Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Razapeće te forumski znalci za ovo kontam...

 

 

Jos kad na kraju videh debelu crnkinju sa bradavicom na bradi u ulozi detektivke (glumi u TD i Ray Donovan) umalo ne povratih.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Razapeće te forumski znalci za ovo kontam... 

I mi što nismo znalci :fantom: Birdman i crawler su otprilike jedino što ću stvarno pamtiti iz prošle godine...

 

Ontopic - Spy je bezveze, debelo precenjen

Link to comment

Ravanelli, zelaya, moca i 3orge, takodje Ajant, Kowalski... kakav trust mozgova!  :cry:

pravo da ti kažem, meni je čast da budem u tom društvu, mada realno ne zaslužujem. u svakom slučaju, hvala!

Link to comment

ma ok je on, vidi se da čovek voli film, samo nije jasno zašto je non-stop u yellow cab modu. mislim da bi dobio zasluženo poštovanje kad bi pričao svojim rečima, makar i najgore lupetao. a siguran sam da to može, i da bi to bilo sasvim konstruktivno. zašto to ne radi, to samo on zna.

Link to comment

The Rewrite (2014)


 


Ova je jedna od onih drama/komedija koje vam mogu veoma prijati u zavisnosti od vašeg raspoloženja. Ništa ovde nema napadno loše što vas može izitirati. Jedino ako baš ne volite Hugh Granta,


The.Rewrite.2014%2B%25283%2529.jpg


 


Ja ga volim*. Jeste njegov smušeni nespretni i (beskrajno) romantičan lik kojeg glumi u praktično svakom svom "projektu", davno postao kliše i parodija samog sebe, al' on će meni zauvek biti jedan šarmantan džentlmen koga sam zavoleo* nekada davno jer  je glumio u nekim, meni dragim, filmovima.


 


(* - ovde se reč "voleti" ne upotrebljava ni u jednom drugom kontekstu (napr. seksualnom i sl.) osim u čisto emotivnom, da ne kažem, ličnim simpatijama prema nečijem radu i delu.... )


The.Rewrite.2014%2B%25281%2529.jpg


 


Hugh Grant je Keith Michaels, scenarista koji je za svoj prvi film 1998 godine dobio oskar, ali nakon toga nikada nije uspeo da ponovi (ni približno) taj uspeh. Toliko je očajan da prihvata posao gostujućeg predavača na univerzitetu Binghamton koji se nalazi na nekih 4500 km od LA i u kojem, za razliku od "sunčane države", uvek pada kiša.


 Ali okej. Keith je i onako Britanac. Mada njemu, zaista smeta kiša, Valjda kada se na nešto navikneš teško je prihvatiti promene.


The.Rewrite.2014%2B%25284%2529.jpg


 


"The Rewrite" je definitivno, ako ništa drugo, pristojan film. I to je danas veliki uspeh. Glumci u epizodnim ulogama, uprkos papirnatim likovima, uspevaju zahvaljujući svojoj harizmi, a J.K. Simmons i Allison Janney je imaju i za bacanje, da izvuku maksimum. Pouzdana Marisa Tomei ovde, hvala Vučiću, tokom celog filma ostaje kompletno obučena.


 


The.Rewrite.2014%2B%25285%2529.jpg


 


Opet, na kraju, sve se svodi na to koliko vam je Grant drag srcu. Eto, meni je drag, pa opet neću ovom filmu dati veću ocenu od ove koja sledi.


 


The.Rewrite.2014%2B%25282%2529.jpg


 


Režija: Mark Lawrence *


Glume: Hugh Grant*, Marisa Tomei


 


Na skali od (1-6) ocena: 3+


 


recenzija: Biograf


 


* Ovo je već četvrta koloboracija Granta i Lawrence. Mark Lawrence uvek piše i scenarije za svoje filmove a diplomirao je na na univerzitetu Binghamton


** ovo je totalo off topic ali moram sa nekim da podelim. Hju Grant ima troje dece a četvrto mu je na putu. Elem, to i nije toliko zanimljivo ako ne znate činjenicu da mu je prvo i treće rodila ista žena a da će mu četvrto roditi ova što mu je podarila i drugo. Hugh Grant je još uvek neženja.


 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...