neizbezna su poredjenja sa Apokalipsom, naravno. Ovaj film definitivno zasluzuje da se svrsta medju najbolja ratna ostvarenja..  

 

Hvala mnogo na preporuci,odlican film. I Jane Eyre je zapravo sasvim solidno napravljen film.

 

Dope je plićak, šarena laža, malo nesmešna komedija, malo ozbiljan ozbiljno glup film. Našminkano govno od filma koje se ulizuje publici old skul hopom, modom, stereotipima i novom tehnologijom. Ekvivalent Pharrellove muzike posle Neptunesa. Savrsen za Disney channel

 

:rolf:  Covece, sad ga nikad necu odgledati... :lolol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...