Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

X PLUS Y (2014)

 

BBC produkcija, presladak film. Mozda najbolji iz "serije" o nadarenima (pocev tamo od Beautiful mind.) Odlicni mladi glumci, vrlo emotivno za engleski film o takmicenju iz matematike (film, naravno, nije u stvari o tome.)

Link to comment

CITIZENFOUR (2014)

 

Ovo mi je drugi put da to gledam, i cak mi ni sad nije bilo dosadno (bez obzira sto pricu znam gotovo napamet). Real life Matrix... Ne treba propustiti, ko vec nije gledao.

Link to comment

Naročito mi se dopalo kad mu doktor bez ikakve emocije, na kraju kaže: "Uglavnom, vaši dani su odbrojani. Završite što pre šta imate da završite i to vam je to." :)

 

Reci nam još par bitnijih stvari šta je bilo pa da ne moramo ni da gledamo... 

Link to comment

Reci nam još par bitnijih stvari šta je bilo pa da ne moramo ni da gledamo... 

 

Ma nema to veze, to je biografski film gde znaš da će glavni junak na kraju da umre. Totalno bi film mogao da se zove "The Life, Times and Death of Mr. Turner". Ništa ti to neće oduzeti od filma, ne brini.

Link to comment

HUMAN CAPITAL (2013)

 

Italijanski. Jos jedna prica o zlosti modernog kapitalizma (vec dobro poseceno podrucje). Malo je trapavo uradjeno, prenatrpano mozda nepotrebnim sporednim pricama. Ali je svakako gledljiv, i dosta fino upeglan.

 

LIVING IS EASY WITH EYES CLOSED (2013)

 

Spanski sarmer od filma. 1966-ta je. Pratimo neocekivanog junaka, celavog nastavnika engleskog, u naizgled nemogucoj misiji da se susretne sa Johnom Lennonom koji snima na lokaciji u Almeriji. Preporuke.

Link to comment

Jeste, putujuci festival.

 

Na zalost, propustio sam Winter Sleep (kanskog pobednika), ali stvarno nisam mogao da stignem. Svi kazu da je odlican. Moracu da ga kupim negde. (Propustio sam i That Sugar Film, ali me to ne sekira previse.)

Link to comment

pogledo kraljev govor koji mi se besomučno nutkao na raznim kanalima. nikakav oskarovski materijal. firta da izvrneš naopačke isto bi glumio. evo sad mi se nutka madonino ostvarenje na srodnu temu. nije interesantno. 

Edited by nisam ja
Link to comment

Babel. Au, jebote.

 

Još se oporavljam.

Da.

 

Ja taj film jako volim. Sve mi odgovara, i priča, i atmosfera, i muzika, i kamera. Posebno kamera.

Link to comment

Za kameru ću tek diskutovati sa kolegama o onim snimcima grada kroz voz i praćenju žene kroz pustinju(ima momenat kad kamerman propadne u neku rupu u pesku). Pre toga moram prvo da se resetujem od svih identifikacija. Za muziku sam bio potpuno ubeđen da je Sakamoto, ali nije. Radio je Gustavo Santaollala, dobio Zlatni Globus, Oskara  i štošta drugo usput.

Link to comment

Nisam mogao da se nateram da pogledam celog Babela, a Biutiful me baš udavio. Poslednji sa Ariaga i prvi bez Ariage su bili limitirana lutanja. Ali, zato je sa Birdmanom našao kvalitet mnogo uspešnije nego Kusturica nakon Sidrana...

Edited by Ajant23
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...