Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Nesto drndam stare i nove Martije, pa odlucih da pogledam filmove koji se pominju u M. Misterijama.

 

Za pocetak:

 

MV5BMTU3NzM1NjQzNF5BMl5BanBnXkFtZTcwMjg2

Bih iznenadjen na vise nivoa. 

Prvo, ocekivao sam da se film, ako ne ceo a ono delom odvija u Australiji, kad kurac, od Australije i Aboridzana ni traga ni glasa. Drugo, poslednje sto sam ocekivao je da se radi o prici jednog pacijenta ludnice. Ali, dobro, kad se osvestih od tih iznenadjenja, prilicno dobar film. Mada, nedostaje mi Kunandzun :P

 

MV5BMTU2ODM2NTkxNF5BMl5BanBnXkFtZTcwOTMw

I ovde mi je trebalo dosta vremena da se vratim u rikverc, u vreme Hladnog rata kada je opasnost od izbijanja nukleranog holokausta visilo nad covecanstvom poput Damoklovog maca. Jednom u tom fazonu, vrsitah od smeha ismejavanjuprilicno jedne ozbiljne teme, vaskolike anihilacije. Kapetan Mandrak, General Dzek Trbosek, Major "King" Kong, ambasador Aleksej de Sadeski ili lajn:

 Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room. :lolol:

Link to comment

2 x Kađi Vakamatsu:

 

Okasareta hakui (1967)

 

okasareta-hakui-1967.png

 

Poezija nasilja

 

-

 

Gendai sei hanzai zekkyô hen riyû naki bôkô (1969)

 

gendai-sei-hanzai-zekky-.png

 

Izopačeni talas šesetosme koji zapljuskuje Hokaido

 

-

 

2 x Stenli noar Kjubrik

 

Killer's Kiss (1955)

 

killers-kiss-1955.png

 

Odlične scene jurnjave po krovovima, priča tanana

 

-

 

The Killing (1956)

 

the-killing-1956.png

 

Nešto bolje, ali mi se čini dal zbog mladosti ili jake konkurencije, Kjubrik se nije našao u žanru

Link to comment

Da, duhovito. Killer's Kiss nije nipošto noir i zato si napisao da jeste. A, The Killing je čist i to odličan film noir, koji nije žanr i zato si napisao da se nije Kubrick snašao u žanru...

 

Ah  :yawn2:

Link to comment

Killer's Kiss je obična melodrama. A, vidim da ti je bilo dovoljno jasno ono što sam pisao i prenosio ovde na topicu o noiru već po samoj doskočici koju praviš...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...