Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Da, ali prosecni konzument ti nece nju navesti u prvih 50 do 100 glumica

Ali pre ce stavitiv onu bivsu zenu Breda Pita iz one serije. To je razlika

Link to comment

ja ga gledao na festu ali zaspao, malo i hrkao pa me budili. jebiga, projekcija u 22h, na radni dan.

Edited by Ravanelli
Link to comment

гледам егзодус, исечак
 

 

 

Ramses: They're slaves.

Moses: No, they're not.
Ramses: What would you expect?

Moses: They're Egyptians, they should be treated as Egyptians. They should have the same rights... They should be paid for their work... Or you must set them free.

 

:lolol:  

Link to comment

Leviathan - težina i depra ali obavezno pogledati.. 

MV5BMjAwMTY3MTU0Ml5BMl5BanBnXkFtZTgwNzE0


Grand Budapest Hotel - laganini i čudesan..
iako Wes Anderson ne izlazi iz svog šablona, svaki film mu je sve bolji   :)
 
MV5BMzM5NjUxOTEyMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjEy

++ 
Bitter Lake, Adam Curtis
o istoriji odnosa Saudijske Arabije i USA.. rat u Avganistanu i sl. 
nazvaše ga "eksperimentalni dokumentarac", al meni beše možda malo previše eksperimentalan.. mogao je biti mnogo sažetiji i kraće trajati da su izbacili malo tog "eksperimentisanja" (periodi samo sa slikom i zvukom, a bez ikakve priče činili su se predugim i malo dosadnim).. sa sadržajne i dokumentarnea strane - još jedan sjajan Curtisov uradak :) 
preporuka za pogledati u tom edukativnom smislu, sve lepo objašnjenjo, zaključno sa ID. 
 

Edited by Azazela
Link to comment

ja ga gledao na festu ali zaspao, malo i hrkao pa me budili. jebiga, projekcija u 22h, na radni dan.

Dešavalo se to i meni. Posebno na festivalima, kad se gledaju po 3 filma zaredom.

 

A ovaj i jeste malo sporiji (kako dolikuje tematici).

Link to comment

fantastičan film. 9/10. mr. turner - http://www.imdb.com/title/tt2473794/

prikaz vremena, sirovost tarnera, njegov ljubavni život, fotografija... sve je odlično. jedino je tempo od sat vremena pre kraj problematičan jer vodi ka kraju.

možda i najbolji lijev film

 

mr-turner.jpg

Edited by Ravanelli
Link to comment

Dešavalo se to i meni. Posebno na festivalima, kad se gledaju po 3 filma zaredom.

A ovaj i jeste malo sporiji (kako dolikuje tematici).

inače mi malo ide na ganglije što u poslednje vreme svuda postoji taj prikaz američkog savršenog života, dijaznirane kuće, svi ušminkani, voljeni, otvoreni...

Link to comment

fantastičan film. 9/10. mr. turner - http://www.imdb.com/title/tt2473794/

prikaz vremena, sirovost tarnera, njegov ljubavni život, fotografija... sve je odlično. jedino je tempo od sat vremena pre kraj problematičan jer vodi ka kraju.

možda i najbolji lijev film

 

mr-turner.jpg

 

Ne bih se složio da je najbolji Li, čak mi je daleko od toga, ali nije ni bitno. Dobar. Naročito mi se dopalo kad mu doktor bez ikakve emocije, na kraju kaže: "Uglavnom, vaši dani su odbrojani. Završite što pre šta imate da završite i to vam je to." :)

Timoti Spal kida, a i super mi je njegova hemija sa glumcem koji igra njegovog oca.

Link to comment

Meni je uvod u vreme, kada je na imanju onog lorda, recnik koji koriste - odlican.

Neke epizode su tu samo da bi se pomenule, kao ona kada mu nude 100.000 funti

Link to comment
OF HORSES AND MEN (2015)

 

Jako zanimljiv, uvrnut, film (doduse, posle spanskog filma o Drakuli i Kazanovi koji sam gledao na jednom drugom festivalu nedavno, nista mi nije vise uvrnuto). Odlicna gluma (odnosi se i na konjske i na ljudske glumce), par vrlo komicnih scena. Island, pitoreskan, muzika (glavna tema) skoro kao neko rumunsko kolo... pravo osvezenje sa dalekog severa.

 

FORCE MAJEURE (2014)

 

Jak film koji verovatno treba pogledati vise puta. Pokrece neka jako bitna pitanja u odnosu medju polovima u 21. veku (ne bez dodira sa beskonacnim raspravama koje imamo na forumu, eno dole na jugu bas sada). A i ne samo odnos medju polovima, generalno mi je jaka prica o glazuri koja pokriva srednju klasu i kojoj nije uopste potrebno mnogo da napukne i svasta se pokaze ispod. Odlicna fotografija, solidna gluma.

 

ROSEWATER (2014)

 

Malcice me je razocarao film, posebno obzirom na respekt koji gajim prema reditelju (za one koji ne znaju, Jon Stewart). Nije los, ali je nekako suvise jednostavan i "ravan", naravno vrlo predvidljiv (sto je tesko izbeci, obzirom da je u pitanju vrlo poznata prica). Iranski islednici jednostavno ne izgledaju dovoljno zastrasujuce, OK, nije zabavno sedeti u samici, posebno bez dobrog razloga, ali film mozda nehotice iransku despotiju prikazuje relativno podnosljivom (sto ona verovatno i jeste, ali to oduzima snagu filmu... barem je meni takav utisak ostao). Takodje, odluka da se castuje latinoamerikanac kao Iranac je zaista cudna (posto se vidi iz aviona iz kog je podneblja covek).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...