Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Znaci mrka kapa  :D. 

 

Sto se mene tice, RIdley > Tony. Samo mi se ne gleda spasavanje Damona na filmu opet. Koje je ovo po redu? Trece, cetvrto?

Link to comment

Tesko, kad su filmovi Ridlija Skota u pitanju, gledam sa teskim predrasudama. Covek je napravio dva remek dela u svom zivotu jos na pocetku svoje karijere (to su naravno Alien i pomenuti Blade Runner) i za to ima kapu dole i osigurano mesto u istoriji svetske kinematografije, ali sve ostalo moze komotno da prospe u Lepenicu, a posebno ove koje je pravio u poslednjih 20ak godina. Sto ce reci, mora debelo da se potrudi da bi cak i od mene dobio nesto pozitivno o filmu :D

 

 

Meni su još dobri Telma i Luiz i ovo

Link to comment

Tesko, kad su filmovi Ridlija Skota u pitanju, gledam sa teskim predrasudama. Covek je napravio dva remek dela u svom zivotu jos na pocetku svoje karijere (to su naravno Alien i pomenuti Blade Runner)

 

Nije ni čudo što ti je ukus takav kakav je (tj. odsutan), kada si polazio od takvih predrasuda...

Link to comment

Ma, naravno, dovoljno je videti The Good Wife, u produkciji Ridleza Scotta, pa shvatiti koliko bi on i sada mogao biti vrlo blizu Sludgeovom načinu postovanja...

Link to comment

black mass. ok je dzoni. u stvari, ok su svi, svaki je ukro scenu kad se pojavio. al fali izmedju, ima necega tu na pocetku i malo na kraju. nema razrade jbg, upamtio sam ih sedmoricu a ni i o jednom pojma nemam.

 

u stvari mozda bi pomoglo da su dzonija "uparili" sa nekim jacim, pa neki vortex ovo ono. il bar da su burazera razradili.. 

Link to comment

Man Up odlican filmic.

 

I meni ok, par super bljeskova Engleskog tradicionalnog™ humora, maaaaalko patetike na kraju, ali sve u svemu fino spakovanih 1.25, taman koliko treba.

Link to comment

Crveni krug, JP Melville. Gledao pre 15 godina i ostao mi u secanju kao vizuelno izuzetno atraktivan film. Utisak se nije nimalo pokvario sad drugi put. Sjajan Iv Montan.

 

image.jpg

Link to comment

mv5bmtc2njgxotgwmf5bml5b.jpg

 

Mislim da ga je Remi preporucio, na temi o dokumentarcima smo rondali o boksu.

 

Sramim se da priznam da godinama nisam pogledao Bogartov film, kakav majstor, kakva njuska.

FIlm, sto bi rekli, besmrtan tj. bezvremenski. Pokazatelj da se 60+ godina nista ne menja u svetu boksa (citaj sporta).

Ljudi ginu, krvare i znoje se da bi napunili parama guzice debelih trbonja.

 

Glavna zverka, Benko, na momente deluje poput vrsnih politicara, skoro da mu poverujes da govori istinu, klika oko njega sve prevrtljivci i namazani tipovi koji slusaju gazdu kao pas,  bokser i njegov zemljak prostodusni, nesnadjeni u velikom svetu, klasicni latino katolici-bogobojazljivi...

A Edi, do juce pisao kolumne u novinama, a danas u dilu sa pokvarenim menadzerima i promoterima, covek koji uz pomoc papira i olovke, par telefonskih poziva i poznanstava cini cuda.

 

Iznimno™ prija neki matori klasik bez svih tih silnih miliona, produkcija, kompjuterskih detalja itd.

 

 

6c69a2663fabc8b1980a8e6e.jpg

 

16004a2f1a4ab72c6fe5cc61.jpg

Link to comment

sjajan francuski krimić koji vredi pogledati. napravio sam kratak izlet iz šumadije u beograd i odgledao sjajan ruski film " ne vraćam se". o devojci i devojčici, na njihovom putu u kazahstan. nemojte da ga propustite.

 

tamo, u prirodi, pet filmova vrednih pažnje.

 

upečatljiv, obrađuje vreme terorizma u zapadnoj nemačkoj. moja preporuka za "tišinu posle pucnja" prevedenog kao "the legend of rita"

 

druge dve vrlo dobre laganice, prijatne za gledanje: nemački "marta" i australijski "japanska priča". sa dve glumice koje rado gledam.

 

zamolio sam dobavljača da mi nabavi dva stara antonionijeva filma. nisam ih gledao u deceniji kada su nastali, kasnije sam ih izgubio iz vida. radi se o "crvenoj pustinji" i "avanturi", klasicima ovenčanim priznanjima i mestom u istoriji filma. na mene su ostavili nikakav utisak, jedino zbunjenost i neshvatanje poruka filma. možda ja nisam bio u formi, možda su "onovremenski". uhvatiću neko vreme da ponovo pogledam oba, nemoguće je da sam toliko u raskoraku sa svetom. doduše, desilo mi se ranije da je moje viđenje nekih radova u velikom nesaglasju sa većinom radilo se o "paskvalinu" i "odiseji" 

Edited by djordje geprat
Link to comment

Dope je super!

Dinamičan, zabavan, duhovit, autentičan, prijatan za oko i uho, klinci razbijaju kako glume...ima toliko energije da mi je na trenutke pulp fiction padao na pamet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...