Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

The Notebook - dirljiva priča, ispričana klasično, sve old school. dopao mi se

The Grand Budapest Hotel - vizuelna bravura, ekskurzija u crtani film (u mnogome mi i liči na Fantastic Mr. Fox), alal vera, toliko prelepih detalja, čak smara sa estetikom. a storytelling... ne leži mi Wes nikako, alergičan sam na njega. ni na sekund uzbudljivo, interesantno, duhovito, iščašeno,... ravna linija na heartmonitoru :(

Box Of Moonlight - Adam ga pomenuo na temu Sam Rockwella i muchas mu hvala na tome :Hail: volim ovakvu tematiku koja nije retko obrađivana i ovde je baš obrađena na dopadljiv način. film je prijatan kao topao krevet u zimu a Sam Rockwell drag ko dobar drugar. OST je odličan. 

Link to comment

Zaboravio sam da kažem da calavera sve pravo zboriše - super su tokijske kumare! Ne znam da li mi je omiljeni kon (verovatno i dalje perfect blue), ali najtopliji i najgledljiviji sigurno. Baš christmas miracle! :)

Što se tiče paprike

 

 

Link to comment

Mogu ti biti simpatični politički stavovi i luckasta angažovanost ljudi koji su tebi politički srodni, najzad i pojavljivanje samog Lionela Jospina, ali teško da je komedija simpatična zbog likova drugačije nego upravo zbog političkih uverenja. Upravo je politika pogoršala likove, opteretila i rasplinula dramu u odnosu na mnoge druge francuske komedije u ovom veku, koje su bivajući manje opterećene politikom, simpatičnije i sa simpatičnijim (kvalitetnije izgrađenim) likovima.

 

Ali, ti ionako furaš taj koncept koji furaš, pa pretpostavljam da ti je politika bila preduslov da uočiš kvalitet jedne od mnogih francuskih komedija, kakve se začudo i dalje snimaju, a kvalifikovao si baš ovu komediju kao simpatičnu samo da lakše komuniciraš sopstveno moralno odobravanje nje i popularišeš je onako kao sa blagim osmehom naklonosti.

Edited by Ajant23
Link to comment

Različiti su odsustvo svake politike u komediji (šta god to bilo) i komedija koja je slabija od čitavog niza srodnih zbog uticaja politike kome se jadno podala i nije bila sposobna niti želela da izađe na kraj sa njim, baš kao što je različita teza sa kojom polemišeš tim onelinerom od svih teza koje bi se mogle uočiti u mom postu kome si valjda replicirao.

Link to comment

 

Fascinantno bizaran film. Istovremeno neo noir, komedija, satira...toliko poremećenog tona da ne mogu da zaključim da li je propali eksperiment ili baš ono što treba da bude. 

Ali definitivno jeste zabavan, to mu ne sporim. Sva tri glavna lika su vazda zabavni, svaki na svoj način, cela glumačka postava je odradila dobar posao.

 

Preporučujem svim avanturistima među ppp-ovcima, ako ništa drugo unikatan je.

Link to comment

The Grand Budapest Hotel - vizuelna bravura, ekskurzija u crtani film (u mnogome mi i liči na Fantastic Mr. Fox), alal vera, toliko prelepih detalja, čak smara sa estetikom. a storytelling... ne leži mi Wes nikako, alergičan sam na njega. ni na sekund uzbudljivo, interesantno, duhovito, iščašeno,... ravna linija na heartmonitoru :(

 

+ hartmonitor. uzas osim sarenila.

Link to comment

Avengers 2: desava se u Feketicu i samo nedostaje Super Alek da izvlaci nejac.

 

Sa vedrije strane: dobro sibanje.

 

I moj sin: tata, vidi ovo je Sten Li (kameo od pet sekundi). Mora biti da barem nesto ispravno radim.

Link to comment

The Notebook - dirljiva priča, ispričana klasično, sve old school. dopao mi se

 

The Grand Budapest Hotel - vizuelna bravura, ekskurzija u crtani film (u mnogome mi i liči na Fantastic Mr. Fox), alal vera, toliko prelepih detalja, čak smara sa estetikom. a storytelling... ne leži mi Wes nikako, alergičan sam na njega. ni na sekund uzbudljivo, interesantno, duhovito, iščašeno,... ravna linija na heartmonitoru :(

 

Box Of Moonlight - Adam ga pomenuo na temu Sam Rockwella i muchas mu hvala na tome :Hail: volim ovakvu tematiku koja nije retko obrađivana i ovde je baš obrađena na dopadljiv način. film je prijatan kao topao krevet u zimu a Sam Rockwell drag ko dobar drugar. OST je odličan. 

 

bas mi je drago sto ti se dopao box - ja to gledam svakih par godina, da se razgalim. 

 

i od mene + 1 za andersona. meni je sve sto je on uradio do sad spolja gladac a iznutra jadac. usiljeno je to previse, nema tracka zivota u njegovim likovima, samo nek je trendi. vrhunac hipsteraja. odlucio sam da vise ne nasedam pa kakva god frka bila kad/ako mu se opet da sansa da nas zadivi nekim novim biserom. 

 

nazad na temu... odgledao ovo http://www.imdb.com/title/tt1745862/ - phil spector tv movie (2013) slucajno naleteo na tv-u. helen mirren razbila. pacino igra spectora, leglo mu. histerija koju vec godinama prodaje pod firmom dobre glume napokon ima smisla. sve u svemu, nije uopste los. 

Link to comment

ja to gledam svakih par godina, da se razgalim. 

 

 

ide na listu filmova za tu svrhu pored Local Hero

 

odgledao:

 

Men, Women & Children zavisnost od kompjutera i mobilnih uređaja, otuđenost i ostali depresivni problemi. kraj prilično bzvz...

 

What We Did On Our Holiday bzvz i za TV film. ima malo duše i par funny momenata al generalno veoma slabašno. na sličnu tematiku "deca spalila dedu" je i Rocket Gibraltar koji nijesam gledala

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...