Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

THE MARTIAN

 

Ridley Scott je napravio ono sto se za utehu zove "vizuelno lep film" ali je potpuno omanuo u izgradnji bilo kakve dramske i emocionalne osnove.

tome, pored izrazito nemastovitog skripta, najvise doprinosi standardno hladna i dosadna gluma Jessice Chastain ali i Jeff Daniels.

nista bolji nisu ni ostali, imamo tu, naravno, i obaveznog otkacenog mladog naucnika koji treba da unese humor za siromasne.

malu iskru unela je pojava Mackenzie Davis, dobre pichke. 

Link to comment

Sinbad (1971)

Ima jedna slicnost koja povezuje glavnog junaka ovog prelepog madjarskog filma sa Sinbadom moreplovcem.

A to je ljubav prema avanturama. Sve ostalo je susta suprotnost i sjajna metafora.
Zaista iskreno umetnicko delo i vizuelno lep film.  To je prica o matorom zavodniku koji se priseca svih zena i njegovog raskosnog  zivota,

po kafanama, restoranima i bordelima... Svaki snimljeni kadar je prica za sebe a film krasi i filozovska razmisljanja o zivotu i smrti. Remek-delo!

 

szindbad2big.jpg

Link to comment

THE MARTIAN

 

Meni malo tesko da zamislim ovo kao film, zato sto je dobar deo knjige u proracunima i hemiji, a mesta za emocije..nema :D Licno mi je smesno sto sam sve vreme tokom citanja glavnog lika i zamisljala kao Dejmona i onda stigne najava za film i.. :D (razlog verovatno lezi i u Interstellaru pa mi je to dalo podlogu, ali i dalje je :ph34r: )

Link to comment

Zena uzela karte(obecala klincu od 10 godina) i samo bacio pogled pred odlazak na ocenu na imdb-u :isuse:  ... Sve u svemu, svo troje se smorili za medalju, vece sranje odavno nisam gledao  :puke: Jedna Gravitacija je za ovo govance filmcina! Jedino se radujem buducem vinijevom detaljnom izvestaju  :jerry:

 

p.s. Jel vredi ici u bioskop i gledati 3d Everest ?

Edited by Geo
Link to comment

Moracemo izgleda da sacekamo Sludga da napise nesto pozitivno o filmu  :D..

 

 

Tesko, kad su filmovi Ridlija Skota u pitanju, gledam sa teskim predrasudama. Covek je napravio dva remek dela u svom zivotu jos na pocetku svoje karijere (to su naravno Alien i pomenuti Blade Runner) i za to ima kapu dole i osigurano mesto u istoriji svetske kinematografije, ali sve ostalo moze komotno da prospe u Lepenicu, a posebno ove koje je pravio u poslednjih 20ak godina. Sto ce reci, mora debelo da se potrudi da bi cak i od mene dobio nesto pozitivno o filmu :D

 

Ako cete Skota, obavezno uzmite Tonija. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...