Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

,... I, jao, taj Morgan Freeman... reke i jezera Amerike plaču za njegovom opremom za pecanje.

naleteo sada na ovo... :Hail: .

 

... like soulless (ko bez duše).

Link to comment

ronjaj. moje preporuke su: "aura", "karančo" i "tajna njihovih očiju", "kinez" sve sa darinom

uživaj

 

Pogledao 2 od 4, ostale cu ovih dana.

 

Ovaj me odusevio sa sve fenomenalno snimljenim scenama na stadionu.

 

large_473LlynMASyxU034bEerEG8C3f9.jpg

 

Skoro nisam odgledao tako upecatljiv kraj filma kao u Lesinaru.

 

carancho00.jpg

 

Nekako se u svim, dosada odgledanim, filmovima provlaci taj lajtmotiv koliko je trulo ARG drustvo i kako je to toliko duboko da se stvari ne menjaju decenijama. "ruka ruku mije" "para vrti gde burgija nece" i ostale fraze sa naseg podneblja kao preslikane na latino tlo.

Respekt za hrabrost njihovih filmadzija.

Edited by John Coltrane
Link to comment

Pogledao 2 od 4, ostale cu ovih dana.

 

Ovaj me odusevio sa sve fenomenalno snimljenim scenama na stadionu.

 

large_473LlynMASyxU034bEerEG8C3f9.jpg

 

Skoro nisam odgledao tako upecatljiv kraj filma kao u Lesinaru.

 

carancho00.jpg

 

Nekako se u svim, dosada odgledanim, filmovima provlaci taj lajtmotiv koliko je trulo ARG drustvo i kako je to toliko duboko da se stvari ne menjaju decenijama. "ruka ruku mije" "para vrti gde burgija nece" i ostale fraze sa naseg podneblja kao preslikane na latino tlo.

Respekt za hrabrost njihovih filmadzija.

A glavni glumac pjunuti suarez. :)

Link to comment

Respekt za hrabrost njihovih filmadzija.

 

Nije to više nikakva hrabrost. Doduše, bilo je lepo kada je pre dvadeset i više godina, Luis Puenco prekršio sankcije UN i prikazao u Beogradu svoju adaptaciju Kuge. Film nije bio uspešan kao adaptacija romana, jer nema Kamija bez Mediterana, ali ostala je zla kob obrade čuvenog poslednjeg pasusa Kuge, kroz reči zastrašujućeg Raula Hulie dok ga privode u maricu: Ništa niste naučili, mi se uvek vraćamo, snimljene u zemlji koja je tada bila primer ekonomskog uspona...

Link to comment

I ja stvarno ne vidim neku hrabrost u tome, biće da je normalno da film odslikava ono što se dešava u društvu. Hrabrost bi bila prozivanje konkretnih političara na vlasti ili mafijaša, ali konkretno.

Link to comment

@John Coltrane

 

Odoh u sigurno veću hrabrost reditelja koji je prekršio sankcije UN, zbog čega je Fišer završio život na poternici i koji je te priče pričao dok je zemlja bila uzor ekonomskog uspona. Ovo sada je jeftin šablon i obična vakcina, možda i onih koji su se vratili.

 

Iako, priča o hrabrosti slabo je bitna ovde, to je za druge PDF-ove.

 

A, pogotovo je besmislena poslovična zamena teze poput ove kobnog zelaye...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...