Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 

 

Moral stvara stvarnost. Ne moral shvaćen kao stanje duha, duše ili ikako ozbiljnije do prosti destilat dekorativnog poučka. Izmišljeni istinit događaj, koji je nastao kao mogući članak na nivou nedeljnika koji izlazi na desetak različitih jezika, i na svakom je objavljen, pa je i pisan tako da se lako da prevoditi. Iza tog članka se kao nazire skup istinitih događaja, koji su se mogli dogoditi da je članak sposobnije napisan i da je uverljiv, ali nije. Ispred gledaoca je dramatizacija tog članka urađena u maniru i tradiciji čiste mediokritetske prakse takvih ekranizacija. Film bi bio potpuno smeće da nije vizuelnosti i glumaca. 

 

Levijatan? :)

Link to comment

da, hvala na preporuci. jako mi se bio svideo Still Walking, i sada ovaj. nisam ga trebao gledati tako kasno, nisam mogao zaspati od preispitivanja.
tražim sada šta još njegovo da gledam. Air Doll sam gledao, a čini mi se i Nobody Knows mada nisam siguran.

Link to comment

Evo ovde jednog zgodnog intervjua sa Koreedom, doduše starog 10 godina, baš posle izlaska Nobody Knows.

 

 

I also wanted to avoid giving the audience the impression that the character was a bad mother and that everything that happens is her fault. If the audience would have that impression, then the result would be the same as the media coverage of the affair that inspired the film. She was the victim of her particular circumstance and maybe she loved her children in her own way.

 

 

 

You never show Yuya Yagira cry, even though his character is in the toughest situation of all four kids.

He's not in a position to cry. Crying is useless for him. Also, I didn't want the film to become sentimental. That was my bottom line, because I didn't set out to just tell a sad story. It may be sad but, in the end, to me it was above all a story about a boy becoming mature. It had a positive side to it as well.

veoma je uspešan u svom pristupu nezauzimanja strana. bar u ova dva filma što sam gledao. dobar intervju, mnogo mi je interesantan Koreeda, pogledaću sve njegove filmove u narednim danima/nedeljama/...

Link to comment

Levijatan? :)

 

Nije, kao što nije ni reč iz TRI PUTA ponovljenog filma u mom postu zapravo bila "slatke" već je bila "male". Mislim, na bele laži...

Link to comment

da, hvala na preporuci. jako mi se bio svideo Still Walking, i sada ovaj. nisam ga trebao gledati tako kasno, nisam mogao zaspati od preispitivanja.

tražim sada šta još njegovo da gledam. Air Doll sam gledao, a čini mi se i Nobody Knows mada nisam siguran.

 

Varljiva svetlost - http://www.imdb.com/title/tt0113725/?ref_=nv_sr_1. Prija - koloritno, pre svega.

Link to comment

Inherent Vice (2014)

 

v7y1s0.jpg

 

Za razliku od poslednja dva filma PTA-a, koji su one men show u svakom smislu, ovde je prikazana prava galerija fantastičnih likova. Zaplet je ovde u funkciji karaktera, tako da se nema šta zamjeriti nedostatku koherencije, zapravo, najbolje bi bilo posmatrati film kao niz epizoda. Skoro nisam gledao bolji kasting.

Link to comment

jupiter ascending.. mislim da bi ovaj film jedino bio dobar na drogama da se gleda. sto se tice specijalnih efekata i mnogih scena, stvarno su super, ali mi se cini da je sve nekako uzalud kada film nema tu snagu da podrzi samu pricu. te dve stvari uopste nisu sinhronizovane. nekoliko filmova mi se mesalo dok sam gledao: the chronicles of riddick, [ovaj film 100x bolji]. i jos nekoliko. imao sam utisak da se filmovi koje sam gledao mesaju sve vreme tokom trajanja filma, to mi je najveci utisak i da je prica glupa i slaba, skoro da ne postoji.

 

sve u svemu, film je bez veze...

Link to comment

nije mi se svideo, ima smek flash gordona pomalo i to je ok

ali kao da je iz svega uzimao pomalo i lose nekako ispao taj mix

eto, to sam i ja napisao u predhodnom postu. isti utisak i uopste nije cool. nekad je to cool kada se provlace razni filmovi, ali ovde je to bas bez veze.

Link to comment

preko praznika sam pogledao:

 

children of men: ok film, mozda sam previse ocekivao pa se malo i razocarao. ono, nije los film samo je ishajpovan.

 

the machine: mnogo htjeli, mnogo zapoceli i na kraju onako, osrednje, nista bitno.

 

big hero 6: zabavan zanrovski filmic. upravo ono sto se i ocekuje od takvog filma.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...