Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

sinoć HRT1 00:17Fanny i Alexander, švedsko-francusko-njemački filmFANNY OCH ALEXANDER
:Hail: maestralno. među najboljim stvarima što sam gledao na tvu.petosatna verzija mi se vukla po starom hardu i nisam je nikada pogledao. sad ću ponovo da je nađem.
Link to comment

djangone slazem se sa kimom da je ovo najslabiji tarantino. cak ni blizu najslabijeg, mada sada kada bi me pitao sta je najslabije, sem odgovora na prvu loptu (kill bill 2) ne znam sta bih rekao.uz poznati aksiom -ko ne voli tarantina, ne voli film, dodajem jos jedan - ko ne voli djanga, ne voli vagnera.meni je zapravo fascinantno ono sto je tarantino prodao ispod (povrsinskog) omaza spageti vesternu i nastavka kill the basterds epopeje - skoro sam siguran da je u pitanju ekranizacija prstena nibelunga koja je upakovana u ovu formu oko koje se manje vise vrte sve kritike. django je zapravo zigfrid, nije slucajno sto se zena koja je pokretac akcije zove brunhilda - i taj se motiv zigfrida (9.999 crnaca su robovi ali je 1 pravi heroj i pobednik) vrti kroz ceo film koji je zapravo sastavljen od scena iskusenja za njega i borbe u kojoj ce ostati sam protiv svih. ispod te price u filmu se razvija isto osnovni motiv iz vagnerovog prstena, sukob starog i novog sveta u kome je mizanscen priprema za dolazak novog (radnja se desava 2 godine pred gradjanski rat). ovo onako ultra uprosceno, pisacu detaljnije kada budem imao malo vise vremena.preporuku za gledanje bih ipak ogranicio vise na muski pol i na zene koje imaju bond sa tarantinom. ko ga nije voleo, nece ga ni zavoleti, mada je ovo jos jedan fantastican rolerkoster raznih istorijskih i umetnickih referenci koji isto funkcionise i kao odlicna trivia, kome to treba.na kraju ali i ne poslednje, ko ovo gleda na kompu, qrva mu keva.

Edited by gazza1
Link to comment
djangone slazem se sa kimom da je ovo najslabiji tarantino. cak ni blizu najslabijeg, mada sada kada bi me pitao sta je najslabije, sem odgovora na prvu loptu (kill bill 2) ne znam sta bih rekao.uz poznati aksiom -ko ne voli tarantina, ne volim film, dodajem jos jedan - ko ne voli djanga, ne voli vagnera.meni je zapravo fascinantno ono sto je tarantino prodao ispod (povrsinskog) omaza spageti vesternu i nastavka kill the bastards epopeje - skoro sam siguran da je u pitanju ekranizacija prstena nibelunga koja je upakovana u ovu forumu oko koje se manje vise vrte sve kritike. django je zigfrid, nije slucajno sto se zena koja je pokretac akcije zove brunhilda - i taj se motiv zigfrida koji se (9.999 crnaca su robovi ali je 1 pravi heroj i pobednik) vrti kroz ceo film koji je zapravo sastavljen od scena iskusenja za zigfrida i borbe u kojoj ce ostati sam protiv svih. ispod te price u filmu se razvija isto osnovni motiv iz vagnerovog prstena, sukob starog i novog sveta u kome je mizanscen priprema za dolazak novog (radnja se desava 2 godine pred gradjanski rat).preporuku za gledanje bih ipak ogranicio vise na muski pol i na zene koje imaju bond sa tarantinom. ko ga nije voleo, nece ga ni zavoleti.
+1Gledao sinoć i prilično sam oduševljen, Dodao bih, uz Jackie Brown, verovatno jedan od najmanje ironičnih Tarantina.Edit: A sve vreme mi ovo na pameti. Edited by Syme
Link to comment

Gledao i ja sinoć, da nastavim kombo.Uživao u 2/3 filma, i onda, kako se bliži kraj, tako kreće neka nelagoda (sličan osećaj kao sa Basterdsima, samo manje).Na kraju jedva sam čekao kraj filma uz, već sad obavezno, svršavanje u velikom stilu.A n'umem da doživim Tarantina, kao Kim recimo, te ukapiram epske krajeve koje nam servira lately.I naravno, Waltz sabija, opet.

Link to comment

Django UnchainedNe znam cemu toliki hajp, tarantino je snimao i bolje od ovoga.Da ga je skratio jedno 45 - 60 minuta mozda bi utisak bio bolji...ovako recimo 6/10, nikako ne vise od toga.

Link to comment
:Hail: maestralno. među najboljim stvarima što sam gledao na tvu.petosatna verzija mi se vukla po starom hardu i nisam je nikada pogledao. sad ću ponovo da je nađem.
Petosatna! Ja imam trosatnu i ne mogu da je pogledam, sad će četiri godine.Valjda sada uspem jer si me podsetio i zaitrigirao.Inače pogledao Moonrise Kingdom61jMjnbwX5L._SL500_AA300_.jpgTotalno uvrnut film.Ima tu i malo preterivanja, ulepšavanja, ali deifinitvno zanimljivo za gledati. Moja ocena 7/10Drugi uvrnuti film (uvrnut na sasvim drugačiji način) koji sam skoro gledao jeSeven Psychopathssevenpsycopaths.jpgNe znam da li se ovde pisalo o njemu. Ako nije onda treba istaći da ga je režirao isti lik koji je režirao "In Bruges".U filmu se osećaju iste stvari kao u Brižu, permanetno nasilje, ali naslikano na lirski način, spor zaplet koji vodi ka kulminaciji na kraju. Duhovito ispričano, iščašena priča.8/10
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...