Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Cuj troglava...

 

Petoglava! Na netu nalazim samo fotke troglave a ja u filmu videh petoglavu. Prilicno sam zbunjen, Mora da je bio neki directors cut.

 

 

Video sam samo kraj i umesto srednje glave imala je 3 mini. Cenim da je to what a twist momenat u filmu. Odrubis joj jednu glavu pa joj izrastu 3 nove.

 

Duboko se izvinjavam svima za spojlere.

 

edit: oko 2:00 je ovaj masterpiece

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

juče, još jedan od dobijenih bonusa.

 

odličan film o panku u belfastu u vreme rata. o čoveku koji je otvorio prodavnicu ploča u MP3 eri  za vreme građanskog rata u severnoj irskoj.

 

moja preporuka "good vibrations"

Link to comment

Dark Places (2015)

 

Verovatno kompletniji i kvalitetniji film od prošlogodišnjeg Gone Girl. Naprosto, Gilles Paquet-Brenner je mahom radio sjajan posao i kao scenarista, a pogotovo kao reditelj. Gillian Flynn je stvarno dobila izuzetne reditelje da joj ekranizuju oba romana. Odličan triler, ako se ima u vidu da su literarni predlošci ovih dana takvi kakvi pomoidno mahom jedino prolaze na previše politiziranom tržištu.

Šta bi trebalo da nam znači podatak da je film "kompletniji i kvalitetniji" od Gone Girl? Zar nije svaki?

 

Ovo bih gledao zbog Kristine, ali predložak, pravo veliš, obespokojava.

Nije mi jasno u ime koga govoriš kada kažeš mi. Mada, u pravu si da imamo veliki problem sa komunikacijom obzirom da se priče o važnijim vrednostima jedva i da vode, obzirom da malo koga više i zabole uvo za kritiku, obzirom da bih komunicarao sa tobom treba da se bavim teorijama koje su subverzija kritike koliko i metafora o društvenim odnosima na drugoj strani, sve više od toga da budu ozbiljniji razgovor o ovome što ti tobože nije jasno. Lično, više me i zabole da ti budem jasniji, baš kao i što tebe zabole kako to da u doba otvorenih komunikacija širom sveta, treba tek ovako da saznam za reditelja, koji izvesno nije bilo ko kada je bio u stanju da radi ovakav film...

izvin'te što se mešam i dajem sud samo na osnovu pretrage. sudeći po sadržaju filma pročitanom na IMDB, komentara na RT i ocena datih na tri sajta, mogao bih da ovaj film tretiram kao nebitan i samim tim ne vrednim 2 sata.

Ja ne verujem u tuđa mišljenja i ocene na imdb-u, ali samo to što je Ajant došao na ideju da ga poredi sa Gone Girl već govori da se radi o nebitnom filmu.....

sa takvim stavom i ponasanjem kobni, ti svakako postajes nebitan diskusiji.

e fala pantelejmonu da je konacno popio kopito u glavu.

Dark Places (2015)

 

Gilles Paquet-Brenner dobrodosao na crnu listu redatelja.

ritam filma, jadni flesh bekovi, kadrovi, montaza - jednom recju stilska beda.

mustang, rekao ti je zorge da si kobila.

Stavi na crnu listu i Loachovog direktora fotografije samo zato što je tresao kameru Greengrassu tolike godine, a opljuni pritom i Injarituovog montažera samo zato što je sarađivao sa Soderbergom koji je ionako sam svoj montažer...

so? ko je rekao da nisam? ...mada se ponasam kao kuguar zdrebica :D

pa valjda ga poredi jer je bazirana na knjizi iste spisateljice koja je napisala i gone girl

valjda.

Sad treba i poseban razlog da smeju da se porede dva filma?

ima ovde validna komisija za komparacije te vrste...ne pravite se nevešti...

 

sve redom....prvo srodnos vrsta, pa kompatibilnost pasoša asistenta režije...i tako.

3orge, bilo bi lepo, ako ti nije preveliko cimanje, da sve ove replike splituješ u topic o filmu Dark Places...

Link to comment

Hot pursuit (2015)

 

Klasicna dosadna holivudska komedija.

 

Poceo da gledam, stalno sam hteo da prekinem, ali lepota Sofije Vergare me sprecila u tome sve do kraja filma. :)

Link to comment

Nuit blanche (2011) beskrajna jurnjava u velikom klubu: gore-dole, kujna, diskoteka, bilijar sala, restorsn, bar,... po nekoliko puta.6,5/10

 

Vrlo zabavno, simpatični likovi negativaca, puno obrta, dosta tuče i ubistava. Baš zabavan krimić, klasičan...

