Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Meni je Box of Moonlight bio razočarenje i to prilično posle Living in Oblivion, moguće da je pristojan filmić, ali mi je to u tom trenutku bilo malo od DiCilla.

Link to comment

mozda ti je vreme da pogledas ponovo?

 

i ja sam prema nekim filmovima bio dosta grub iz raznih razloga i trebao mi je otklon/protok vremena da mi se svide. recimo, apokalipsu sam dugo smatrao jadnim ostvarenjem posto sam je gledao nesto kratko posle agguire i hercog mi je bio daleko upecatljiviji. posle nekih x godina sam naleteo na tv-u i rekoh, hajde da mu dam sansu, da vidim da li zaista toliko ne valja koliko mislim i odgledah sasvim pristojan film. 

 

a mozda ti jednostavno ne lezi.

Link to comment

mozda ti je vreme da pogledas ponovo?

 

i ja sam prema nekim filmovima bio dosta grub iz raznih razloga i trebao mi je otklon/protok vremena da mi se svide. recimo, apokalipsu sam dugo smatrao jadnim ostvarenjem posto sam je gledao nesto kratko posle agguire i hercog mi je bio daleko upecatljiviji. posle nekih x godina sam naleteo na tv-u i rekoh, hajde da mu dam sansu, da vidim da li zaista toliko ne valja koliko mislim i odgledah sasvim pristojan film. 

 

a mozda ti jednostavno ne lezi.

 

:) Nije mi baš najjasnije kakve veze ima Apokalipsa sa Box of Moonlight (a i kakve veze sa Agireom, usput). Moja poenta je bila da je Box of Moonlight značajno slabiji od prethodnog DiCillovog filma Living in Oblivion.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Meni je Living in Oblivion bio mnogo bolji u bioskopu, jak utisak da je film za što veće platno. Čudna stvar za film kome je glavna nagrada, nagrada za scenario u Sundanceu.

 

Zanimljivo da DiCillio poslednjih godina radi na televiziji i to uglavnom serije u produkciji Dicka Wolfa.

 

:huh: (za oba)

Edited by Ajant23
Link to comment

Da, Living in Oblivion se prilično izdvaja iz mase te indie produkcije, što po formi, što po kvalitetu humora. Inače, biće da je DiCillo prso u Holivudu, pošto, kao i mnogi bolji od njega (videti pod Zwigoff) ne može da snimi film od 2006. Kod Wolfa dobija 1-2 epizode godišnje, kad se izređaju Wolfovi standardni ljubimci tipa Constantine Makris. Verovatno snima dobru količinu reklama i nekakvih promo filmova - tezgi svake godine i sada kune svoju sudbu, što je reditelj..... :CuneGojkovićmode:

Inače, dokumentarac koji je snimio o Doorsima je jedan od najslabiijih dokumentaraca koje pamtim.

Link to comment

:) Nije mi baš najjasnije kakve veze ima Apokalipsa sa Box of Moonlight (a i kakve veze sa Agireom, usput). Moja poenta je bila da je Box of Moonlight značajno slabiji od prethodnog DiCillovog filma Living in Oblivion.

nema box nikakve veze sa apokalipsom i aguirom nego govorim o tome da se meni desava da nekad sasvim pristojan film odbacim ne zato sto je los vec zbog momenta/ocekivanja. pa ga posle nekog vremena odgledam i dopadne mi se. palo mi je na pamet da nisam jedini. ili, recimo, posle 400 udaraca pijanista moze delovati bezveze a kad se odgleda za sebe nije los. 

 

sto se tice aguire/apokalipse - meni su na prvo gledanje aguira i apokalipsa imali dosta slicnosti a aguira je imao daleko jacu tu atmosferu ludila i besmisla osvajackih pohoda pa sam apokalipsu odbacio kao losu kopiju aguire. mislim da sam ucitao dosta toga cemu tu nije bilo mesta bas zbog toga sto sam ga odgledao par nedelja posle aguire. kad sam mu dao sansu posle nekoliko godina, promenio sam misljenje.  

Link to comment

En solitaire (2013)

 

Moral stvara stvarnost. Ne moral shvaćen kao stanje duha, duše ili ikako ozbiljnije do prosti destilat dekorativnog poučka. Izmišljeni istinit događaj, koji je nastao kao mogući članak na nivou nedeljnika koji izlazi na desetak različitih jezika, i na svakom je objavljen, pa je i pisan tako da se lako da prevoditi. Iza tog članka se kao nazire skup istinitih događaja, koji su se mogli dogoditi da je članak sposobnije napisan i da je uverljiv, ali nije. Ispred gledaoca je dramatizacija tog članka urađena u maniru i tradiciji čiste mediokritetske prakse takvih ekranizacija. Film bi bio potpuno smeće da nije vizuelnosti i glumaca. Direktor fotografije Guillaumea Caneta, pa i Slatkih belih laži, debitovao je kao reditelj ovoga puta, dok su glavna i epizodna uloga pripali glumcu Slatkih belih laži i reditelju Slatkih belih laži. Film bi verovatno bio kvalitetniji da uopšte nema scenario. U stvari, ne bi, jer ovaj film uopšte ni nema scenario.

Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...