Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Hvala te sto si me podsetio na onaj transfer neprijatnosti kad se uvija i izmotava u nekom skladistu pretvarajuci se da je kao zgodna.

Mene je uspela da prevari.

Link to comment

Ja možda ne volim Oskara, ali volim Pejna, koji iz filma u film održava visok nivo i sigurno je jedan od 5-6 najvećih američkih reditelja u ovom veku. Samo Solondza volim više, i ako filmovi znaju da mu budu malo musavi, ovaj Dark Horse na primer. Tu ima puno nedostataka u priči, ali se zato lepo vidi da je Solondz verovatno najčehovskiji reditelj današnjice. Istovremeno, on je suviše mračan za Oskara, suviše mizantropski nastrojen.

 

Joj, izgubio sam lepe manire čitanja već kod onoga da Solondza voliš više, a ovo posle naj, najče, hoho, bolje da oćutim...

Link to comment

Preporučio ti već kobni Hapiness, davno ga je i 3orge preporučivao, otkud znam da li mu se i dalje dopada.

 

Već smo pričali o tome, Sundance je odmah izdvojio i proslavio Todda Solondza, nagradivši ga za debitantski film Welcome to the Dollhouse (1995). Meni se taj film nije dopao i mislim da je Sundance nepravedno skrajnuo Alexandera Paynea da bi apostrofirao Solondza. Srećom, posle je Paynea afirmisala nagrada Oskar.

 

Doduše, to su te nijanse po kojima, recimo, kobni ne voli nagradu Oskar, a ima mnogo običnih ljudi koji imaju osetno veću uzdržanost po pitanju velikog pljuvanja te nagrade...

 

Sad si me malo zaintrigirao sa ovim rediteljem pa reko da bacim malo pogled na njegove filmove, šta sam to gledao... Tri filma mi se ne svidjaju: About Shmidt,  Election i Nebraska, i dva filma su mi bila dobra: Sideways - koji mi je odličan, the descendants - koji mi je bio onako OK, ništa spec.

 

A videću šta se to svidja kobniju od Toda. Kupuje se Happinnes, Welcome to the Doll House, Storytelling i Palindromes...Mada sam unapred skeptik jer sam gledao ranije Dark Horse i Life During Wartime ..nisu mi se dopali.

 

 

edit: e da, volim kada se vas dvojica svadjate na ovom topiku, obično u toj svadji izbacite neku gomilu dobrih filmova koji moraju da se bace na watchlistu, pošto ste odlični poznavaoci filma.  :thumbup:

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Preporučio ti već kobni Hapiness, davno ga je i 3orge preporučivao, otkud znam da li mu se i dalje dopada.

 

Već smo pričali o tome, Sundance je odmah izdvojio i proslavio Todda Solondza, nagradivši ga za debitantski film Welcome to the Dollhouse (1995). Meni se taj film nije dopao i mislim da je Sundance nepravedno skrajnuo Alexandera Paynea da bi apostrofirao Solondza. Srećom, posle je Paynea afirmisala nagrada Oskar.

 

Doduše, to su te nijanse po kojima, recimo, kobni ne voli nagradu Oskar, a ima mnogo običnih ljudi koji imaju osetno veću uzdržanost po pitanju velikog pljuvanja te nagrade...

 

Pejn nije imao srece sa mnom, jer od njega videh jedino " Stranputice ", tako da mi se nije javila zelja za upoznavanjem š njime nadalje, jer mi impresije bejahu " moze da prodje " i nista vise od toga.

Link to comment

election je odličan film, sideways po meni precenjen, dok je descendants izuzetan film, svakako njegov najbolji, možda i najličniji pa zato. about schmidt mi negde zapinje, nebrasku nisam gledao.

 

eto, sledite uputstva.

Link to comment

 

 

The_Water_Diviner_poster.jpg

http://www.imdb.com/title/tt3007512/

 

Film bez jasnog fokusa u prici. Malo prikazivanja ratnih strahota i tragicnih posledica, pa malo Indiana Jones/1001 noc avantura.. Nekako mi se ne uklapa. Sve upakovano, servirana nam previse zasecerena kafa..

+1

 

odličan opis.

 

čudi me ovako visoka ocena. kao da je ceo istanbul glasao.  :lol:  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...