Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

a šta ćemo sa nama neprofesionalnim i nekritičarima kojima se svideo film i koji su našli priču u nj? :(

 

drugo, kada si tako negativan po pitanju ovog filma (mada je to kod tebe aplikativno na 117% postova), postavlja mi se pitanje da li si ga gledao i da li imaš neko mišljenje?

 

u očekivanju posta koji neću razumeti, tvoj r.

Kritikuješ me zbog tuđeg mišljenja, ma je li dotle došlo?

Link to comment

Kakva uživancija od filma je Charley Varrick. Moraću opet da prođem kroz par Zigelovih ostvarenja i posle toliko vremena je nenadjebiv.

Link to comment

Kakva uživancija od filma je Charley Varrick. Moraću opet da prođem kroz par Zigelovih ostvarenja i posle toliko vremena je nenadjebiv.

 

Mnogo je gotivan, pogovo ako se vezuje sa filmovima iz tog perioda da se jače oseti Siegelova režija i specifičan odnos filma i junaka prema tom vremenu. Matthau je dobio BAFTA-u za glavnu mušku ulogu za ovo, dok je u isto vreme Lemmon dobio Oskara za Save the Tiger. To su bila vremena, kada se pogledaju nominacije, BAFTA je imala sedamdeset posto različitih nominacija od Oskara, a sve su bili odlični filmovi. I ova BAFTA Matthau, Oskar Lemmonu - prikrivena polemika je bila pun pogodak.

 

 

Supercondriaque (2014)

 

Urnebesna komedija, koja je bila na drugom mestu na blagajnama u Francuskoj u prošloj godini. Prilično sam se nasmejao.

 

Ko voli da se nasmeje, ovo je ziheraških 110 minuta...

Link to comment

sinoć sam gledao korejski "oldboy". odlično je ocenjen na svim sajtovima i to je bio razlog što je bio u paketu sa ostalim korejcima i japancima. izgleda da mi je definitivno oslabio stomak (i mozak) za mučne filmove. ovaj je bio jedan o takvih. ne bih da vam prepričavam sadržaj, pogledajte ga pa mi otpišite. ja ga, inače, nikom bližnjem ne bih preporučio. 

Link to comment

tema je možda teška i nezgodna, ali je film fenomenalan. 

upravo to. mator sam, nemam stomak za takve stvari a, boga mi, i standardi su se promenili. film koji ima prosek 8 na tri sajta ne može da ne bude odličan. ja, u principu, batalim filmove koji mi ne prijaju a procenim ih kao ne vredne pažnje. ovaj je nešto drugo. gledajte ga, ja ne mogu da ga preporučim mom bliskom, ispisničkom, okruženju. znam ljude.

 

sve najbolje.

Link to comment

 

FORCE MAJEURE (2014)
 
Jak film koji verovatno treba pogledati vise puta. Pokrece neka jako bitna pitanja u odnosu medju polovima u 21. veku (ne bez dodira sa beskonacnim raspravama koje imamo na forumu, eno dole na jugu bas sada). A i ne samo odnos medju polovima, generalno mi je jaka prica o glazuri koja pokriva srednju klasu i kojoj nije uopste potrebno mnogo da napukne i svasta se pokaze ispod. Odlicna fotografija, solidna gluma.
 

 

 

+1 za Force majeure - dzungla ispod napukle kore socijalnog glecera.

 

nedavno sam pogledala danski Stille hjerte (Silent heart), obiteljska drama o superstabilnoj mater familias koja dobije neizljecivu neurolosku bolest i odluci se za eutanaziju, film prikazuje vikend u kojem se familija dolazi oprostit od nje. ocekivano, nije karnevalska atmosfera, ali odlican, precizan prikaz kako se likovi nose sa situacijom, s kojom se u biti ni ne mozemo "nositi". mladju kcer glumi danica curcic - danksa glumica, srpskog porijeka. ne znam jel je znate, al je talentirana i iam neku divlju energiju da se smrznes. bas je planiram pogledat i u teatru, pa cu raportirat..

 

Link

 http://www.imdb.com/title/tt3335048/

 

Osim toga, stari film iz 2000 Troløs, rezirala Liv Ulman, kao hommage/svodjenje bracnih racuna sa Ingmar Bergmanom. Spora, nepogresivo dotjerana drama o bracnoj nevjeri/ljubomori/osveti i svim pripadajucim okusima i aromama. Ja volim Bergmana, pa i ovaj film koji dodje kao neka vrsta derivata

 

http://www.imdb.com/title/tt0157122/?ref_=fn_al_tt_1

Link to comment

+1 za Force majeure - dzungla ispod napukle kore socijalnog glecera.

 

Najs diskripšn.

 

Sa tehničke strane veliko osveženje uz nekoliko rešenja dugih kadrova koje prvi put vidim.

Naziv filma je brutalno dobar.

Link to comment

To je onaj film što je Tarantino nagradio reditelja koga je sam inspirisao, pa se internet posle primio...

 

steta sto Kventara nije sam i rezirao americki rimejk pa onda i sam sebe nagradio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...