Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

znam da sam mu na ignore listi, ali ovi su sjajni, može neko samo da kvoutuje

 

the big sleep

dark passage

the caine mutiny

the desperate hours

 

a odjavne spice, kakve su?

Link to comment

ruku na srce, nisam gledao "the big sleep" sa mičamom ali, kada sam gledao verziju sa bogartom pomislio sam da bi mičam bio bolji. inače," big sleep" je najbolje što sam gledao sa bogartom, ljutite se koliko hoćete, "blago sijera madre" je po meni očaj zbog bogarta. generalno, mislim da je precenjen.

Link to comment

Ma, što bi se iko ljutio, pa i ja kome je zadovoljstvo da gleda jednu od najvećih uloga Bogartove karijere, koja je i učinila da ekranizacija Travenovog dela bude klasik...

 

Inače, Michael Viner i njegov osvrt na Chandlera je priča za sebe. Moraš imati u vidu osnovni dualitet Hammet Chandler, koji su najbolje podvukli u doba noira Bogartovi filmovi: čist film noir Malteški soko i film gris Veliki san, odnosno u američkim sedamdesetim: čist neo film noir Kineska četvrt i neo film gris Dugi rastanak. Viner, kao i Hodgson, kao predstavnik tvrdog žanrovskog britanskog krimića koji dolazi posle perioda free cinema, traži sebe u logičnom izboru Chandlera, na isti način kao što i britanac Nolan snima film Mračni vitez, kao klasični trag problema što Chandlerov junak probija noir. To je jako duga priča, ali više Chandlera nalazi Bruno Ganc kao anđeo u podeljenom gradu, koji mašta da kao Filip Marlou hrani mačku, nego što je to Viner bio u stanju da ostvari ikako drugačije osim načelno. I Robert Mičam, glumac koji spada među izbore Skorsesijevih rimejkova je lepo uočena priča, ali složena.

 

Bilo kako bilo, ko nije u stanju da uživa u Foknerovim replika koje izgovara Bograt, propustio je još jednu priliku za uživanje...

Link to comment

Ridley Scott je napravio ono sto se za utehu zove "vizuelno lep film" ali je potpuno omanuo u izgradnji bilo kakve dramske i emocionalne osnove.

tome, pored izrazito nemastovitog skripta, najvise doprinosi standardno hladna i dosadna gluma Jessice Chastain ali i Jeff Daniels.

 

To je odprilike to, vizuelno film jeste na nivou, ali je ostatak banalan i neubedljiv. Daniels kao da je i dalje u Newsroom-u, ista pojava, isti način dikcije i ponašanja, mada nije da mi je smetao. 

 

i obaveznog otkacenog mladog naucnika koji treba da unese humor za siromasne.  

 

Ovo me posebno smorilo.  :isuse:

 

Vredi odgledati barem zbog estetike marsa i svemira, ostalo je poprilično siromašno i/ili ne postoji.

Link to comment

Ma, što bi se iko ljutio, pa i ja kome je zadovoljstvo da gleda jednu od najvećih uloga Bogartove karijere, koja je i učinila da ekranizacija Travenovog dela bude klasik...

 

Inače, Michael Viner i njegov osvrt na Chandlera je priča za sebe. Moraš imati u vidu osnovni dualitet Hammet Chandler, koji su najbolje podvukli u doba noira Bogartovi filmovi: čist film noir Malteški soko i film gris Veliki san, odnosno u američkim sedamdesetim: čist neo film noir Kineska četvrt i neo film gris Dugi rastanak. Viner, kao i Hodgson, kao predstavnik tvrdog žanrovskog britanskog krimića koji dolazi posle perioda free cinema, traži sebe u logičnom izboru Chandlera, na isti način kao što i britanac Nolan snima film Mračni vitez, kao klasični trag problema što Chandlerov junak probija noir. To je jako duga priča, ali više Chandlera nalazi Bruno Ganc kao anđeo u podeljenom gradu, koji mašta da kao Filip Marlou hrani mačku, nego što je to Viner bio u stanju da ostvari ikako drugačije osim načelno. I Robert Mičam, glumac koji spada među izbore Skorsesijevih rimejkova je lepo uočena priča, ali složena.

 

Bilo kako bilo, ko nije u stanju da uživa u Foknerovim replika koje izgovara Bograt, propustio je još jednu priliku za uživanje...

+100

 

Carmen: You're not very tall, are you?

Marlowe: Well, I, uh, I try to be. 

 

:heart:

Link to comment

Gledao sinoc u bioskopu Holy Grail (jedna projekcija povodom 40. godina filma), nisam ga gledao sigurno jedno 7-8 godina. Jebemti, stomak, lice, besika, sve u kurac ode, kako oni nisu normalni. 

 

I naravno, na koga me je najvise asocirao Artur

 

 

aleksandar-vucic.jpg

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...