Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

dobar vice. dobra gluma i mislim da su uspjeli pobjeci od big labovskog...

 

phoenix postaje sve bolji i bolji glumac

 

 

 

genijalna zavrsna scena sa bigfutom kada zdere travu :D 

 

Link to comment

dobar vice. dobra gluma i mislim da su uspjeli pobjeci od big labovskog...

 

phoenix postaje sve bolji i bolji glumac

 

 

 

genijalna zavrsna scena sa bigfutom kada zdere travu :D 

 

 

ko pobego?

Link to comment

organski ne podnosim finiksa, al film je još gori - mišmeš tipičan za endersona, pa na kub pomereno pretenciozno žongliranje kako kadrom, tako i pričom - dno za izbegavati

Link to comment

boyhood

 

vidim kao eksperiment, vezbu, istrazivanje nove metode, koncepta rada

ne samo zbog vremenskog raspona* nego i zbog aktivnog ucesca glumaca u gradjenju likova, tokom godine paralelno sa licnim sazrevanjem/dogodovstinama, sa samo okvirnim scenarijom i brainstorm radionicama nekoliko dana pre snimanja gde se zivo diskutuju i uvezbavaju scene/dijalozi

 

rick kaze u jednom intervjuu da su ellarovi roditelji muzicari, hawke je u filmu muzicar, svi uslovi su tu da i on zasvira u highschool bendu, ali se on u realnom zivotu zanima vise vizuelnim, fotografskim dokumentovanjem stvarnosti pa su zajedno orijentisali filmsku pricu u tom smeru

takodje rickova cerka je posle par godina snimanja pitala jel bi njen filmski lik mogao recimo da umre... i vidi se da je postepeno sve manje prisutna ili ekspresivna, tj vise kao neka distancirana kul starija sestra 

 

tako je nepredvidivi faktor metamorfoze glumaca (dece posebno) ugradjen u filmsku pricu, dok je evolucija tehnologija snimanja totalno eliminisana (35mm all along)

 

zanimljivo je i to pitanje gde se 'zavrsava odrastanje a gde pocinje starenje' tj u kom trenutku bi ellar poceo da 'stari' da se nastavilo snimanje filma

patricia ne znam kad je lepsa, u prethodnim filmovima kad je bila jako mlada ili u ovom, bleda i podbula pred sam kraj kada je uhvati histerija

 

bilo mi je zao kad se zavrsio, iako sam gledala iz dva dela (prekid jer sam se uspavala)

a prvi put kada sam ga pustila (2014-te) prekinula sam posle 15minuta u fazonu - smara!

 

*s tim u vezi, jel moguce da ranije nije bilo slicnih pokusaja?

 

 

Link to comment

ko pobego?

 

ne zato sto su pricu bolje odradili ali mislim da su pobjegli od BL referenci tako sto su pricu ostavili u 70tim.

Link to comment

ne zato sto su pricu bolje odradili ali mislim da su pobjegli od BL referenci tako sto su pricu ostavili u 70tim.

 

PT Anderson i Pynchon pobegli od brace Koen?

Link to comment

mislim da se nismo bas najbolje razumeli. kada kazem pobjegli onda mislim da su koliko toliko uspjeli da se distanciraju od bl

Link to comment

Odličan, odličan beli bog! Samo treba malo tvrđi stomak na početku, posebno za ljubitelja pasa...i duva neki vetar iz ekrana, prašina upada u oči  :cry:

Link to comment

Odličan, odličan beli bog! Samo treba malo tvrđi stomak na početku, posebno za ljubitelja pasa...i duva neki vetar iz ekrana, prašina upada u oči  :cry:

treba tvrd stomak za ceo film

 

ostalo mi onako, nedefinisano. prečesto jednostavna režijska rešenja. moram da priznam da sam očekivao mnogo više od onoga što sam dobio.

Link to comment

treba tvrd stomak za ceo film

 

ostalo mi onako, nedefinisano. prečesto jednostavna režijska rešenja. moram da priznam da sam očekivao mnogo više od onoga što sam dobio.

Tebi prepuštam ta režijska rešenja, ja sam prost čovek emocije. A budio sam svoje pse da ih izgrlim po završetku tako da....

 

A i nisam očekivao ništa više od "hej ovo su spominjali na ppp-u, sigurno neki nemači pojma ali šta sad", što obično pomogne. Prosta alegorija krajnje efektno odrađena. I muzička podloga je odlična. Upečatljiv film, ja više nego zadovoljan.

Edited by Ruxin
Link to comment

Tebi prepuštam ta režijska rešenja, ja sam prost čovek emocije. A budio sam svoje pse da ih izgrlim po završetku tako da....

 

A i nisam očekivao ništa više od "hej ovo su spominjali na ppp-u, sigurno neki nemači pojma ali šta sad", što obično pomogne. Prosta alegorija krajnje efektno odrađena. I muzička podloga je odlična. Upečatljiv film, ja više nego zadovoljan.

ok, da li ljubitelj/vlasnik cetvoronozne stoke treba ili ne treba da gleda?

 

pitam za druga :fantom:

Link to comment

ok, da li ljubitelj/vlasnik cetvoronozne stoke treba ili ne treba da gleda?

 

Da li bi trebalo da gleda? Da, svakako.

Da li će mu biti lagano gledanje? Ne, nikako.

 

Nadam se da sam bio od pomoći. :fantom:

 

 

Edit - alternativni odgovor

Ako gleda treba da se naoruža činjenicom da ni jedan pas nije povređen tokom snimanja, da su koristili skoro 300 lutalica pokupljenih iz azila, i da su svima posle snimanja pronašli lepi i topli dom.

Edited by Ruxin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...