Edited by Ajant23
Link to comment

napisao sam na topiku o migrantima i mađarskom zidu no, nije na odmet da se stavi i ovde:

francusko - mauritanijski "Tumbuktu"

vidim da je kandidovan za minulog oskara onog koji je dobila "Ida". sada, mogu da kažem da je "timbuktu" za klasu bolji.

 

neću ništa drugo da kažem, nije mi bilo svejedno dok sam gledao. samo, pogledajte obavezno. pre ovo nego nekakve nisu loši, simpatični, puni akcije, strašno mnogo gledani ........ itede bućkuriše.

Edited by djordje geprat
Link to comment

pack-metalhead.jpg

 

Gledao dva filma, juče i prekjuče, iz kod nas ne baš Top 10 kinematografija. Metalhead, islandski film o djevojci koja nakon traume gubitka brata "stupa u njegov lik" metalca, a samim tim i otpadnika u maloj zajednici u seocetu na Islandu, usput tjerajući inat ponajviše roditeljima koji su proizvođači mlijeka. U jednom momentu pojavljuje se kako se čini jedina osoba koja donekle razumije Heru, glavnu junakinju, i to ni manje ni više seoski sveštenik, koji je takođe povezan sa metal muzikom. Radnja se inače dešava s početka devedesetih, i u tom području se pojavljuje novi oblik metala, "black metal", norveška verzija čiji su poklonici bili poznatiji možda po paljenju crkava (i samoubistvima i međusobnim ubistvima), nego li po muziciranju. Elem, da dalje ne spojlujem.

 

Jedan ok crnohumorni prikaz tog mladalačkog bunta, malo slabije možda sa aspekta istorije metala (mada poseban rispekt za pominjanje grupe Teaze), dobra glavna glumica, a ja sam uvijek slab na te filmove iz dalekih zemalja, pa im dajem uvijek malo jaču ocjenu. Island kao i uvijek izgleda prelijepo, i neloše je dočarana ta atmosfera života na selu u maloj zajednici u nekoj pripizdini. Jedna solidna šestica, može i 6,5.

 

xenia.jpg

 

Drugi film koji sam gledao je grčki "Xenia", koji govori o drugoj vrsti onih koji se ne uklapaju. Dva burazera, od oca nepoznatog (Bezimeni), Grka, i majke Albanke koja je bila pjevačica, žive na Kritu, i ovaj stariji, 18-godišnji Odisej, odlazi u Atinu i radi u kiosku sa brzom hranom, dok drugi, 16-godišnji Dani je autsajder po još više osnova - em je pola pola, em je gej, ima neke vizije u vezi bijelog zeca, a ni on ni brat se ne smatraju grčkim državljanima. Nakon smrti majke, Dani odlazi do brata i odlučuju da potraže oca, a takođe Dani nagovara brata da se prijavi na neko takmičenje u pjevanju. U toj potrazi pomaže im i stari prijatelj njihove majke.

 

Ima film par dobrih scena, koje pokazuju svu muku toga šta znači biti odbačen unutar države ali i sopstvene zajednice (kad malog napadnu Albanci jer je gej, pa on potegne pištolj). Takođe solidna gluma, dobra kamera, odlične neke scene, malo je kraj dosadan i razvučen, gdje film ispada malo iz ritma, ali kao što rekoh, Grčka kod mene isto ima uvijek plus i na konto lijepih (i onih ne tako lijepih) scena jedna 7/10.

Link to comment

Cop car

Dobar, zabavan i napet minimalistički triler/crna komedija. Kevin bejkon kao bad sheriff i čarlama koja nastane kad mu dva klinca od ~10 godina igrom slučaja ukradu službeni auto.
+ najzlobniji od svih monologa. Preporuka!

Edited by Ruxin
Link to comment

bacicu pogled na cop car :)

 

 

sramim se priznati da sam sinoc pogledala 'fifty shades of gray'....trebalo mi je nesto sto ce da me uspava....majko mila....majko mila  :isuse: ...ali sam se lepo ismejala :) ...od cukljeva do greja koji ima x noge...samo sam pomislila u sebi dzabe ti jebulje jer kad bih te udarila jednom razmontirala bih te komplet. a za nju su reci suvisne...

 

 

imam prijateljicu koja nije glupa, vrlo atraktivna, vredna ...ona zna svaku scenu i iz knige i iz filma, sta nije u redu sa njom??? 

 

divlja orhideja za ovu muku je remek delo. em je muzika dobra em su glumci socni. 

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...