Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Malo si me zatekao tim pitanjem. Nisam siguran ni da sam imao ideju da pomislim da si pomislio, niti da sam uopšte to pomislio, a ni da si ti pomislio to što sam navodno pomislio. Naprotiv, što više čitam svoj prethodni post, sve mi se više čini da nisam bio nimalo ironičan, a kamoli sarkastičan, mada mi sada nije ni najjasnije što protivstavljam baš ironiju i čemu, i šta bi to osnovno u mom prethodnom postu uopšte i bilo. Teško mi je da i razmišljam da sam mislio ikakvu misao koju sam izrazio rečenicom u kojoj, između ostalog, piše da je važno da ti nisi ni pomislio šta već da se iz rečenice da naslutiti da nisi ni pomislio. Dakle, čini mi se da razvijam novu zamenu teze onako kako si je ti servirao, ali nisam baš siguran ni u to  :huh:

Link to comment

samba [2014]

 

pogledao sam sinoc sambu. uporedno sa 'the intouchables' su vrlo slicni kada je prica filma u pitanju. ono sto je meni posebno super/dobro/strava je ta neka pozitivna, optimisticna, komicna linija koja se provlaci kroz zivot ljudi koji su u ocaju. u fazonu... "sam zivot je super, bez obzira kakve su okolnosti". mi bi smo verovatno snimili isti film, ali posle, kada bih izasao iz bioskopa, otisao bih u prvu trafiku da kupim zilet i isecem vene koliko bi me ubili u pojam. 

 

u ovom slucaju, 'the intouchables' mu dodje kao neki odrastao strariji brat koji dise punim plucima - nista mu ne fali! sve decije bolesti je prelezao i kao takav oseca se potpuno i zrelo. sa druge strane, samba mu dodje kao neki mladji brat kome je sve dozvoljeno - greske. meni licno, dve cuke je predugacko, odn. razvuceno je bez potrebe. 

 

 

 

 

 

Link to comment

I ja stvarno ne vidim neku hrabrost u tome, biće da je normalno da film odslikava ono što se dešava u društvu. Hrabrost bi bila prozivanje konkretnih političara na vlasti ili mafijaša, ali konkretno.

 

To bi vec bilo istrazivacko novinarstvo ili dokumentarni film, zar ne? I verovatno bi imalo interni efekat, ove filmove gleda "ceo svet" i u mnogome stvara sliku o Argentini.

Link to comment

upravo poceo de palmin the fury po dzonu ferisu na pinku2' na primer.

jebemti, za prvih pet minuta vec je bolji od svega danas.

 

Uh, mnogo sam se plašio tog filma kao dete. Odnosno, onog momenta kada valjda Amy Irving vidi na trenutak mrtvu onu ženu. To nekako naglo dođe, baš drmne. A i jako je kad leti glava na kraju. :)

Link to comment

Nikad nisam gledao tog De Palmu, on mi je ionako bio odviše kičerajski u to doba. Previše mi je što sam gledao većinu ostalih. A, i jedan je od reditelja koji su utrli put onome što se nudi ovih dana.

 

Inače, De Palma mi se najviše dopadao na prelazu od Karlitovog puta do Nemoguće misije, to mi je njegov zenit...

Link to comment

Terminatora najnovijeg.

ako ste mislili da je Emilija Klark miscast za Deneris, trebalo bi da je vidite kao Saru Konor.

rokanje, eksplozije, šibanje mašina koje pomera zemlju, i to sve u 3D. 

 

ah, da. Arnold Švarceneger kao comic relief, svetogrđe. 

Link to comment

pa ja kad sam video ko treba da zameni lindu hamilton u startu sam zakljucio da to gledati necu.

moram priznati da ti se malo cudim sto si presla preko nekih stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...