Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

 

@Under the Skin

 

 

 

 

Da li ste razumeli taj engleski u filmu (pogotovo u prvom delu) bez problema? Da nije bilo titlova u kinu ja bih blenula kao tele pokusavajuci da razaznam klingonski. Nije prvi put da mi se desi da gledam film u kom ima skotskog (ulicnog?) slenga ali mi je ovo bio bas kao hladan tus.

To je verovatno doprinelo sveopstem utisku tokom gledanja da mi se ne svidja okruzenje po kom vanzemaljci rovare, i kako rece jedan prijatelj,  "Zemlja mu se ucini tako stranom". Sigurna sam da je jedna od zelja i bila da stvorimo takav pogled.

To sa jezikom, koji je, izgleda, pravi ulični je verovatno zbog toga što su neki dijalozi između Skarlet i slučajnih prolaznika (naročito na početku, dok ne počnu da joj ulaze u kola) snimljeni po principu skrivene kamere i to su stvarno slučajni ljudi s ulice. Čitao sam negde da su potrošili neviđene pare na neku žešće skupu i modernu kameru, sa kojom su mogli to da snimaju (kao i neke scene kad Skarlet ide kroz gužvu na ulici), a da ne bude problema sa razlikom u svetlu u kolima i na ulici, zbog čega je to, kažu, jako teško kvalitetno snimiti.

Link to comment

Film se ne mora skapirati da bi se u njemu i uzivalo ^_^

 

Da li ste razumeli taj engleski u filmu (pogotovo u prvom delu) bez problema? Da nije bilo titlova u kinu ja bih blenula kao tele pokusavajuci da razaznam klingonski. Nije prvi put da mi se desi da gledam film u kom ima skotskog (ulicnog?) slenga ali mi je ovo bio bas kao hladan tus.

To je verovatno doprinelo sveopstem utisku tokom gledanja da mi se ne svidja okruzenje po kom vanzemaljci rovare, i kako rece jedan prijatelj,  "Zemlja mu se ucini tako stranom". Sigurna sam da je jedna od zelja i bila da stvorimo takav pogled.

 

Ti si izuzetak koje potvrdjuje pravilo :happy:

 

Ni ja nisam uopste razumeo sta govore, ali to su klasicne "muvatorske price", pa i nije neophodno da tacno cujemo dijalog. A tacno je ovo sto Kobni kaze, sve je snimano kao skrivena kamera, da bi bilo autenticno. Cak i ona scena kada padne na ulici..

Link to comment

Preporuke za komedije '90-to i novije su dobrodosle !

Meni su super komedije koje snima Michel Hazanavicius, pre svega parodije na James Bonda...

 

OSS 117: Cairo, Nest of Spies (2006)

http://www.imdb.com/title/tt0464913/

 

OSS 117: Lost in Rio (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1167660/

 

Jean Dujardin je bas razvalio kako je odglumio tajnog agenta, a prvom glumi i prelepa Berenice Bejo, dok se u drugom pojavljuje bombasticna Reem Kherici, plus sjajne lokacije...

 

Isto tako ima jos jedna simpaticna francuska komedija, ali je ona sacinjena iz vise kratkih filmova, mislim da ih ima devet, neki osetno bolji i smesniji od drugih...moj favorit je segment "La bonne conscience", rezirao ga je upravo Hazanavicius, a u fokusu je Dujardin kada odlazi na neki poslovni seminar u hotelu i pokusava da odradi semu za jedno vece...

 

Les infidèles (2012)

http://www.imdb.com/title/tt2087850/

  • +1 1
Link to comment

 

 

a ja juce odgledala love hunter, sa muminom. i mnogo mi se svideo. naravno, i zbog njegove muzike, ali i zbog odlicne atmosfere filma i nepretencioznosti i ''trapavosti'' mumina kao glumca.

 

Znaš li, ima li gde da se kupi?

