Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

@toni

svakako ga pogledaj

 

impresionirala su me muda reditelja da se uhvati u koštac na takav način sa ovom temom. za snimanje filma u čijim se kadrovima nadje i po 150-200 pasa treba ozbiljna hrabrost.

klinka i muzika su odlični. ono što mi nedostaje je malo sive nijanse, mnogo je sve crno-belo, a ono što mi smeta je kokegiranje sa hororom kao žanrom, možda grešim.

 

 

pogledajte ga

:)

Link to comment

I da dodam koju - film je odličan, što se mene tiče je u top 5 u prošloj godini.

 

 

kokegiranje sa hororom kao žanrom, možda grešim.

U stvari revenge b movie, konkretno, u to film sklizne negde od kad ga uzme onaj trener pasa. Izvanredno je zamišljena i sprovedena ideja sa dva psa u glavnoj ulozi.

Link to comment

Ex Machina

 

hm, ovako bi, kapiram, dejvid memet napisao blejd ranera, kad bi hteo da ga fura u teatru.

 

i ne cudi da je dobro napisan, buduci da je reziser i scenarista radio skripte za 28 dana kasnije, plaju, sansajn, never let me go.

ovo mu je rediteljski prvenac, i po mom skromnom misljenju, sasvim solidno je odradio poso.

 

vrlo zanimljivo koncipiran, vecita tema predstavljena na prilicno jedinstven nacin, sasvim solidna izvedba, par rupica u plotu (nije da ih nisam trazio).

glavna glumica unapredjena verzija natalije portman, bilo mi je lepo gledati je u svakom smislu.

 

davam mu 7ipo od 10, bez problema.

 

da, ima i azijatkinja, najbolja riba ikad.

Link to comment

glem sigurno, idem danas u kino pa ako se ne ispresavijam od neceg posle toga.

 

i ne cudi da je dobro napisan, buduci da je reziser i scenarista radio skripte za 28 dana kasnije, plaju, sansajn, never let me go.

 

Psi kao glavni glumci i hipsteri kao ugledni scenaristi, izgleda da su oni dani ovih dana...

Link to comment

odgledao belog boga.

 

lep film, ne moram da ponavljam da je emotivna bomba, da je zaista jedinstven u pogledu izvedbe, kadrovi sa milion pasa uopste mi nije jasno kako su snimljeni.

sa druge strane, neke pipave stvari je mudro predstavio nagovestajem, i to podjednako cenim, nema nepotrebnog kurcenja.

 

doslo mi da ga prekinem gledati u momentu kad otac izbacuje kuce. daleko najjaca i najtuznija scena u filmu.

posle toga mi je bilo lakse gledati, jer mi je bilo jasno da u sustini ne i moze biti gore po psa. 

 

e sad, neke stvari mi nisu bas najjasnije:

 

 

 

prvo, zasto se ljudi ponasaju tako imbecilno?

 

otac u sred najezde zombi armije pasa umesto da trazi kcer, radi sta? ide u kasapnicu!

mislim, wtf? ostalo mu da zavrsi posla a nije mogo cekati sutra? jelo mu se brizli? 

 

lik vuce kuce da ubaci u kavez u kom je vec vise stotina kucica sabijenih ko sardine.

kako je jebote zamislio da ubaci kuce unutra a da ostali ne zapale?

 

ko je jebote kucetu otvorio vrata da zakolje debelu?

jasno je da nije filmska greska, posto je vise puta stavljeno do znanja da se vrata otvaraju pomocu sifre, sto mala i uradi pre negoli primeti debelino gnojavo truplo na gajbi.

ne kapiram bas.

 

mala je na momente posebno iritantna. ono, oce kucu, nece kucu, oce piski, nece kaki, voli tatu, ne voli tatu.

mislim, zabole me paja za njen odnos sa tajom, prvo pijanstvo, muzicku skolicu, itd.

sto se mene tice, apsolutno suvisan lik. pogotovo ako su vec hteli da film sklizne u to sta je vec postao.

(ok, mozda pizdim sto je realno ispala podjednako govno ko i ostali humanoidi, sto bas nisam ocekivao)

 

i sta to se desi na kraju? sto otac isto onako legne? koga boli dupe za njega uopste?

 

 

 

 

jos jedan plus je sto lik koji ga ubaci u borbe pasa isti djilas. nemam pojma zasto, al to mi se bas svidelo.

Link to comment

United Passions (Fra, 2014)

 

2gxpdg7.jpg

 

100+ godina FIFA-e sabijeno u sat i po. ne može da bude dobro pa makar imao tri tim rotha u glavnim ulogama. waste of time, mada se lako gleda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...