Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Chappie

 

Chappie_poster.jpg

 

 

Toliko je naivno i toliko preterano, da mora da se voli :D mislim, pored svih mana koje mu se mogu naci, film ima dusu, sta vise odlican film za decu i mlade. To mislim najozbiljnije, prica i emocije rade odlicno na tom nivou (ok, nasilje je malo eksplicitnije za skolski program, ali danasnja deca ionako gledaju i slusaju svasta). 

Link to comment

Coherence - dobar film.

 

Podseća me na Primer. Coherence ima prave glumce koji znaju da glume i reditelja i scenariste koji nemaju pojma šta je zaplet ali umeju da ga snime ubedljivo.

Primer ima matematičare i astrofizičare na svojoj strani koji stvaraju matematički ubedljiv svet koji je neubedljiv na filmu. Shoestring budžet i glumci za koje je Vuk Kostić Al Paćino.

 

Coherence zakukuljuje i zamumuljuje ali niti režiser nisi scenaristi nemaju pojma o tome šta rade, niti se trude da objasne - niti je poenta u tome da se nešto objasni. Buy the ticket, take the ride, kome se svidi-svidi, nema nikakve dublje filozofije iza tog filma osim one koje gledalac sam isprojektuje i učita.

Edited by Utvara
Link to comment

u pokusaju da gledam the double na preporuku preko streaming-a, ipak moram da ga skinem....odgledah 
 

Kill TheMessenger http://www.imdb.com/title/tt1216491/

 

druga polovina filma ostavlja previse otvorenog prostora za interpretaciju....bez obzira, dve aktuelne teme postoje: manipulacija drzavnih organa i kao posledica sistematsko sjebavanje licnosti. 

 

kad malo bolje razmislim jedino kada nisam u matrixu jeste kad spavam. 

Link to comment

Veceras sam odgledao Nema zemlje za starce. Pre filma pojma nisam imao o cemu se radi sad mogu reci dobar, cucnuo mi na ukupno raspolozenje od koga zavisi kako mi film prija. Pa posto sam nadrndan sva ona krv i ubistva mi se nekako uklopila

Link to comment

citizenfour - ne secam se kada sam prestala da gledam dokumentarce i sta je bio povod....mozda je bio i overdose istim...anyway, iako sve znamo o snoudenu sto je prikazano u citizenfour, opet treba pogledati ovaj film. cisto radi podsecanja u kom svetu zivimo, koliko vredi zivot i cena principa. i svaka ekipi sto je bila sa snowdenom.

 

 

automata - debelo nesto fali filmu ali ne znam sta. vizuelno je solidan, koncept je dobar, mozda lose napisani dijalozi? i gluma da se isprepadas...pogotovu sto su to ljudi sa poduzim stazom. okej, ne ocekujem od dilana mcderomota da bude oskarovac ali daj mrdni malo. stalker je za njega maksimum i prava uloga. 

Link to comment

Odličan The Drop. Hardy super a Shonaerts (valjda se tako piše) još bolji. Zajeban i Čečen. Gandolfini se oprostio odlično.

sinoć sam odgledao.  zaista dobro odigrano. dobra je i numi. ja ne videh rupe u scenariju koje su pominjane.

Link to comment

mr-turner.jpg

 

Remek delo, hvala Ravaneli :Hail:

 

Predivna kamera koja na momente deluje toliko realno da pomislis da gledas kroz prozor u bastu a ne u monitor od kompa (npr. scena kad peca u camcu posle oceve smrti, ili kad njih 4 iz Akademije Umetnosti stoje na terasi i gledaju Hejdena koji se udaljava-izvrstan kadar, nekoliko scena zalazaka sunca, on na planini) .

 

Inace dijalog iz scene kada Hejden trazi pozajmicu i ono sto sledi mi je fenomenalan, kakva sterilna observacija coveka/umetnika koji je upao u dugove (odmah sam uradio copy/paste iz subtitle dokumenta) i kojih se sa gnusanjem odricu.

Zatim ima sjajna scena kad pricaju o prevozu robova brodom, kada Turner na kraju potresne price samo prokomentarise "Ljudi" - tacno se na njegovom licu moze procitati i gadjenje i nemoc i pomirljivost sa celom ljudskom rasom.

Svidja mi se manir, ophodjenje, govor i humor te umetnicke elite iz prve polovine 19. veka. Ali i pored toga ima dovoljno detalja koji prikazuju i njihovu nastranost i osobenost (npr. Tarnerov odnos tj. otudjenost od porodice).

 

Sjajan film zaista.

Link to comment

Chappie

 

Chappie_poster.jpg

 

 

Toliko je naivno i toliko preterano, da mora da se voli :D mislim, pored svih mana koje mu se mogu naci, film ima dusu, sta vise odlican film za decu i mlade. To mislim najozbiljnije, prica i emocije rade odlicno na tom nivou (ok, nasilje je malo eksplicitnije za skolski program, ali danasnja deca ionako gledaju i slusaju svasta). 

 

Prezabavan i slažem se sa svime što si napisao (s tim što ja ni najmanje nisam objektivan jer sam veliki fan DA).

Link to comment

Evo i jedan prikaz tog filma sa imdb-a:

 

The Emperor's New Clothes

15 November 2014 | by jarcheese2012 (United Kingdom)

 

I've been a fan of Mike Leigh's films for years. They have been funny, emotional and dramatic, sometimes all at the same time. In a recent interview he stated that this is the 20th film he has made without a script - and believe me it shows. It goes absolutely nowhere and tells you nothing about Turner that you don't already know. The critics seem to have been crawling up each other's trousers to praise this film. Yes, it's well acted and it's beautifully filmed = but that's it. There is NO STORY at all. I went with five other people (all art students) and we all found it incredibly boring. This is yet another example of professional critics getting it completely wrong. Don't be fooled by them. They've been wrong before. Avoid this film at all costs. It's beautiful by empty. It's the Emperor's New Clothes.

Link to comment

a šta ćemo sa nama neprofesionalnim i nekritičarima kojima se svideo film i koji su našli priču u nj? :(

 

drugo, kada si tako negativan po pitanju ovog filma (mada je to kod tebe aplikativno na 117% postova), postavlja mi se pitanje da li si ga gledao i da li imaš neko mišljenje?

 

u očekivanju posta koji neću razumeti, tvoj r.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...