Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 

 

children of men: ok film, mozda sam previse ocekivao pa se malo i razocarao. ono, nije los film samo je ishajpovan.

 

 

 

kukuuuu sta rece

Link to comment

preko praznika sam pogledao:

 

children of men: ok film, mozda sam previse ocekivao pa se malo i razocarao. ono, nije los film samo je ishajpovan.

 

 

 

+100

Link to comment

preko praznika sam pogledao:

 

children of men: ok film, mozda sam previse ocekivao pa se malo i razocarao. ono, nije los film samo je ishajpovan.

 

potpuno te razumem. film nije klasik i zbog toga je neopravdan hajp, ali mislim da je to samo na ovom forumu. neke filmove zaista treba pogledati kada se pojave. za ono vreme kada je dosao taj film, zaista je bio fenomenalan kao takav.

Link to comment

Pa, nije hajpovan ovde, nije bio ni onda. Obzirom da je meni bio samo solidan tada kada sam ga gledao, pamtim da nije bilo ni[ta mnogo različito i na forumu. Y Tu Mamá También (2001) je bio prilično hajpovan, ovo nije. Ovo je prolazilo onako osrednje, dok je borba protiv hajpa bila usmerena na geopolitičko forsiranje filma koji je proslavio Cuarona...

Link to comment

meni je bio u rangu odlicnih filmova kao sto su: 'the prestige i the fountain'. cini mi se da je hajp nastupio poslednjih godina, ne na samom pocetku otvaranja foruma.

Link to comment

Pa, nije hajpovan ovde, nije bio ni onda. Obzirom da je meni bio samo solidan tada kada sam ga gledao, pamtim da nije bilo ni[ta mnogo različito i na forumu. Y Tu Mamá También (2001) je bio prilično hajpovan, ovo nije. Ovo je prolazilo onako osrednje, dok je borba protiv hajpa bila usmerena na geopolitičko forsiranje filma koji je proslavio Cuarona...

 

Dobro, ako se gleda u odnosu na "I ja tebi kevu....", vidi se erozija koja često nastupa kad  reditelji sa strane dođu u Ameriku, s tim što je Cuaron to relativno dobro prebrodio. Kad je čovek zajeban direktor fotografije, može da  i sa ne preterano maštovitim idejama prođe u Holivudu.

Naravno da se u svetlu "I ja tebi kevu" (ne znam kakav mu je bio ovaj Hari Poter, nisam gledao ništa iz te franšize) moralo mnogo da se očekuje od Children of Men.

Link to comment

Odličan mu je Potter, puno leta kamerom, prelepih pokreta. On je najsvetlija strana tog filma poznata po flagrantnom rasizmu pisca JK Rowling, koja je objektivno sve slovene proglasila za ljudska bića drugog reda...

Link to comment

Mommy (2014)

 

Odlična kanadska drama o majci koja pokušava da živi sa hiperaktivnim i nasilnim sinom, nakon njegovog izlaska iz lečilišta.

Veći deo filma je snimljen u proporciji 1:1, slika je kvadratna i u retkim momentima se povećava preko celog ekrana (naglašavajući neka raspoloženja aktera).

 

Zanimljiva, snažna i emotivna priča.

Preporučujem.

 

mommy-movie-poster-xavier-dolan.jpg

Link to comment

ja odgledah noćas Amričkog snajperistu. 

 

Pa nije loše, ja sam očekivao više Blek hok Daun, kad ono maltene Lovac na jelene. 

 

:fantom:

Link to comment

eto, a kao sve filmove sam gledao sa winstone rayom! ...

 

edit: sada gledam listu ispod tog filma, koji su slicni, i sve kao super: dog pound, made in britain, elephant..

Edited by hoffnung
Link to comment

eto, a kao sve filmove sam gledao sa winstone rayom! ...

 

edit: sada gledam listu ispod tog filma, koji su slicni, i sve kao super: dog pound, made in britain, elephant..

ja sa te donje liste odgledao i quadropheniu, meni bio odličan :)

Link to comment

Inherent Vice (2014)

 

v7y1s0.jpg

 

Za razliku od poslednja dva filma PTA-a, koji su one men show u svakom smislu, ovde je prikazana prava galerija fantastičnih likova. Zaplet je ovde u funkciji karaktera, tako da se nema šta zamjeriti nedostatku koherencije, zapravo, najbolje bi bilo posmatrati film kao niz epizoda. Skoro nisam gledao bolji kasting.

 

Ovo svi pominju, ali meni film uopste nije bio toliko komplikovan na ovo prvo gledanje. Doduse, ja sam znao tacno sta da ocekujem, a i lozim se na velike ansamble, pa...

 

Slazem se za kasting, i svaka cast skoro svima, ali Martin Short je ukrao svaku scenu u kojoj se nasao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...