Link to comment

pokusavala i ja da nadjem, da posaljem link prijateljima koji su vani, ali nisam uspela. inace, ja ga gledala na projekciji u budimpesti, vojvodina recommended akcija je bila u pitanju.... 

Link to comment

posao scene orgija u ocima sirom zatvorenim i nije da bude zavodljiva u svakodnevnom smislu, za takve stvari je tu ugao nikol kidman i njena zadnja replika 'fuck', nego da bude bolesno i programirano zavodljiva. tu kjubrik nadmasuje linca za jedno 5 duzina jer je njegov slabunjav i povrsan film makar konzistentan i kao i ostali njegovi ispituje dinamiku zatvorene organizacije, bila ona klub, vojska ili astronautski tim, naspram fludinih svakodnevnih odnosa, dok linc ne ispituje nista, ne prica nista i ne vodi nicemu, makar i jeste tacno da je majstor slike i zvuka. dje god stigne tamo je i pošao.

 

 

nema veceg daveza od sukobljavanja muskih i zenskih arhetipova. valjda treba da ga smatramo izrazito inteligentnim samo zato sto je apstraktno.

Edited by morgana
Link to comment

@keksi krem

 

mislio sam na spanske komedije, made eto vidis, dobro si me podsetio ... treba da proceprkam i po francuskoj i Italijanskoj kinematografiji. Poslednje 2-3 godine sam ih skroz zapostavio. Hvala za "preljubnike", kupujem kolko veceras, a OSS-ove sam gledao ranije (prvi mi se svideo, drugi ne)

Link to comment

Eyes Wide Shut je jedan prilično rijetkih primjera da od slabašnog scenaria može da se snimi uspješan film.

 

Meni je upravo scena orgija, kao i one koje joj prethode, dovoljna da bih ga smatrao uspješnim.

I atmosfera koja preovladava cjelokupnim film je takođe plus, kao i izbor muzike.

 

Mislim da je upravo par scena koje su mu se učinilie inspirativnim opredijelile Kubricka da se prihvati režije ovog filma.

Edited by colonelo
Link to comment

Americki snapjer... koje retardirano sranje. Udara na najgoru patetiku, nema nikakvu uzrocno-posledicnu vezu u filmu, nikakvu dinamiku... Toplo preporucujem svima kojima je americke propaganda preko glave, kao i onima koji se loze na dobru americku propagandu, da ga zaobidju. 

Link to comment

kjubrik nikada nije radio sa slabim scenarijem. tačka.

zato je skoro pa isključivo radio adaptacije romana, novela. već potvrdjene stvari.

Link to comment

ih, to što je predložak dobar ne znači obavezno da će i scenario biti. sasvim slučajno ga imam, nema tu ništa wow bam bang kakvo ludilo i tako to..

njemu je bitnija uvek bila vizija, tj da onako kako zamišlja film u glavi proba u što većem procentu ostvari na ekranu. u jednom intervjuu pred smrt je rekao da je najviše u karijeri dobacio do appx. 60%, i to sa dr.strangeloveom.

Link to comment

Under the skin - ne film, dozivljaj. Nije za svakoga, stoji, ali ako te nadje (kao mene), gotovo perfektan. U poslednje vreme, combo sjajnih filmova, ne pamtim ovakvu seriju dugo

Link to comment

Foxcatcher

 

Karel dobar mada mi je hajp oko uloge povećao očekivanja pre gledanja. kod Tejtuma baš suprotno. niko ga nije spominjao a prilično je razvalio. jedini ko zaista škripi je Rufalo.

 

film malo spor i prilično sumoran (mada kontam da je to i bila namera) a ono što mi je bilo zanimljivo je to što je istinita priča za koju pre nisam čuo pa san dobio najbolje od oba sveta tj istiniti dogadjaj i nepoznati kraj.

 

ukratko film je kao i karelova uloga, dovoljni dobar za nominacije ali ni blizu oskaru.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...